Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet Ogar 200 by Grelus23 (Pszczółeczka) - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Romet Ogar 200 by Grelus23 (Pszczółeczka) (/showthread.php?tid=18734)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: Romet Ogar 200 by Grelus23 (Pszczółeczka) - Quake96 - 05-02-2018 03:05:12

Osobiście kupiłbym oryginalny, używany wał w bdb stanie. Zwykle kosztują grosze (za swój, około 4 lata temu dałem 25zł).

Kół nie maluj na biało. Wiem z doświadczenia, że szybko wygląda to jak gnojówka. Polecam jakiś solidny, srebrny lakier do felg. Swój jakiejś marki "Sprailla" kupiłem za około 20zł a trzyma się już bardzo długo i wciąż wygląda świetnie Smile


RE: Romet Ogar 200 by Grelus23 (Pszczółeczka) - Grelus23 - 06-02-2018 21:29:47

(05-02-2018 03:05:12)Quake96 napisał(a):  Osobiście kupiłbym oryginalny, używany wał w bdb stanie. Zwykle kosztują grosze (za swój, około 4 lata temu dałem 25zł).

Kół nie maluj na biało. Wiem z doświadczenia, że szybko wygląda to jak gnojówka. Polecam jakiś solidny, srebrny lakier do felg. Swój jakiejś marki "Sprailla" kupiłem za około 20zł a trzyma się już bardzo długo i wciąż wygląda świetnie Smile

Dzwoniłem dziś do serwisu który jest dosyć dobrym serwisem, renomowanym przez wielu ludzi i dowiedziałem się że regeneracja wału koszt 150 zł a nowy wał u nich w sklepie 166 zł. Myślę że kupię po prostu korbę Duells (Słyszałem że są dobre) i zaniosę do nich razem z wałem i niech mi to ładnie wymienią, wyważą i co tam jeszcze muszą z nim zrobić. W cenie 150 zł wliczona jest korba. Nie wiem jaką by mi w tej cenie zamontowali, bez sensu jakby była to korba za 20 zł z allegro. Kazali przyjść z wałem i nową korbą oraz stwierdzili że możemy negocjować cenę. Przy okazji zapytałem o szlif cylindra i powiedzieli ok 50 zł.

Koła umaluję kompresorem który posiadam więc nawet jak mi po jakimś czasie się "zgnoją" to umaluje je jeszcze raz. Są w nagannym stanie wizualnym a jakoś uważam że białe do tego pomarańczowego lakieru będą idealnie pasowały, kwestia gustu.


Kupiłem kartery o których pisałem wcześniej. Wytargowałem na cenę 40 zł i uważam że naprawdę mi się poszczęściło. Są w super stanie, są parą co potwierdzają numery oraz były dosyć blisko mojego domu. Ostatnio pewnego wieczora po praktykach wziąłem się za polerkę a bardziej taką przymiarkę do polerki. Na dniach kupię papiery ścierne oraz te nasadki z papieru ściernego na miniszlifierkę bo genialnie się nią wszystkie wżery wygładza i wszystkie te rysy zostaną oczywiście zlikwidowane, spokojnie Do samego polerowania użyłem wełny stalowej. Nie oczekuję jakiegoś hiper lustra, po prostu żeby się prezentowało że jest to w użytku a nie leży 10 lat pod jakąś stodołą.

Fotki :







PS. Wiem że to nie jest oryginalny gaźnik tylko nowy, u mnie sprawował się całkiem fajnie więc nie widzę powodu aby wymieniać go na oryginalny.


RE: Romet Ogar 200 by Grelus23 (Pszczółeczka) - rafi555 - 06-02-2018 21:50:04

Nie lepiej wyczyścić bębny, kupić szprychy nyple i obręcze i zapleść?


RE: Romet Ogar 200 by Grelus23 (Pszczółeczka) - Grelus23 - 06-02-2018 21:57:11

(06-02-2018 21:50:04)rafi555 napisał(a):  Nie lepiej wyczyścić bębny, kupić szprychy nyple i obręcze i zapleść?

Szczerze przyznam że nie zależy mi w tym stopniu na takiej oryginalności. Sądzę że jak na ten moment to wystarczy. Kiedyś może zmienię decyzję.


RE: Romet Ogar 200 by Grelus23 (Pszczółeczka) - rafi555 - 06-02-2018 23:11:05

Oryginalność oryginalnością, ale takie coś wygląda lepiej niż pomalowane, przynajmniej według mnie.


RE: Romet Ogar 200 by Grelus23 (Pszczółeczka) - Grelus23 - 07-02-2018 00:05:44

Rozumiem, kwestia gustu. Koła raczej i tak oddam do piaskowania.


RE: Romet Ogar 200 by Grelus23 (Pszczółeczka) - kaziq - 07-02-2018 10:58:52

Weź najlepiej daj do lakierowania proszkowego jak już tak lubisz przebierać w tanich półsrodkach, za 2 takie kółka z piaskowaniem i podkładem cynkowym zapłacisz w normalnym zakładzie może z 70 zł, najbardziej przypasuje ral 9006 np. Perła.


