Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Remont Kadeta - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+---- Dział: Romet Kadet (/forumdisplay.php?fid=138)
+---- Wątek: Remont Kadeta (/showthread.php?tid=18806)



Remont Kadeta - simsons51c - 15-09-2013 11:20:39

Witam. Nadchodzi jesien/zima i mam zamiar wziąć sie za remont kadeta. Chodzi mi o remont wizualny. Mam do was kilka pytań:
1.Co zrobić z kołami by swieciły sie jak za swoich dawnych czasów? Jak je znowu pochromować? Nie wiem robi to ktoś moze?
2.Jakiej farby użyc i jakiego podkładu?
3.Czym malować?
Ile może wynieść remont wizualny rometa?


RE: Remont Kadeta - romek - 15-09-2013 11:39:22

1. Wymienić, ew. oddać do chromowania ale to drogie rzeczy
2. Akrylem, ew. potem bezbarwny (chyba, tak mi sie zdaje)
3. Kompresorem, ew. szprajem ale musisz mieć wprawę i nie będzie to aż tak ładne ale za to tanie

Jaki koszt? Zależy, może kosztować i 100 zł i 2000 zł. Zależy co chcesz robić i jakimi środkami a także od tego ile rzeczy możesz zrobić sam.


RE: Remont Kadeta - simsons51c - 15-09-2013 11:42:28

A ile takie chromowanie moze kosztować i gdzie to mozna zrobic? Możesz podać przykłądy niebieskiego lakieru?


RE: Remont Kadeta - Hubinho - 15-09-2013 11:51:22

1. Jeśli koła pordzewiałe, to najtaniej wymienić. Na alledrogo obręcz 40zł, szprychy z nyplami 30-40zł, później zaplatanie w rowerowym 30zł. Bęben trzeba samemu wypolerować. Z tego co wiem, chromowanie jest droższe. Moi znajomi wysyłają do chromowania do Żor.
2. Najlepiej malować kompresorem, jeśli masz. Jeśli nie to w sklepie nabiją Ci farby w szprej. a)Polerowanie papierami wodnymi b)podkład epoksydowy c)polerowanie pap. wodnymi d)jeśli wciaż nierówności po zdzieraniu lakieru/piaskowaniu to powtórzyć b i c e)polerowanie pap. wodnymi f)podkład akrylowy g)pap. wodne h)lakier akrylowy Przed każdą warstwą odtłuścić powierzchnie benzyną ekstrakcyjną
Romek: Z tego co wiem, to bezbarwny idzie tylko na metalic.
3. Remont wizualny powinien wynieść 500-1000zł. Zależy od tego, ile rzeczy wymieniasz.


RE: Remont Kadeta - simsons51c - 15-09-2013 15:42:05

A czy tłumik od simsona s51 albo enduro bedzie pasował do romka i da mu to coś na mocy?
Wypowie sie ktoś?


RE: Remont Kadeta - simsons51c - 15-09-2013 19:20:26

Pasuje tłumik od simsona bo mam okazje tanio kupic!?


RE: Remont Kadeta - Hubinho - 15-09-2013 19:33:52

Nie wiem. Na pewno nie będzie ładnie wyglądać.


RE: Remont Kadeta - Semmao - 15-09-2013 19:37:26

Tłumik od Simsona nie doda mocy. Z Rometa ścigacza nie zrobisz.

Koła lepiej kupić obręcze z allegro - taniej wychodzi niż oddawać do chromowania, a masz to samo.

Malowanie - najlepiej oddać do malarni proszkowej - koszt 200-400zł w zależności od powierzchni (ja płaciłem 300zł za piaskowanie i malowanie Ogara 200). Najprofesjonalniejszy i trwały efekt za małe pieniądze.