Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Przerejestrowanie motoroweru z syna na mame. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Pytania (/forumdisplay.php?fid=102)
+--- Wątek: Przerejestrowanie motoroweru z syna na mame. (/showthread.php?tid=15997)

Strony: 1 2


Przerejestrowanie motoroweru z syna na mame. - Pompuś - 28-06-2013 15:37:11

Siemka.
Zaczęło się tak. Szukałem jakiegoś ogara 200 i znalazłem. Wsiadamy z tatą do samochodu i mówi mi, że ogi będzie na mnie. Myślałem, że tak można. Kupiliśmy, umowa na mnie. W między czasie Dostałem jeszcze jeden motorower, który miał być na brata (nieletniego). Okazało się, że nie może być na niego gdyż nie ma ukończone 18 lat... Więc ogar na mnie też odpada. I teraz pytanie. Czy mogę z mamą spisać umowę i na mamę? (wygodniej, zniżki Smile ) Czy muszę jechać 180 km w jedną stronę do poprzedniego właściciela?

PS: Ogarowi wygasło OC, a jest na poprzedniego właściciela jeszcze. Mogę zapłacić zaległe OC na jego zniżkach?Big Grin
Nikt nic nie wie ?


RE: Przerejestrowanie motoroweru z syna na mame. - Suchy99 - 28-06-2013 16:29:24

Co z tego że brat nie jest pełnoletni, po prostu musi być np. twój tata jako współwłaściciel Big Grin
PS.przypominam że na jedną osobę może być zarejestrowany więcej niż jeden pojazd czyli wszystkie motorowery mogą być na ciebie o ile jesteś pełnoletni jeżeli nie to tak jak pisałem np. tata na współwłaściciela.

PSS. Zaległe składki płacisz na zniżkach poprzedniego właściciela tak mi się wydaje Big Grin


RE: Przerejestrowanie motoroweru z syna na mame. - Pompuś - 28-06-2013 20:14:47

Tyle, że nie jestem pełnoletni, a umowa tylko na mnie. Big Grin


RE: Przerejestrowanie motoroweru z syna na mame. - Quake96 - 29-06-2013 00:53:53

Od kiedy to niby nie możesz mieć na siebie? Ja mam umowę K/S na papiery od komara na siebie. Potrzeba tylko zgody rodzica na umowie k/s. Mama albo tata powinien napisać Ci na umowie "Wyrażam zgodę na zakup pojazdu przez syna." i się pod tym podpisać.


RE: Przerejestrowanie motoroweru z syna na mame. - Semmao - 29-06-2013 11:02:46

kogoś w urzędzie popie******ło Tongue oczywiście że możesz mieć na siebie motorower zarejestrowany. Tongue idziesz z rodziciem i normalnie składasz wniosek o rejestrację. Nie odrzucą bo nie mają podstawy.

Przygotuj się jedynie na wysokie OC, nie dość, że bez zniżek to jeszcze nieletni. Big Grin


RE: Przerejestrowanie motoroweru z syna na mame. - Quake96 - 29-06-2013 12:58:19

Ja liczyłem sobie OC to wyszło mi około 150zł. Aż szkoda porzucać obecne OC za 19 ^^


RE: Przerejestrowanie motoroweru z syna na mame. - Norbi96 - 29-06-2013 13:44:24

Do wydział to obyczaj. Ja mam na siebie cezetę. Spisałem umowę i na niej byłem tylko ja, podpisałem się na niej też sam. Żadnych zgód rodziców itp. Poszedłem, wypisałem wniosek no i dalej procedura znana jest.


RE: Przerejestrowanie motoroweru z syna na mame. - Pompuś - 29-06-2013 19:43:57

No bez jaj. W WK powiedzieli, że nie mogę. Muszę raz jeszcze podjechać i popytać. Mam dowód osobisty, moje dane są. To musi się udać! Tongue
OC ok 150zł, tak ? :/


RE: Przerejestrowanie motoroweru z syna na mame. - Quake96 - 29-06-2013 21:18:32

Tak, OC jest tak drogie, bo masz 20% zwyżki.


RE: Przerejestrowanie motoroweru z syna na mame. - Semmao - 29-06-2013 21:21:18

Idź i składaj wniosek o rejestrację, jak odmówią to ŻĄDAJ pisemnej odmowy z podstawą prawną. Od razu im mordy zrzedną Tongue


RE: Przerejestrowanie motoroweru z syna na mame. - Pompuś - 29-06-2013 21:45:22

Haha Big Grin
Ok, jeszcze musze tate nagadać, żeby mi oc opłacił i zarejestrował Big Grin


RE: Przerejestrowanie motoroweru z syna na mame. - Norbi96 - 29-06-2013 22:50:33

Ubezpieczenie to też zależy kto jak wyliczy :F Mi za kaczkę zaśpiewali 117zł...ale i tak nie zdążyłem jej ubezpieczyć best


RE: Przerejestrowanie motoroweru z syna na mame. - Pompuś - 29-06-2013 22:54:22

Big Grin
A moge zapłacić zaległe oc, na poprzedniego właściciela i potem przerejestrować na mnie? Wtedy nie muszę nowego OC płacić, nie ? Big Grin


RE: Przerejestrowanie motoroweru z syna na mame. - Norbi96 - 30-06-2013 00:01:43

Nie możesz wykupić na niego raczej. Poza tym po co zaległe płacić ? Płacisz tylko od dnia w którym zawarłeś umowę - tyle.


RE: Przerejestrowanie motoroweru z syna na mame. - Suchy99 - 30-06-2013 00:11:02

Dlatego najlepiej rejestrować na osoby pełnoletnie które maja prawo jazdy od paru lat i są bezszkodowe bo składki są dużo niższe Big Grin