Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Komarek Problem ;/ - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: Komarek Problem ;/ (/showthread.php?tid=15049)



Komarek Problem ;/ - Cinek20 - 31-05-2013 16:27:03

Witam Smile Mam problem z komarkiem a dokładnie chodzi o sprzęgło. Silnik S38 , który został cały wyremontowany , praktycznie to zostały stare kartery.
Czytałem już dużo tematów z moim problemem ale niestety dalej mam problem, więc postanowiłem prosić was o pomoc.

Na początku nie miałem sprzęgła nawet jak naciągnąłem linkę na maksa, okazało się że nie mam popychacza sprzęgła. Kupiłem go, sprzęgło na klamce zaczęło odbijać ale nawet przy maksymalnej regulacji linki gdzie klamkę dosyć mocno się wciskało nie było sprzęgła tylko komarek zaczął gasnąć. Linkę regulowałem ok godzinę niestety bez sukcesu. Gdy zakładam popychacz lubi się przesuwać po naciśnięciu sprzęgła ale gdy odpalę silnik ustawia sie na swoim miejscu , niestety wtedy jest problem, ponieważ jeżeli popychacz się przesunie odpalam go na wciśniętym sprzęgle i po odpaleniu dopiero sie ustawia na swoim miejscu. Tarczki sprzęgła mam nowe , kosz kupiłem używany ale w dobrym stanie. Proszę was o pomoc , jeżeli będzie trzeba mogę nawet porobić zdjęcia.

Ps. Zapomniałem dodać ze wał wymieniłem na fabrycznie nowy MADE IN CHINA.

Pozdrawiam !


RE: Komarek Problem ;/ - emil200 - 01-06-2013 11:09:27

Może coś źle złożyłeś , wał ma złe wymiary czy coś tak to jest z chińskimi częściami. Może masz źle ustawione na tych frezach na popychaczu sprzęgła. A jak to nic nie da to nie mam już pomysłów. Choć najbardziej prawdopodobnie może być z tym wałem tak myślę


RE: Komarek Problem ;/ - ogarzły - 01-06-2013 11:31:46

A popuszczałeś maksymalnie linke? Najprawdopodobniej źle złożyłeś.