Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Wycena demobilowego ciucha-jest tu ktoś ogarnięty? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Hydepark (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: Wycena demobilowego ciucha-jest tu ktoś ogarnięty? (/showthread.php?tid=20028)



Wycena demobilowego ciucha-jest tu ktoś ogarnięty? - nie_mientki - 04-11-2013 01:46:38

Niedawno, całkiem przypadkiem drogą kupna nabyłem kurtkę. Myślałem że zwykła "moro-jakaś tam", okazało się że nie do końca.
Jest to pustynna, nocna parka razem z podpinką. Nówka, nie śmigana. Rozmiar medium. Nie mam pojęcia czy kontraktowa, zwykła wojskowa czy kopia. Może ktoś wie jak to sprawdzić, albo ma znajomego który zna kogoś...fani przebieranek, rekonstrukcji, ASG czy survivalu mogą mieć pojęcie.

Wygląda to mniej więcej tak:



RE: Wycena demobilowego ciucha-jest tu ktoś ogarnięty? - Wojtek3362 - 04-11-2013 12:48:49

Wydaję mi się że to wzór "amerykański" i trochę źle odwzorowany, raczej nie pustynna i to raczej nie widziało nawet wojska. Powiedziałbym że to kurtka przeciwdeszczowa. Ceny ci nie powiem, bo nie mam pojęcia. A skąd masz informacje że to "pustynna, nocna"?

Nie daje gwarancji że to co powiedziałem jest prawdą, ale jeszcze nie dawno pamiętałem chyba wszystkie nazwy wzorów stosowanych w armiach, teraz już nie bardzo. Pamiętam że USA miało właśnie też taki wzór zbudowany z kwadracików.


RE: Wycena demobilowego ciucha-jest tu ktoś ogarnięty? - FUTURISTA - 04-11-2013 13:21:51

Jeżeli to wzór amerykański, to nawet "trochę" ale bardzo źle odwzorowany. Amerykańskie camo marpat wygląda zupełnie inaczej. Skąd pomysł, że to kurtka pustynna?
Osobiście na żadnej strzelance asg nie spotkałem się z takim "camo" Smile.


RE: Wycena demobilowego ciucha-jest tu ktoś ogarnięty? - nie_mientki - 04-11-2013 15:05:09

Skąd pomysł że pustynna? Bo na metce jak byk stoi "DESERT NIGHT PARKA". Zresztą zdjęć trochę jest, informacji mniej.

Ok, od pewnego znawcy dostałem info.
Ciuch prawdopodobnie kontraktowy, żadna prywatna firma nigdy tego nie kopiowała. Jest to swego rodzaju "narzuta" lub "kurtka na kurtkę" w czasie gdy na pustyni robi się zimno a muslimy zaczynają oglądać świat przez noktowizory.
Tak więc koledzy powyżej-wygląda na to że myliliście się od początku do końca.

Pewnie niedługo pójdzie BCM na allegro, zobaczymy co ona warta.


RE: Wycena demobilowego ciucha-jest tu ktoś ogarnięty? - FUTURISTA - 04-11-2013 15:20:38

Rzeczywiście trochę można znaleźć tego w google choćby pod hasłem "night camo desert parka" Smile i faktycznie wygląda to na amerykański, pustynny, nocny kamuflaż.
Czego to amerykańce nie wymyślą Big Grin, wszak "w nocy wszystkie koty są czarne", ale być może przy słabym oświetleniu w nocy lepiej się to spisuje niż jasny, "dzienny" kamuflaż Smile.


RE: Wycena demobilowego ciucha-jest tu ktoś ogarnięty? - nie_mientki - 04-11-2013 15:27:40

Futurista-widzę że trochę w temacie siedzisz-rozpuść wieści, może komuś się takie cudo przyda. Rozmiar M, przy moich 180cm wzrostu jest nawet za tyłek, ona chyba tak ma być.


RE: Wycena demobilowego ciucha-jest tu ktoś ogarnięty? - FUTURISTA - 04-11-2013 15:40:20

Siedziałem Smile, teraz obowiązki rodzinne (dzieci) raczej nie pozwalają, choć sprzęt cały czas w szafie wisi Smile.
Tak, parka powinna być za tyłek, a czasem nawet prawie do kolan Smile.
Co do sprzedaży to może faktycznie najszybciej byłoby poszukać chętnego w środowisku asg, czasem można tam spotkać nieźle zakręconych gości, którzy chętnie kupią Smile. Możesz poszukać kupca na wmasg.pl lub nawet w googlach znaleźć jakąś grupę z Twojej okolicy i tam popytać.