Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Rejestracja komara - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Pytania (/forumdisplay.php?fid=102)
+--- Wątek: Rejestracja komara (/showthread.php?tid=16981)



Rejestracja komara - panremix - 24-07-2013 09:10:14

Witam,
jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość Smile
Posiadam Komara 2330 z 1969r. który nie był nigdy zarejestrowany.
numery ramy i silnika są zgodne z kartą gwarancyjną i innymi papierami z fabryki. 2 umowy kupna/sprzedaży poprzednika i moja w których jest napisane że pojazd nie był nigdy zarejestrowany.
Moje pytanie jest czy jest możliwość rejestracji tego sprzętu?


RE: Rejestracja komara - Wojtek3362 - 24-07-2013 17:08:32

Jest taka możliwość Smile


RE: Rejestracja komara - panremix - 24-07-2013 17:15:46

ooo, super! a jak taka możliwość wygląda?


RE: Rejestracja komara - simon1998 - 24-07-2013 17:20:37

zdaje mis ię że normalnie idziesz z fakturą i wyciągiem homologacji do WK i rejestrujesz. JA tak rejestrowałem skuter. Nie ma żadnego prawa że musisz zarejestrować motorower czy samochód czy cokolwiek innego jakiś tam czas po zakupie Wink


RE: Rejestracja komara - kw112 - 24-07-2013 17:34:02

(24-07-2013 17:20:37)simon1998 napisał(a):  zdaje mis ię że normalnie idziesz z fakturą i wyciągiem homologacji do WK i rejestrujesz. JA tak rejestrowałem kibel. Nie ma żadnego prawa że musisz zarejestrować motorower czy samochód czy cokolwiek innego jakiś tam czas po zakupie Wink

Nie zapominajmy, że żyjemy w Polsce, tutaj wszystko musi być utrudnione.
Na podstawie tych papierów rejestrowałem charta, tyle, że w WK mieli wielkie problemy bo wtedy, kiedy ten chart był kupiony nie wydawali świadectw homologacji, tylko kartę gwarancyjną itd. Udało mi się zarejestrować, ale były wielkie problemy. W wydziale nie wiedzieli co robić i kazali pisać do ministra komunikacji (rozjebany). Jak się trochę powydzierało na tych urzędasów to w końcu wydali dowód tymczasowy z którym trzeba było iść na przegląd. Po tym szło z górki. Sami nie wiedzieli co robią, bo przed wydaniem tymczasowego, chcieli żeby był zrobiony przegląd na podstawie nie wiadomo czego.:F

Piszę to bo chcę, żebyś wiedział co czeka ciebie w naszym Polskim WK (rozjebany) uśmiejesz się do łez i się zdenerwujesz.


RE: Rejestracja komara - panremix - 26-07-2013 23:30:23

ok, dzięki Smile rozumiem że wystarczy że pójdę do WK z umowami kupna i karta gwarancyjną którą posiadam do mojego komara i powinni wydać mi tymczasowy dowód?
To super, powalczę trochę z urzędasami Smile

tylko mam jeszcze jeden problem a może to nie problem tylko tak ma być?
Mianowicie na główce ramy nie ma nabitych numerów czy w komarach były w ogóle nabijane na ramę czy tylko na tabliczce??
Rama jest po piaskowaniu więc wszystko możliwe Smile)


RE: Rejestracja komara - sstasiek - 27-07-2013 00:07:19

Ja w swoim komarku mam nabite numery na ramie, moim zdanie powinny tam być na przeglądzie na pewno będą szukać tych numerów.


RE: Rejestracja komara - Quake96 - 27-07-2013 03:14:57

(26-07-2013 23:30:23)panremix napisał(a):  ok, dzięki Smile rozumiem że wystarczy że pójdę do WK z umowami kupna i karta gwarancyjną którą posiadam do mojego komara i powinni wydać mi tymczasowy dowód?
To super, powalczę trochę z urzędasami Smile

tylko mam jeszcze jeden problem a może to nie problem tylko tak ma być?
Mianowicie na główce ramy nie ma nabitych numerów czy w komarach były w ogóle nabijane na ramę czy tylko na tabliczce??
Rama jest po piaskowaniu więc wszystko możliwe Smile)

Każdy Romet miał numery na główce ramy. Nie każdy miał tam wybity rocznik.


RE: Rejestracja komara - panremix - 27-07-2013 20:43:21

Rozumiem, znaczy pozostało mi nabić numery ponownieSmile


RE: Rejestracja komara - lada97 - 27-07-2013 22:33:32

A nie masz nabitych na tabliczce?


RE: Rejestracja komara - panremix - 28-07-2013 14:47:21

tak na tabliczce są nabite, tylko nie mam pewności czy były nabijane na główkę ramy?


RE: Rejestracja komara - Mysiu - 28-07-2013 14:55:24

W niektórych komarach były tylko na tabliczkach bodajże.


RE: Rejestracja komara - panremix - 28-07-2013 19:15:11

tak też już słyszałem tylko skąd się dowiedzieć w których nie było a w których był??
Nie chciał bym się wygłupić nabijając numery a na przeglądzie powiedzą że przecież akurat w tym modelu czy roczniku nie było....