Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
"Mój Romet" - a może ktoś odgadnie jaki ??? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Nasze rowery Romet - Użytkowe i turystyczne (/forumdisplay.php?fid=208)
+--- Wątek: "Mój Romet" - a może ktoś odgadnie jaki ??? (/showthread.php?tid=16385)

Strony: 1 2


"Mój Romet" - a może ktoś odgadnie jaki ??? - m.wlodek - 09-07-2013 14:12:51

[attachment=3366]Cześć, porobiłem dzisiaj fotki mojego roweru, chciałem je od razu wrzucić na forum ale pomyślałem sobie “ ... hola, hola, nie tak od razu !, przecież w powitaniu obiecałem, że czymś zaciekawię lub być może zaskoczę”.
Proponuję odgadnięcie co to za rower ?
Fotki będę dawkował po jednej w trakcie zgadywania, jak ktoś odgadnie to od razu wszystkie.
Miłej zabawy.
Ps. mam nadzieję że zdjęcie prawidłowo się wklei


RE: "Mój Romet" - a może ktoś odgadnie jaki ??? - mikolaj.lukasik - 09-07-2013 14:15:06

romet wigry 3


RE: "Mój Romet" - a może ktoś odgadnie jaki ??? - Semmao - 09-07-2013 14:24:07

Jubilat Smile


RE: "Mój Romet" - a może ktoś odgadnie jaki ??? - nie_mientki - 09-07-2013 14:44:53

Fajna zagadka. Intryguje mnie ta rurka chromowana. Ładny kolorek sugeruje że coś początkowo na eksport mogło być przeznaczone.

Myślę o Zenicie, ale nie wiem czemu intuicja podpowiada mi że tam większe koło jest.


RE: "Mój Romet" - a może ktoś odgadnie jaki ??? - DaFiX - 09-07-2013 14:56:43

Romet Meteor.
-Rama na mufkach
-Przedni bagażnik


RE: "Mój Romet" - a może ktoś odgadnie jaki ??? - nie_mientki - 09-07-2013 15:02:09

Przyszedł i pozamiatał. Wiedziałem że coś z tymi rurkami musi być. Piękny kolor swoją drogą.


RE: "Mój Romet" - a może ktoś odgadnie jaki ??? - DaFiX - 09-07-2013 15:05:40

Kurcze, zepsułem zabawę ; C Jest jednak pocieszenie, zobaczymy wszystkie zdjęcia ; ) Mam nadzieję, że zobaczę cudo, a po pierwszym zdjęciu tak się zapowiada.


RE: "Mój Romet" - a może ktoś odgadnie jaki ??? - m.wlodek - 09-07-2013 17:14:59

DaFix odgadłeś - brawo !!!


RE: "Mój Romet" - a może ktoś odgadnie jaki ??? - DaFiX - 09-07-2013 17:15:56

Tak więc czekam, pewnie nie tylko ja na zdjęcia ; )


