Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Jak odpowiednio zabezpieczyć motorower na okres zimy? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: Jak odpowiednio zabezpieczyć motorower na okres zimy? (/showthread.php?tid=15179)



Jak odpowiednio zabezpieczyć motorower na okres zimy? - Piotrek175 - 03-06-2013 19:50:04

Witam. Może już taki temat był, ale chciałbym zapytać się trochę więcej. Mam Rometa Ogara 205. Gdy nadejdzie zima nie mam zamiaru zostawić go brudnego itp... Teraz takie pytanie. Umyję go wodą itd... I co dalej? Słyszałem, że ludzie polerowali, nakładali wosk itp. Co po kolei robić, jakich przedmiotów najlepiej użyć i jakie byłyby ceny takich rzeczy. Z góry dzięki Wink


RE: Jak odpowiednio zabezpieczyć motorower na okres zimy? - demonlynx - 03-06-2013 19:57:33

Po pierwsze, jeśli będziesz go trzymał w garażu albo piwnicy to ja zaopatrzyłbym się w pokrowiec : )


RE: Jak odpowiednio zabezpieczyć motorower na okres zimy? - mlody191 - 03-06-2013 19:59:25

Ale chodzi ci o samą blacharke zeby nie bylo rdzy na wiosne? Czy rowniez o mechanike pojazdu Big Grin


RE: Jak odpowiednio zabezpieczyć motorower na okres zimy? - Piotrek175 - 03-06-2013 20:01:06

Chodzi mi o coś takiego, że tak powiem.
Odstawiam na zimę.
Wiosną odpalam, żadnej zmiany w wyglądzie ani mechanicznie, czyli tak jak było jesienią Wink


RE: Jak odpowiednio zabezpieczyć motorower na okres zimy? - Barto5050 - 03-06-2013 20:10:09

wszystkie chromy przetrzyj olejem. do cylindra łyżka oleju. na platynki wsuń papierek . i umyj ładnie i powinno być ok .


RE: Jak odpowiednio zabezpieczyć motorower na okres zimy? - patrykkol997 - 03-06-2013 20:39:35

I bak do pełna zalej bo zardzewieje.


RE: Jak odpowiednio zabezpieczyć motorower na okres zimy? - komarinho - 03-06-2013 20:44:57

odstawiasz motor na zimę a idzie lato Big Grin Nieźle


RE: Jak odpowiednio zabezpieczyć motorower na okres zimy? - Piotrek175 - 03-06-2013 20:45:36

Ok. Nie trzeba nic polerować? A jak potem ten olej usunąć z cylindra? Jak zabezpieczyć błotniki, ramę przed rdzą? Smile
@komarinho ja się pytam na przyszłość, bo już teraz chciałbym zakupić jakieś środki konserwujące czy dowiedzieć się jak to się robi Wink Nie jestem takim debilem żeby na lato przygotowywać motorower na zimę :F


RE: Jak odpowiednio zabezpieczyć motorower na okres zimy? - mlody191 - 03-06-2013 20:53:45

Powiem ci tak, najlepsza konserwacja silnika w zime to jest przepalenie co 2tyg moze troche dluzej wtedy sie nasmaruje wszystko bedzie git Wink

Co do blachy to jakis koc na niego zeby bylo w miare cieplo, nie moze byc wilgoci. Srodki polerskie są na jakis okres czasu to nic nie pomoze. To jest dobre na lato Wink

Więc przepalania co iles dni i koc Wink


RE: Jak odpowiednio zabezpieczyć motorower na okres zimy? - Piotrek175 - 03-06-2013 21:22:09

Okej wielkie dzięki. Tylko z tym olejem pod świece co się wlewa. Jak go później wylać?


RE: Jak odpowiednio zabezpieczyć motorower na okres zimy? - kolesgit01 - 04-06-2013 11:48:54

olej się sam przepali że tak powiem, kiedy bedziesz go próbował odpalić to wszystko wyleci samo