Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
chodzil zgasł i koniec , co się stało???/ - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: chodzil zgasł i koniec , co się stało???/ (/showthread.php?tid=16143)



chodzil zgasł i koniec , co się stało???/ - Mikiss21 - 02-07-2013 20:46:46

witam odpaliłem dzisiaj swojego komarka silnik023 w celu tzw, "przepalenia" i chodził ładnie trzymał obroty aż nagle po ok 2 minutach zaczoł zchodzić z obrotów i zgasł później przy próbie uruchomienia silnika nie dawał żadnych znaków nawet nie "łapał" wyjołem świece przeczyściłem sprawdziłem iskrę i czy zapłon się nie przestawił i czy klin nie jest ścięty wszystko ok iskra aż biała kompresja ok po za tym silnik po remoncie nowy tłok z pierścieniami łożyska . Póżniej silnik jescze odpalił chodził z 2 minuty ale włączyłem swiatła i zgasł i znowu nie daje żadnych zanków życia .
Nie wiem co się stało !?
próbowałem mu pod świece nalać paliwa ale nic
ps. silnik po remoncie ma dopiero zrobione 6km
Z góry przepraszam jeśli taki temat już był
proszę o waszą pomoc , bo nie wiem co jeszcze


RE: chodzil zgasł i koniec , co się stało???/ - BartuS - 02-07-2013 20:53:49

Paliwo dobrze leci gaźnik wyregulowany?
Zapłon jest dobrze ustawiony?


RE: chodzil zgasł i koniec , co się stało???/ - Mikiss21 - 02-07-2013 21:13:03

Zapłon dobrze ustawiony kranik drożny , a.gaźnik ? Nie wiem bo jeszedzisiaj trochę zmieniałem sklad.mieszanki


RE: chodzil zgasł i koniec , co się stało???/ - Bartek - 02-07-2013 22:39:43

Iskra biała ?
Jak masz dobrze zapłon wyregulowany to powinna być tak niebieskawa.
Jakiej ciepłoty świeca ? Jaki kolor świecy ? Jaki stosunek oleju do paliwa ? Wyczyść gaźnik i jeszcze raz pobaw się zapłonem. Ale stopniowo sprawdzaj


RE: chodzil zgasł i koniec , co się stało???/ - Mikiss21 - 02-07-2013 23:04:40

znaczy iskra biało-niebieska (zależy od świecy) świeca iskra f75 stosunek mieszanki 1:25 a ustawianie zapłonu??? na takim ustawieniu chodził dobrze a zapłon się nie przestawił znaczy wg znaków wybitych na krterach i podstawie zapłonu , chyba że coś ten gaźnik przytkało
ps. jescze dzisiaj regulowałem gażnik i zmniejszyłem dawkę paliwa bo przyduszało go jak odkręcałem gaz


RE: chodzil zgasł i koniec , co się stało???/ - Bartek - 03-07-2013 09:53:53

Daj iglice na 3 rowek i powinno być ok. Robiłeś remont to nie patrz na znaki tylko wyreguluj jeszcze raz porządnie zapłon. (przynajmniej ja po kapitalce ustawiam na nowo zapłon)


RE: chodzil zgasł i koniec , co się stało???/ - romet1989 - 03-07-2013 10:29:54

A jak robiłeś kapitalke to dałeś nowe uszczelniacze na wał?.bo może uszczelniacz ci padł od strony magneta


RE: chodzil zgasł i koniec , co się stało???/ - Mikiss21 - 03-07-2013 11:39:02

Tak nowe wszystkie uszczelniacze uszczelki , a co do zapłonu to jak przy.takim ustawieniu chodził dobrze to jak teraz może to wpływać na to że nie chodzi


RE: chodzil zgasł i koniec , co się stało???/ - Bartek - 03-07-2013 12:14:17

Nie wiem ale dla świętego spokoju pobaw się zapłonem i będziesz wiedział. Nie jest aż dużo roboty.
Jeśli byś miał zły wał np od silnika S38 to nie ustawisz zapłonu nawet jakbyś stanął na głowie


RE: chodzil zgasł i koniec , co się stało???/ - krzychu999 - 03-07-2013 14:25:50

panowie komarek mi się zatarł Tongue

(tak wiem spam ale nie mogłem się oprzeć)


RE: chodzil zgasł i koniec , co się stało???/ - Mikiss21 - 03-07-2013 23:58:45

Nie.wał napewno od 023 bo widać.że nie grzebane było bo plomba przy pokrywie była , a tak dzisiaj się przyglądnołem dokładnie i za zapłonem coś wilgotno i bęzyna się sączy całkiem możliwe że simering chociaż nowy to go wywaliło gdzieś , jutro wymienie na nowy i zobaczymy efekty


RE: chodzil zgasł i koniec , co się stało???/ - Mikiss21 - 05-07-2013 00:03:30

ok i po problemie komar chodzi , wymieniłem simering . A głowną przyczyną był gażnik a dokładnie dziurawy pływak i króciec gażnika z którego zrobił się "banan" , ale teraz wszystko ok wymieniłem gażnik na inny i jest w porządku