Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
sprzęgło pytanie (023) - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: sprzęgło pytanie (023) (/showthread.php?tid=20097)



sprzęgło pytanie (023) - dioni - 07-11-2013 14:17:58

Siema sprzęgło mi nie wysprzęgla. Czy pod koszem sprzęgłowym ma być jedna cienka podkładka? Bo ja mam dwie jedna cienka i druga nieco grubsza tak o 3x, tak przynajmniej miałem od początku. Drugą przyczyna mogło być natomiast sklejenie tarcz, bo podczas składania posmarowałem je gęstym olejem (myślałem, że tak będzie lepiej Dodgy) ale z tym się już uporałem.


RE: sprzęgło pytanie (023) - Barto5050 - 07-11-2013 16:01:38

Z tego co wiem to ma być tylko jedna podkładka .


RE: sprzęgło pytanie (023) - dioni - 07-11-2013 16:21:58

dobra spróbuję z jedna podkładką. I jeszcze jedno jak mam założony sam kosz na te podkładki to nie powinien mieć luzów?? bo mój kosz ma, ale nie wielkie.


RE: sprzęgło pytanie (023) - kokosek - 07-11-2013 16:36:13

nie wielki może być jak nie będzie to daj jeszcze większą podkładkę mi bez podkladki nie chodziło wsadziłem jedną i smiga


RE: sprzęgło pytanie (023) - dioni - 07-11-2013 16:44:44

Hmmm a może jak mam założony na dwie podkładki kosz a potem na nim zbierak (czyli teoretycznie wał powinien być odłączony bo tarcz jeszcze nie zakładałem do tej próby) to dokręciłem tak mocno nakrętkę, że zbierak mocno dociska do kosza i zawsze się z nim kręci, tu popełniłem błąd??


RE: sprzęgło pytanie (023) - Oggórek - 07-11-2013 18:30:12

Z tego co czytam to nie wiesz jak działa sprzęgło.
Albo ni zrozumiałem co piszesz:/


RE: sprzęgło pytanie (023) - mlody191 - 07-11-2013 18:38:43

Zloz cale sprzeglo z tarczami i wtedy probuj.. Bo ja zrozumialem ze ty chciales wysprzeglac bez tarcz


RE: sprzęgło pytanie (023) - dioni - 07-11-2013 19:01:13

Nie ważne nie zrozumieliście mnie a sprzęgło wiem jak działa, musiał bym wam pokazać jak to robię Big Grin. Już wszystko dobrze okazało się, że te dwie podkładki to za dużo, ta cienka miała 0,4mm a grubsza jakieś 1,1mm, oby dwie powodowały, że po założeniu kosza a potem zbieraka, kosz był wysunięty nieco do przodu i po mocno zakręceniu nakrętki przylegał do zbieraka co uniemożliwiało mu swobodne kręcenie się. Dlatego spróbowałem z sama grubą 1mm, luz był ale po złożeniu nadal wał się nie odłączył po wciśnięciu dźwigni (już z tarczami żeby nie było, że się nie znam Tongue). Założyłem samą tą cieką 0,4mm luz był oczywiście nieco większy ale się udało i działa, sprzęgło złożyłem a koło na biegu przy włączonym sprzęgle się nie obraca. Mam nadzieje, że ktoś mnie zrozumiał i komuś się to przyda bo piszę dość chaotycznie Big Grin.