Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Nasze Motorowery + Rozrusznik? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Polak potrafi (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- Wątek: Nasze Motorowery + Rozrusznik? (/showthread.php?tid=18821)

Strony: 1 2


Nasze Motorowery + Rozrusznik? - kokosek - 15-09-2013 17:01:58

Witam.
Tak dziś oglądając na youtubie filmiki wpadłem na genialny a zarazem głupi pomyśl co myślicie i jak to widzicie by zrobić Rozrusznik z Wiertarki? ^^
Niektórzy mają w swoich Sprzętach Akumulatorki?

Pytania? Czy znajdziemy tyle mocy żeby wiertatrka pociągła? Schowamy ją jakoś(częsciowo)? Jest to możliwe? i co najważniejsze Jak to wyjdzie?


Pozdrawiam Smile


RE: Nasze Motorowery + Rozrusznik? - Amanssy - 15-09-2013 17:07:10

Są klucze do gniazdak 12v musiałbyś wtedy przerabiać instalacje.Ciekawy pomysł tak czy inaczej.


RE: Nasze Motorowery + Rozrusznik? - kamil97 - 15-09-2013 17:12:10

zamontuj odrazu tokarke lub wiertarke stołową facepalm

było już kilka podobnych tematów poruszanych na forum. Moim zdaniem i tak by to nie wypaliło.


RE: Nasze Motorowery + Rozrusznik? - kokosek - 15-09-2013 17:12:46

jak się chce to i wszystko jest. Pomyśl wpadł mi mowie z youtube jak odpalają bez ramy bez łancucha

Wtedy taka wiertarkę można rozebrać i jakoś ładnie ustawić obok magneta, oczywiście bez akumulatora raczej się nie obejdzie

napewno stracimy na tym troche miejsca no i napewno przydała by się jakaś obudowa tego

**********
Może było jak tak przepraszam nie widziałem

Kamil97 dlaczego tak uważasz?


RE: Nasze Motorowery + Rozrusznik? - Tomasso94 - 15-09-2013 17:13:50

wiertarka z akumulatora... wiesz ile tych akumulatorów musiał byś mieć? Prąd nie tylko jest, prąd prądowi nie równy...


RE: Nasze Motorowery + Rozrusznik? - kokosek - 15-09-2013 17:15:55

dlatego pytam, może jest jednak jakaś opcja i nie nie wiem wiem ze siła wiertarki musiała by być napewno duża by poruszyć nasze magneto


RE: Nasze Motorowery + Rozrusznik? - MIREK.M2 - 15-09-2013 17:16:56

Romet to Romet niech ROMETEM zostanie
Takich tematów było kilka a szukajka nie gryzie
A JAK CHCESZ MIEĆ ROZRUSZNIK TO KUP SOBIE SRACZ Z BIEDRONKI A ROMETA ZOSTAW W SPOKOJU


RE: Nasze Motorowery + Rozrusznik? - wnusiu94 - 15-09-2013 17:19:41

(15-09-2013 17:16:56)MIREK.M2 napisał(a):  A JAK CHCESZ MIEĆ ROZRUSZNIK TO KUP SOBIE SRACZ Z BIEDRONKI A ROMETA ZOSTAW W SPOKOJU

Oj przestań histeryzować, kolega rzucił pomysł do obgadania to go obadajmy, a nie od razu KUP SOBIE SRACZA Z BIEDRONKI. Litości.


RE: Nasze Motorowery + Rozrusznik? - kokosek - 15-09-2013 17:20:47

Mirek spokojnie
Pytam czysto-teoretycznie
Także nie jestem za przeróbkami i tu się zgodzę Romet to Romet
Pytam tylko dla własnej zrytej głowy

Ale według mnie pomyśl i tak ciekawy


RE: Nasze Motorowery + Rozrusznik? - kamil97 - 15-09-2013 17:22:54

Po pierwsze. W romecie nie ma miejsca na to.
Po drugie. Prądnica w romecie jest małej mocy. Bodajże 6v 30w.
Chcieć zamontować rozrusznik trzeba by mieć 12v ok 200-300w a tyle raczej nie da rady osiągnąć na przewinietej oryginalnej prądnicy.
Po trzecie. Z tą całą przeróbką by było pełno roboty i zapewne coś by poszło nie tak że by ci się odechciało tego.
Po czwarte. Romet to jest romet piękny jednoślad prlu więc nie warto go psuć.

Takie moje zdanie.


RE: Nasze Motorowery + Rozrusznik? - Wojtek3362 - 15-09-2013 17:23:41

(15-09-2013 17:12:46)kokosek napisał(a):  jak się chce to i wszystko jest. Pomyśl wpadł mi mowie z youtube jak odpalają bez ramy bez łancucha

To takie trudne aby dorobić końcówkę do wiertarki z kluczem nasadowym 14, i po prostu kręcić magnetem poprzez wiertarkę?


RE: Nasze Motorowery + Rozrusznik? - kokosek - 15-09-2013 17:28:34

Wojtek nie właśnie to nie jest trudne, trudne jak widać jest zdobyć takie napięcie

Co do miejsca Jeżeli dobrze kojarze to któryś silnik jawki? ma taką blaszkę na iskrowniku na 3 śruby?
jak by to tam upchnąc lecz wciąż nie mamy tyle mocy

Powiem jeszcze raz Proszę bez hejtów jest to "Polak Potrafi" nie podoba ci się? nie wypowiadaj się
Nikt nie zamierza robić tego tylko propostu kombinujemy ;]


RE: Nasze Motorowery + Rozrusznik? - Kanilox - 15-09-2013 17:29:52

normalnie dało by radę, trzeba było by wyciąć dziurę w bocznej klapie od strony magneta, jakoś sztywnie przymocować rozrusznik do silnika i akumulator na 12v. Silnik od wkrętarki się nie nada bo się spali, musiał by być jakiś rozrusznik z chińskiego motorowera. No i połączyć to paskiem.


RE: Nasze Motorowery + Rozrusznik? - kokosek - 15-09-2013 17:34:14

no właśnie a rozrusznik od chinoli? o tym nie pomyślałem


RE: Nasze Motorowery + Rozrusznik? - Tomasso94 - 15-09-2013 17:36:59

Matko jedyna jakie brednie, śmiać się czy płakać...

kamil97, co prądnica ma do rzeczy? Chyba najpierw zasilony musi być rozrusznik żeby odpalić silnik, a bez odpalonego silnika prądu w silniku nie ma, więc gdzie sens, a gdzie w ogóle logika? Zacznijmy od tego że wiertarki są na ~230V, a akumulator ma 6, 12... Wolisz wozić za sobą wózek z akumulatorami, czy biegać z przedłużaczem? Owszem są wkrętarki na 7, 12, 15 V, ale wkrętarka jest zbyt słaba, dwa odpalenia i szczotek nie masz.

Więc niewiadomo co byś wykombinował, po cholerę komu rozrusznik przy takim silniczku?