RE: "Mój Romet" - a może ktoś odgadnie jaki ??? - m.wlodek - 09-07-2013 17:28:01

Obiecałem że po odgadnięciu wstawię pozostałe foto.
Oto ON - METEOR, kupiłem go w sklepie w 1987r, była to wtedy rzadko spotykana bogata pełna wersja turystyczna (być może jakaś wersja eksportowa).
Po mojej kolejnej przeprowadzce stał przez ostatnie kilkanaście lat nie używany na zewnętrznym zadaszonym tarasie. W ostatnich latach okazjonalnie jeździłem na kilku współczesnych rowerach i doszedłem do wniosku że żaden z nich, za rozsądną cenę, ani jakością, ani komfortem jazdy, ani trwałością nie dorównuje moim zdaniem Meteorowi, w którym to od momentu zakupu nie było nic ani naprawiane, ani wymieniane - dosłownie nic !, Eksploatowałem go dość intensywnie przez ok. 10 lat, włącznie z wożeniem kilkuletniego dziecka w foteliku na bagażniku. Po tylu latach i po takim przechowywaniu był on ku mojemu zdumieniu w dalszym ciągu sprawny, tyko ten mało estetyczny lekko rdzawy powierzchniowy nalot drażnił moje oko.
Kilka miesięcy temu rower został rozebrany, oczyszczony, nasmarowany, doposażony i złożony.
Zrezygnowałem z pozostawienia go w 100% oryginale (a takim właśnie był) ponieważ ma on służyć bezawaryjnie i długo jako sprzęt do długich turystycznych wędrówek. Przy okazji tych czynności Meteor stał się mimowolnym dawcą organów do odrodzenia Waganta z 1976r i Gazeli z 1985r. (o tym napiszę innym razem).
W Meteorze zostały przy okazji zmienione : korba z przednią 3-rzędową przekładnią, łożyska, opony, dętki, siodełko, chwyty, dodatkowo założono przednią przerzutkę.
Wymontowano następujące elementy :
opony oryginalne Stomil 32x630 z jasnymi brzegami z wzdłużnym bieżnikiem (sprawne), dętki oryginalne Stomil i zaworami samochodowymi (sprawne), zębatka przednia 1-rzędowa (sprawna), korby na klinach (sprawne), siodełko z jakiegoś twardego skaju, bez pęknięć (sprawne) na formie z plastiku i sprężynach, kompletny zasobnik na klucze, klucze, chwyty, bidon.
Pozostawiono w oryginalnym stanie :
- rama z numerem 87 560251 z naklejką z symbolem 540
- lakier bordowo-złoty metalik !!! z drobnymi otarciami i zadrapaniami (nie malowana)
- koła stalowe 20 x 630 27” x 1 1/4 (to więcej niż 28“)
- kompletny widelec z metalową “czapeczką”
- kompletna sztyca,
- kierownica turystyczna (obecnie bardziej wychylona do przodu)
- hamulce z okładzinami, linkami i pancerzami
- klamki hamulcowe stalowe
- pedały stalowe ażurowe ząbkowane
- dwa wykonane pod sakwy sztywne bagażniki z prętów,
- błotniki aluminiowe
- oświetlenie (dynamo, lampy, przewody) kompletne i działające
- przerzutka tylna 5 biegowa (favorit) z manetką na ramie z linką
- pompka metalowa z wyjmowanym z uchwytu wężykiem
- dzwonek
- koszyk na bidon
- stopka stalowa nierdzewna
- śrubki, podkładki, nakrętki
...... reszty nie pamiętam

DaFix - wiem dlaczego odgadłeś, bo ten Meteor przejeżdżał kiedyś przez Myszków jadąc do mojego miejsca urodzenia Siewierza, a potem przez Katowice (gdzie kiedyś mieszkałem) i przez Bytom (gdzie też kiedyś mieszkałem) i przez Gliwice (gdzie kiedyś bywałem) i przez ..... wiele innych ciekawych miejsc.
Pozdrawiam
No to teraz mogę już wstawić awatar z Meteorem Wink


RE: "Mój Romet" - a może ktoś odgadnie jaki ??? - MichalSR50 - 09-07-2013 20:08:22

Ale on świetny. Epicko wyglądają żółte opony Smile


RE: "Mój Romet" - a może ktoś odgadnie jaki ??? - DaFiX - 09-07-2013 20:30:39

Elegancki! Lakier jest na prawdę super.
Jednak jestem zwolennikiem doprowadzania do stanu oryginalności, bądź zbliżenia do niego. Wiesz co razi najbardziej? Może dasz się namówić na zmianę korby na taką z epoki i do kompletu przednią przerzutkę favorit?
Życzę Szerokości!


RE: "Mój Romet" - a może ktoś odgadnie jaki ??? - sobozow - 09-07-2013 21:40:43

E ja mam taką lampę w piwnicy i się zastanawiałem od czego.


RE: "Mój Romet" - a może ktoś odgadnie jaki ??? - DaFiX - 10-07-2013 00:10:56

Urodziłem się 6 lat później, niż go nabyłeś ; ) W tamto lato często bywałem w Siewierzu jaguarem/huraganem, nawet tam robiłem zdjęcia które wstawiłem tutaj na forum.


RE: "Mój Romet" - a może ktoś odgadnie jaki ??? - m.wlodek - 10-07-2013 01:06:33

(09-07-2013 20:30:39)DaFiX napisał(a):  Może dasz się namówić na zmianę korby na taką z epoki i do kompletu przednią przerzutkę favorit?
Taka z epoki ma być docelowo, po prostu tak bardzo chciałem znów nim jeździć że wstawione zostało co było pod ręką.