RE: Romet Ogar 200 by Grelus23 (Pszczółeczka) - Grelus23 - 07-02-2018 21:17:20

(07-02-2018 10:58:52)kaziq napisał(a):  Weź najlepiej daj do lakierowania proszkowego jak już tak lubisz przebierać w tanich półsrodkach, za 2 takie kółka z piaskowaniem i podkładem cynkowym zapłacisz w normalnym zakładzie może z 70 zł, najbardziej przypasuje ral 9006 np. Perła.

Właśnie dziś o tym też myślałem, w lakierni niedaleko mnie 100zł powiedzieli za pomalowanie i piaskowanie. Pewnie się skuszę.


RE: Romet Ogar 200 by Grelus23 (Pszczółeczka) - Grelus23 - 23-02-2018 02:05:55

Witam, jakiś czas już tu nic nie pisałem. Jestem na etapie przygotowywania silnika do składania. Po prostu wieczorami w wolnych chwilach sobie idę do warsztatu i trochę to trochę tamto porobię. Wał mam już w porządku ogarnięty więc jedno z głowy. Jutro zamawiam komplet łożysk FAG i jak przyjdą to będę składał to w całość.

Zacznijmy od początku. Podczas przeglądania części z silnika dopatrzyłem się kilku uszkodzonych części. Bolce kosza sprzęgłowego też są krzywe więc kosz idzie na wymianę. Tryb biegu, chyba drugiego ma wyrobione frezy te wewnętrzne [już go wymieniłem na inny] oraz usterkę automatu zmiany biegów. Bolec miał spore luzy lecz zaklepałem i jest ok lecz myślę też nad lekkim spawem tam gdzie zaklepałem.

Chodzi o ten bolec :


Przy okazji, powie mi ktoś od czego zależy różnica między tymi częściami automatu? Na jednej widzimy sprężynki a na drugiej blaszkę. To jakaś oznaka w stylu co jest czeskie a co nie?



W międzyczasie przegwintowałem wszystkie gwinty w karterach aby wyciągnąć z nich syf. Zrobiłem również uchwyt silnika do składania, tak aby było mi wygodniej. Nie jest to niezbędne ale myślę też że to tak dla zabicia czasu..


A tu już umalowane podkładem



RE: Romet Ogar 200 by Grelus23 (Pszczółeczka) - Marwerick - 23-02-2018 02:16:40

co do sprężynek automatu to tylko raz z tymi mi się trafił silnik a tak to miałem głównie silniki z tym drugim typem blaszki z legend i mitów co zasłyszałem to to że ta część ze sprężynkami lubi sobie wypaść i się szybko popsuć ,a tam gdzie ten bolec zaklepałeś możesz jeszcze ew.napunktować żeby się spęczył materiał i lepiej trzymał w tej podstawie .


RE: Romet Ogar 200 by Grelus23 (Pszczółeczka) - Grelus23 - 23-02-2018 03:06:54

(23-02-2018 02:16:40)Marwerick napisał(a):  a tam gdzie ten bolec zaklepałeś możesz jeszcze ew.napunktować żeby się spęczył materiał i lepiej trzymał w tej podstawie .

Bardzo dobry pomysł, nie wpadłem na to. Jutro tak zrobię.


RE: Romet Ogar 200 by Grelus23 (Pszczółeczka) - Grelus23 - 22-04-2019 23:53:39

Mały update. Wymieniłem lampę bo moja była wyrobiona i podczas jazdy potrafiła się odpiąć i wylecieć. Wujo miał akurat lampę od Ogara 205 więc założyłem i według mnie wygląda teraz o niebo lepiej. Jutro jadę na jazdę próbną i jeśli wszystko będzie gitez to robię przegląd i trochę się pojeździ.




RE: Romet Ogar 200 by Grelus23 (Pszczółeczka) - Grelus23 - 09-05-2019 23:53:12

Witam. W ostatnim czasie gdy już przeszedł przegląd wziąłem się za likwidacje luzów przedniego zawieszenia. Okazało się że gniazda misek w główce ramy są już wyrobione ale obrałem już drogę w jakiej się z tym uporam. Oprócz tego wyrobione są tuleje lag. Jutro podejdę do szkoły na tokarkę i podtoczę tuleje bo te nowe oczywiście nie pasują po wbiciu. (Pozwolili mi przetoczyć z racji, że absolwent to może hehe). Zwracam się teraz z pytaniem. Czy to jest pęknięcie? Wymieniać golenie na inne?





RE: Romet Ogar 200 by Grelus23 (Pszczółeczka) - aothunterpl - 12-05-2019 20:10:57

Ewidentnie wygląda na pękniecie, fakt pewnie można by kombinować i zaspawać.

Jak masz możliwość podmiany na inne sprawne to podmień dla bezpieczeństwa.


RE: Romet Ogar 200 by Grelus23 (Pszczółeczka) - Grelus23 - 12-05-2019 20:20:40

Doszedłem do wniosku, że kupuję inne. Nie ma co, jednak lepiej nie szorować kaskiem po asfalcie :F