Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Powrzerane przez rdzę felgi co zrobić żeby to ładnie wyglądało? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: Powrzerane przez rdzę felgi co zrobić żeby to ładnie wyglądało? (/showthread.php?tid=20035)



Powrzerane przez rdzę felgi co zrobić żeby to ładnie wyglądało? - 19wtoras10 - 04-11-2013 20:18:20

Witam mam taki problem a mianowicie:
W moim komarku sa felgi które były całe we rdzy wyczyściłem je ale i tak zostały małe wżery czym to zakryć jakąś farbą?? w puszce malować pędzelkiem czy lepiej coś w "szpreju"??


RE: Powrzerane przez rdzę felgi co zrobić żeby to ładnie wyglądało? - stqc - 04-11-2013 20:25:21

Kup nowe obręcze, szprychy możesz też kupić nowe ale jak masz w dobrym stanie to można oddać do ocynku, bębny wypolerować i koła jak nowe ^^


RE: Powrzerane przez rdzę felgi co zrobić żeby to ładnie wyglądało? - 19wtoras10 - 04-11-2013 20:27:54

Chodzi mi o bardzo tanie rozwiązanie wiadomo że jak pomaluje je jakąś farbą to nie będą jak nowe więc nie wchodzi w gre żaden ocynk i nowe szprychy.


RE: Powrzerane przez rdzę felgi co zrobić żeby to ładnie wyglądało? - MrF4k - 04-11-2013 22:01:44

Papier wodny, polerka i na jakiś czas bedzie Smile


RE: Powrzerane przez rdzę felgi co zrobić żeby to ładnie wyglądało? - Wojtek3362 - 04-11-2013 22:04:04

Jak masz wżery rzucające się w oczy to malować jakąś szarą farbą. Żadne szpreje i pędzielki. Albo pistolet i kompresor, albo proszek.


RE: Powrzerane przez rdzę felgi co zrobić żeby to ładnie wyglądało? - stqc - 04-11-2013 22:45:20

Sądzisz że ocynk jest drogi ? U mnie kosztuj 3zł za 1kg Wink Daj szprychy i obręcz do ocynku i zobacz jak to będzie wyglądać :F


RE: Powrzerane przez rdzę felgi co zrobić żeby to ładnie wyglądało? - Błażej - 04-11-2013 22:50:00

Nawet jak dasz do ocynku dzioby zostaną


RE: Powrzerane przez rdzę felgi co zrobić żeby to ładnie wyglądało? - Jaras - 05-11-2013 00:24:55

Racja, jak wżery są zbyt głębokie, to po ocynku czy chromowaniu i tak pozostaną ślady. Dużą rolę odgrywa tu szlifowanie, do jak najgładszego efektu, jeśli się da. Dawałem obręcze od wski, były z wżerami, szlifierz się nie wykazał wcale i poszły w chrom, są ślady, wygląda chrom jak ocynk, porowato.