Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
K60B - Moja mini recenzja. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Usprawnienia (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: K60B - Moja mini recenzja. (/showthread.php?tid=15919)



K60B - Moja mini recenzja. - Kanilox - 26-06-2013 02:30:24

Witam, jakiś czas temu na allegro zakupiłem gaźnik k60b od sprzedawcy MULTICAR.
Cena była bardzo przystępna, za komplet z filtrem powietrza zapłaciłem 57 złotych.
Po dostarczeniu na pierwszy rzut oka gaźnik wyglądał bardzo porządnie lecz wystarczyło odkręcić króciec z wężyka paliwa bo przekonać jak bardzo gówniane jest wykonanie, okazało się że siatka filtra paliwa jest przyklejona obok przez co jest wielka dziura przez którą może sobie swobodnie przelatywać paliwo. Ale dobra, wykręciłem stary gaźnik, próbuje włożyć nowy ale się nie da, rozstaw szpilek w cylindrze jest inny niż ten w gaźniku przez co po prostu gaźnik nie pasuje chociaż według wielu aukcji gaźnik pasuje.
Drugie podejście do zamontowania zacząłem od rozpiłowania otworów na szpilki, no i zamontowanie linki gazu, nie jest to kilka naście sekund jak w przypadku gm12f zajmuje to dużo więcej czasu i w dodatku trzeba to robić od nowa przy każdym rozebraniu gaźnika, nie wyobrażam robienia takiego czegoś na poboczu drogi. Po długim męczeniu założyłem linkę oraz przykręciłem gaźnik. Po naprawdę długim kopaniu silnik odpalił ale chodził tylko na wysokich obrotach, próbowałem go regulować ale bez skutku, cały czas to samo, czyli zatkana dysza wolnych obrotów myślę, wykręciłem gaźnik i zostawiłem na potem. No i ostatnio znowu przyszła chęć na montowanie gaźnika, streszczając okazało się że gaźnik ma serie wad fabrycznych takich jak za mała przepustnica, nie szczelny zawód pływakowy, krzywo wbity ten pręcik który w środku wystaje, no i też to że gaźnik całkowicie nie pasuje do rometa, gdyby go przymocować bez wiercenia nowych otworów była by zasłonięta 1/4 przelotu. Po poprawieniu większości wad silnik chodził jak kosiarka, wysokie obroty albo bardzo wysokie obroty, bez możliwości normalnego użytkowania, wzrost mocy był około 5-10%. Koniec końców rozwierciliśmy GM13f na 14,5mm i zamontowaliśmy.

W sumie.
Gaźnik k60b z allegro to chińskie gówno z wadami fabrycznymi, jeśli ktoś chce mieć większy przelot to niech przewierci stary gaźnik albo kupi amala16 lub jakiś inny markowy gaźnik.


RE: K60B - Moja mini recenzja. - barcelxxl - 26-06-2013 09:05:24

Wady o których mówisz są częstymi wadami fabrycznymi nowych chińskich gaźników k60b. Z tym rozwiercaniem otworów na szpilki to nawet w oryginalnych trzeba było się męczyć. W oryginalnym k60b z CCCP dziury pasujące do Rometa są, lecz trzeba je tylko lekko rozwiertać, bo są o parę mm mniejsze i nie chcą wejść szpilki.


RE: K60B - Moja mini recenzja. - Irek - 26-06-2013 10:27:58

Chińskich nie ma sensu kupować. Trzeba szukać albo oryginalnych albo rosyjskich zamienników, czy to firmy Pekar czy innych. Te są bardzo dobrze wykonane.


RE: K60B - Moja mini recenzja. - Dapszus - 18-08-2013 21:05:48

Miałem ten sam problem co ty i dałem sie nabrać też rozwiercałem prostowałem tyle roboty a prawie nic lepiej to lipne rękodzieło omijać z daleka


RE: K60B - Moja mini recenzja. - romecik1998 - 18-08-2013 21:15:22

Jednym słowem kupiłeś chińskie gówno bo prawdziwy ruski k60b kosztuje ok 100 zł i fakt jest trochę przeróbek ale niby jest znaczna różnica chociaż ja i tak wole oryginalny rometowski gaźnik Wink


RE: K60B - Moja mini recenzja. - Marvin2010 - 18-08-2013 22:02:00

Ja mam to samo w charcie, otwory nie pasowały i chodzi tylko na wysokich obrotach,ale rozpracuje ten chiński gaźnik w ogarze 200 ,bo zakładać i wyciągać gaźnik w charcie to trochę wkurzające.


RE: K60B - Moja mini recenzja. - MIREK.M2 - 18-08-2013 22:19:19

miałem ten gaźnik romet pracował na wolnych obrotach dopiero gdy dodałem gazu to wszedł na wysokie regulacją męczyłem się 5 dni aż w końcu rzuciłem tym gaźnikiem o drzwi garażu po czym się rozleciał


RE: K60B - Moja mini recenzja. - MrCtagg - 18-08-2013 22:26:00

(18-08-2013 22:19:19)MIREK.M2 napisał(a):  w końcu rzuciłem tym gaźnikiem o drzwi garażu po czym się rozleciał
hah

Dlatego wolałem zrobić szlif na cylku do którego pasuje bing 14, po naczytaniu się o tych K60B stwierdziłem, że to nieopłacalne.


RE: K60B - Moja mini recenzja. - MIREK.M2 - 18-08-2013 22:57:30

(18-08-2013 22:26:00)MrCtagg napisał(a):  
(18-08-2013 22:19:19)MIREK.M2 napisał(a):  w końcu rzuciłem tym gaźnikiem o drzwi garażu po czym się rozleciał
hah

Dlatego wolałem zrobić szlif na cylku do którego pasuje bing 14, po naczytaniu się o tych K60B stwierdziłem, że to nieopłacalne.

k60b starej produkcji są dobre mam taki w kadecie a te dzisiejszej produkcji są gów*o warte