Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Kadet] Problem ze skrzynią. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: [Kadet] Problem ze skrzynią. (/showthread.php?tid=15034)



Problem ze skrzynią. - Rometfun20123 - 30-05-2013 23:33:29

Siema, mam problem z moim kadetem wczoraj dałem się przejechać mojemu szefowi , przez jego jazdę ( zakręcił baczka) , spadł łańcuch i był taki metaliczny dźwięk, który rzekomo słyszał mój kolega. Jak jechałem do domu to na początku nie mogłem wbić jedynki, po paru razach weszła mi dwójka, potem i jedynka się pojawiła, jak dojechałem parę km to zaczęło coś grzechotać w śliniku koło się kręci i nie ma ogóle biegów jak Myślice co to może być? Mam chiński wał może sprzęgło się odkręciło? bo tam nakrętka jest nietypowa taka sam jak na magneto i nie miałem wyprzęgania (koło się kręciło na luzie)


RE: Problem ze skrzynią. - SzakalDKC - 30-05-2013 23:37:08

Myślę że czeka Cię rozbieranie żeby zobaczyć przyczynę ; (


RE: Problem ze skrzynią. - romeciarz.1 - 30-05-2013 23:39:14

Może automat wykrzywił się spróbuj wyregulować może pomoże


RE: Problem ze skrzynią. - Pompuś - 30-05-2013 23:39:48

Wedog mnie skrzynia sie sypnela. Tez tak mialem. Spadl lancuch i zerwalo mi jedynke. Smile


RE: Problem ze skrzynią. - Rometfun20123 - 30-05-2013 23:40:20

To ja wiem, tylko jestem ciekaw czy to może być wałek czy sprzęgło (Frez), co obstawiasz?
(30-05-2013 23:39:48)pimpek-M2 xD napisał(a):  Wedog mnie skrzynia sie sypnela. Tez tak mialem. Spadl lancuch i zerwalo mi jedynke. Smile

Oby bo skrzyń mam pre kompletów ,a jak by zerwał freza na wale to lipa bo drugiego nie mam.
Albo może choinka poszła ? bo dwójki tez nie mam, bo nie ma dwóch biegów i jak go pcham to grzechocze .
Pamiętam też że jak jechałem to na 2 przy większych obrotach było uczucie jak by sprzęgło się ślizgało może to był objaw odkręcenia się sprzęgła. (Koło kreci się bez oporów)


RE: Problem ze skrzynią. - Rometfun20123 - 02-06-2013 23:18:49

Już wiem poszły frezy na zębatce , założyłem drugą i jak ręka odjął. Dzieki za Odp.
Temat do zamkniecie.