Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Motorynka nie odpala - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Motorynka nie odpala (/showthread.php?tid=16856)



Motorynka nie odpala - rzeznik - 20-07-2013 22:47:21

Witajcie mam problem ze swoją motorynka Smile wiem że już było dużo postów na ten temat ale żaden z nich mi nie pomógł
Otóż mój problem polega na tym że motorynka ma iskre paliwo dochodzi a nie odpala zapłon próbowałem na każdy sposób wymieniłem fajke wraz z kablem świece kondensator i platynki a wcześniej jeszcze wymieniałem tłok z pierścieniami może ktoś mi pomoże Smile tata mi mówil że to dlatego że nie iskrzy się na platynkach ale nie możemy dojść jak zrobić żeby tam się iskrzyło Smile


RE: Motorynka nie odpala - TypeR - 20-07-2013 22:49:23

Nie powinno iskrzyc na platynkach. Odkrec gaźnik i glowice. Na tłok nalej mieszanki,zakrec glowice oraz gaznik. Kranic ma byc zamkniety zeby paliwo do gaznika nie dochodzilo. Odpal ja i sprawdz Smile


RE: Motorynka nie odpala - rzeznik - 20-07-2013 22:50:46

robiłem tak i nic nie pomagało próbowałem nawet nalać czystej Wink


RE: Motorynka nie odpala - alek736 - 20-07-2013 22:52:41

Jak iskrzy to musisz wymienić kondensator i wyreguluj zapłon powinno pomóc.


RE: Motorynka nie odpala - TypeR - 20-07-2013 22:54:24

Moze juz czesci zjechane. Sprawdz czy masz wszystkie magnesy na magnecie i czy nie sa pekniete. Zobacz tez czy jest proste


RE: Motorynka nie odpala - rzeznik - 20-07-2013 22:57:27

Właśnie nie iskrzy Smile częsci kupiłem wczoraj kupie jeszcze magneto i spróbuje bo jeden magnes jest pęknięty ale na tym wcześniej chodziła więc nie zmieniałem


RE: Motorynka nie odpala - mlody191 - 20-07-2013 23:11:11

Czy krzywe czy proste, odpalać musi nawet na krzywym.
ZObacz jak tam simering od iskrownika, wymień go a napewno odpali Smile Tylko kup taki lepszy Smile


RE: Motorynka nie odpala - rzeznik - 20-07-2013 23:14:39

chodzi o ten co jest na wale ? Smile własnie on mi kiedyś wypadł i mi zalało olejem iskrownik dlatego wymieniłem platynki i kondensator a reszte wymyłem paliwem