Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
jeden zapłon tranzystorowy VS drugi zapłon tranzystorowy - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Usprawnienia (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: jeden zapłon tranzystorowy VS drugi zapłon tranzystorowy (/showthread.php?tid=17752)



jeden zapłon tranzystorowy VS drugi zapłon tranzystorowy - afik98 - 13-08-2013 16:02:26

Witam.
Znalazłem 2 różne zapłony do rometa
TAKI DO OGARA 200 i
TAKI TYLKO DO ROMETÓW Z POLSKIM SILNIKIEM (chyba)
I nie wiem który będzie lepszy do ogara 200 ten pierwszy czy ten drógi? Na temat tego drugiego naczytałem sie na naszym forum, a o pierwszym nic nie wiem.


RE: jeden zapłon tranzystorowy VS drugi zapłon tranzystorowy - afik98 - 14-08-2013 09:33:49

Czemu nikt nic znowu nieodpisze?


RE: jeden zapłon tranzystorowy VS drugi zapłon tranzystorowy - stqc - 14-08-2013 11:48:17

(13-08-2013 16:02:26)afik98 napisał(a):  drógi? Na temat tego drugiego

Czemu raz piszesz przez "Ó" a raz przez "u" Ogarnij się człowieku z ortografią, przecież błędy Ci podkreśla Facepalm2

Aha i czekaj 24h a nie kilka godzin i już zły bo nikt nie pisze Facepalm3


Zrób ten zapłon http://marcek20.ovh.org/zaplon1_m.jpg
Tylko jest jedno ale cewkę WN musisz przewinąć drutem aby na wolnych obrotach dawała 200v tak jak to w reszcie Rometów...
Można zastosować też transformator ale z tym to aby Cię zachęcić poczytaj w necie.
P.S podpowiem przeczytaj temat BigSofta o przewijaniu cewek do Charta i tam zastosował transformator zrób to samo tylko w Ogarze 200 Tongue


RE: jeden zapłon tranzystorowy VS drugi zapłon tranzystorowy - afik98 - 14-08-2013 18:50:05

Lubisz nabijać posty?
Nie umiesz pisać po polsku? Zamian 24h można napisać 24g, to tak bardziej po pollsku?
I nie mogłeś od razu napisać treści dotyczącej tematu tylko od razu wtykać błędy? Facepalm2
A i ten twój link jest jakiś lewy bo w nim jest tylko takie coś " ÿØÿàJFIFHHÿþLEAD Technologies Inc. V1.01ÿÛ„(C+($$(R:>0CaUfd_U^\kxšƒkr’s\^†·ˆ’Ÿ¤­®­h½Ë¼¨Éš©­¦(#(N++N¦n^n¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦​¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦ÿÄ¢  }!1AQa"q2‘¡#B±ÁRÑð$3br‚ %&'()*456789:CDEFGHIJSTUVWXYZcdefghijstuvwxyzƒ„…†‡ˆ‰Š’“”•–—˜™š¢£¤¥¦§¨©ª²³´µ¶·¸​¹ºÂÃÄÅ "
Za dużo facepalm-ów używasz szczerze mówiąc...