Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Czy warto charta? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Giełda (/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Dział: Czy warto kupić? Wycena, Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=98)
+--- Wątek: Czy warto charta? (/showthread.php?tid=16255)

Strony: 1 2


RE: Czy warto charta? - chart21050 - 05-08-2013 16:36:01

Hahahhah. Oba i Chart i Simson to syf jeżeli jest zajeżdżony. Traf w dobrym stanie Charta to będziesz jeździł i jeździł. Tylko nie masz co oczekiwać bezawaryjności od egzemplarza który nadaje się do generalnego remontu ( elektryka. silnik itp.) I to tyczy się zarówno simsona jak i charta. To ma już swoje lata. Jakbym miał wybierać to wybrał bym charta za zapłon elektroniczny i za komfort jazdy, a simsona za lepsze osiągi i dostęp części.
Chartem przejechałem 7 tyś km bez większych awarii.

Kolega Simsonem około 5 tyś bez awaryjnie i go sprzedał.

Tylko nasze egzemplarze były go generalnych remontach. silnika Smile


RE: Czy warto charta? - stqc - 05-08-2013 16:55:06

(05-08-2013 16:36:01)chart21050 napisał(a):  Hahahhah. Oba i Chart i Simson to syf jeżeli jest zajeżdżony. Traf w dobrym stanie Charta to będziesz jeździł i jeździł. Tylko nie masz co oczekiwać bezawaryjności od egzemplarza który nadaje się do generalnego remontu ( elektryka. silnik itp.) I to tyczy się zarówno simsona jak i charta. To ma już swoje lata. Jakbym miał wybierać to wybrał bym charta za zapłon elektroniczny i za komfort jazdy, a simsona za lepsze osiągi i dostęp części.
Chartem przejechałem 7 tyś km bez większych awarii.

Kolega Simsonem około 5 tyś bez awaryjnie i go sprzedał.

Tylko nasze egzemplarze były go generalnych remontach. silnika Smile

Silnik zrobić raz a dobrze tak jak był zrobiony twój jeździł i jeździł ile zrobiłeś nim bezawaryjnie jakieś 7200 km ?


RE: Czy warto charta? - chart21050 - 05-08-2013 16:58:00

No dokładnie 7127 km zrobione i stanął :F a na nowym cylu ponad 700 km


RE: Czy warto charta? - Macklemor - 05-08-2013 17:35:48

Simson jest lepszy od charta jedynie z powodu zbyt krótkiego okresu produkcji charta. Niemcy pracowali latami nad simsonem udoskonalając jego konstrukcje na podstawie testów i opinii urzytkowników. Charta produkowano jedynie 2 lub 3 lata. Przez ten czas nie zdążyli zmodyfikować lub usunąć jego wad silnika i ramy. I dlatego porównując te motorowery w idealnym stanie simson jest lepszy. Co do wygody jazdy chart w porównaniu z simsonem s51 zwycięża bezkonkurencyjnie. Ale za to z simsonem s53 chart przegrywa i to od pierwszej chwili. Simek s53 jest cichszy wygodniejszy i gdyby nie te jego blokady byłby idealny. Wiem co mówie bo jeździłem tymi motorowerami i wyrobiły one już u mnie swoją opinię.


RE: Czy warto charta? - sobozow - 05-08-2013 18:41:53

Ja jeżdżę obydwoma( simson kolegi a i tak ja nim jeżdżę jest na dotarciu, a kumpel boi się go zepsuć bo już razem w niego sporo władowaliśmy ) i jakoś chart jest cichszy, Oba mają robioną generalkę.Oba robiłem ja, chociaż simek jest kolegi i chart jest lepszy . Zresztą chart to miało być udoskonalenie simsona ,a nie nowy produkt ,więc założenie konstruktorów było takie ,żeby nie było nic do udoskonalania.Szczerze to zamieniłbym się za simka ale to dlatego ,że nie lubię jeździć ciągle jednym.Mam geny mojego ojca on woli pojeździć troche i sprzedać mój ojciec ma 60lat a samochodów już miał ponad 45 licząc z tymi co rozbierał na części więcej.


RE: Czy warto charta? - Wojtek3362 - 05-08-2013 20:58:51

Mówcie sobie co chcecie, simson dla mnie lepszy i dużo bardziej ładniejszy. Prosiłbym o zamknięcie bo właściciele chartów będą dalej mnie hejcić.


ZAMKNIĘTE! I tak Chart lepszy... Wink