Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
sucha świeca 2 pytania (023) - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: sucha świeca 2 pytania (023) (/showthread.php?tid=20051)



sucha świeca 2 pytania (023) - dioni - 05-11-2013 17:28:59

Siema a więc złożyłem silnik po remoncie i chciałem sobie zrobić próbę czy mój silniczek odpala. No więc wstawiłem silnik w ramę wężyk połączyłem z gaźnikiem a paliwo leci.

Od razu napiszę, że zapłon już sobie ustawiłem, iskra jest zawsze niebieska a świeca nowa F80.
Ciśnienie w cylindrze jest bo jak przyłożyłem kciuka to go odpycha przy czym aż strzela z cylindra.
Co do gaźnika to go wyczyściłem i pozmieniałem dysze na nowe oraz śrubki regulacji, więc też musi być sprawny.

Dlatego przeszedłem do próby odpalania. Kranik odkręciłem a paliwo przepompowałem do pływaka. Kopnąłem tak z 10 razy i nic, jak odkręciłem świecę to iskra była nadal ale cała sucha jakby paliwo nie przedostało się z gaźnika do cylindra.

Powód jest chyba oczywisty bo przy łączeniu cylindra z gaźnikiem są dwa gwinty z czego jeden jest już tak wytarty, że nakrętka nie trzyma za bardzo, dlatego dokręciłem ją ile mogłem natomiast nakrętkę na dobrym gwincie do oporu.

Jak myślicie czy to z tego powodu cylinder nie dostaje paliwa bo połączenie nie jest zbyt szczelne??

I drugie pytanie, czy to normalne, że przez to paliwo wylewa się z gaźnika od filtra a nawet przez śrubkę wolnych obrotów??
Bo jak miałem kiedyś dawno temu kadeta to tylko mi od pływaka gaźnik przelewało.


RE: sucha świeca 2 pytania (023) - wojtekr35 - 05-11-2013 17:46:56

Palcem to wiesz co można... ale na pewno nie mierzyć kompresje :F
Zobacz czy pływak puszcza paliwo, jak wyregulować poziom paliwa to sobie już znajdziesz na forum. Jak by było nieszczelne połączenie gaźnik-cylinder to mógłby nie chodzić albo chodzić źle, ale myślę, że na pewno jakieś paliwo powinno dojść do cylindra.


RE: sucha świeca 2 pytania (023) - Oggórek - 05-11-2013 18:26:43

Połaczenie gaźnik-cylinder powinno być jak naj bardziej szczelne.To normalne że leje sie z tej śruby od obrotów.Możliwe że dysze wlożyleś n a odwrut.
A tak wogóle to co to znaczy że złożyłeś silnik po remoncie? Bo nie di konca to rozumiem.


RE: sucha świeca 2 pytania (023) - dioni - 05-11-2013 18:48:02

Kupiłem rometa od kolegi, sprzedał mi go bo zależało mu na kasie na telefon Big Grin.

Romet był na chodzie, palił nawet od kopa tylko, że strasznie mu dymiło z tłumika a poza tym wszystko takie w opłakanym stanie, więc chciałem go odnowić. Zacząłem od silnika a mianowicie rozpołowiłem silnik i wymieniłem łożyska, simeringi itd. już go złożyłem dlatego napisałem, że po remoncieWink. Dzisiaj pożyczyłem sobie szczelinomierz i ustawiłem zapłon więc byłem ciekaw czy silnik działa nadal, albo i lepiej.

Jutro będę się bawił bo ciemno już, także będę jeszcze pisał co zrobiłem i co się zmieniłoBig Grin.


RE: sucha świeca 2 pytania (023) - kokosek - 05-11-2013 19:50:02

podlej mu pod cycka to się do wiesz czy to wina gażnika..


RE: sucha świeca 2 pytania (023) - BartuS - 05-11-2013 20:39:32

Mi tez ostatni paliwo leciało z filtra to podgiąłem blaszke w komorze pływakowej i jest git Wink


RE: sucha świeca 2 pytania (023) - dioni - 06-11-2013 13:43:09

Tak jak myślałem, zrobiłem połączenie gaźnik-cylinder jak trzeba i romet odpala na kopa jak szalony Big Grin w dodatku nie kapie olej wiec dobrze go poskładałem, jestem bardzo zadowolony hehe. Temat do zamknięcia.


RE: sucha świeca 2 pytania (023) - stunter14 - 15-11-2013 21:11:29

Lewe powietrze łapie też tak miałem tylko ten gwint zrób jak powinien być i lecisz !


RE: sucha świeca 2 pytania (023) - Oggórek - 15-11-2013 21:29:50

Jaki wykop....