Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Gaśnie na światłach-ciepły silnik - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Elektryka (/forumdisplay.php?fid=222)
+--- Wątek: Gaśnie na światłach-ciepły silnik (/showthread.php?tid=15700)



Gaśnie na światłach-ciepły silnik - kamilos021 - 19-06-2013 13:49:26

Witam, poczytałem trochę o tym jednak nie jestem do końca pewny co może być winowajcą.Otóż problem jest następujący.Po dłuższej jeździe na komarku(tak około 7-9 kilometrów) zaczyna przerywać i gasnąć na włączonych światłach, jeśli je wyłączę to mogę jechać dalej bez żadnych problemów.Dodam, że na zimnym wszystko ładnie i pięknie chodzi.Rozgrzewam silnik tak około minuty, włączam światła i jadę.Proszę o podpowiedzi czym to może być spowodowane.

Świeca nowa f75(na starej też tak robił), Żarówka z przodu 6v 15/15W // Tył 12V5W (dziś kupiłem 6V5W i spróbuje na niej pojeździć o ile znowu mi się nie spali Dodgy )


RE: Gaśnie na światłach-ciepły silnik - komarinho - 19-06-2013 13:54:18

dlaczego taka beznadziejna świeca o za dużej ciepłocie ? Kup iskrę f80 i spróbuj. wydaje mi się że to może być to. Może świeca przy dużej temperaturze i przy okazjii dużej jej ciepłocie ma za małą iskrę żeby zasilić światła. Spróbuj z f80


RE: Gaśnie na światłach-ciepły silnik - Romeciarz351 - 19-06-2013 13:57:53

Co ma piernik do wiatraka i co ma świeca do świateł?


RE: Gaśnie na światłach-ciepły silnik - kamilos021 - 19-06-2013 14:02:03

No sytuacja wygląda tak, że miałem f95, ale też się tak działo(chociaż możliwe, że była jakaś do kitu, bo swoje przejechała)..Kupiłem zalecaną do komara-f75.
Jeszcze pytanko: Czy zmiana iskry z f75--->f80 może spowodować widoczne zmniejszenie grzania się silnika?
No cóż, zrobię jak mówisz, jeśli nie będzie innych propozycji.Póki co czekam..


RE: Gaśnie na światłach-ciepły silnik - komarinho - 19-06-2013 14:19:29

zalecana do komara jest właśnie f80. Poczytaj instrukcje. Wydaje mi się że skoro ciepłota świecy będzie mniejsza, to i może delikatnie mniej będzie się grzał, ale nie licz na cuda. Jak żyłujesz silnik nie jadąc przy tym szybko na przykład paląc gumę itp to się będzie grzał. Jeśli nie, i jeździsz normalnie to silnik będzie się grzał, ale to jest przecież normalne. Spalanie które zachodzi w silniku jest reakcją egzotermiczną i zawsze będzie wydzielać ciepło. Zmiana świecy nie spowoduje odczuwalnej dla ciebie zmiany w temperaturze silnika podczas pracy. Temperatura jest czymś normalnym, silnikowi trzeba tylko dostarczać chłodzenia, w tym wypadku powietrzem, czyli po prostu jeździć Smile Jeśli f80 nie pomoże pokombinuj z przerwą na świecy. Smile


RE: Gaśnie na światłach-ciepły silnik - tramwajarz - 19-06-2013 14:25:08

Czytajcie 30 letnie instrukcje,kiedyś było inne paliwo,inna jakość części

Jak gaśnie na światłach to masz za dużą przerwę na świecy

Jak jest gorąco to jeździmy na f95,na zimę to w sumie f75 zalecał bym,a poza tym s38 i 023 mają inne stopnie sprężania a to tez gra dużą role


RE: Gaśnie na światłach-ciepły silnik - budzikjacek136 - 19-06-2013 15:12:23

jedyny tutaj tramwajarz ma racje Smile co do problemu to właśnie za duża przerwa na świecy. najlepiej odmierzyc szczelinomierzem jakieś 0.45mm.


RE: Gaśnie na światłach-ciepły silnik - BartuS - 19-06-2013 21:01:09

Miałem ten sam problem i okazało się tak jak wyżej koledzy powiedzieli była za dużą przerwa na świecy Smile


RE: Gaśnie na światłach-ciepły silnik - kamilos021 - 19-06-2013 22:27:18

Dzięki wielkie, podziałało ! Smile