Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Rower NSU Opel r. 1942 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Inne rowery PRL (/forumdisplay.php?fid=238)
+--- Wątek: Rower NSU Opel r. 1942 (/showthread.php?tid=14959)



Rower NSU Opel r. 1942 - oggie - 29-05-2013 12:49:44

Odkopałem ostatnio takowy (dosłownie odkopałem - na strychu u babci Smile ) - podobno dziadzio nim jeździł i mój ojciec za dziecka jeszcze. Rok produkcji (tak mi się wydaje patrzac po tym co na ramie) 1942 --> czyli sprzęcior sporo przed PRL-owski jeszcze, ale sadzę, że to i tak odpowiedni dział dla niego.
Koła 28, lakier widać, że oryginalny i co najważniejsze - poza zmatowieniem bez rdzy Smile
Ale sa i mankamenty Wink Niestety oryginalne siedzonko się nie zostało - tylko sztyca, emblematy i lampki ma pourywane no i obrót "nie ciagnie" + opony nadaja się co najwyżej, by je wymienić Smile
...Ale będę miał radochę podczas "odnawiania".

Porobię zdjęć po oczyszczeniu i wrzucę na forum Smile

BTW: gdyby kto przypadkiem dysponował dokumentacja do takiego sprzętu - chętnie ja obejrzę.

PS. - przepraszam za brak małego "Ą" - nie chce mi działać.


RE: Rower NSU Opel r. 1942 - oggie - 01-07-2013 21:38:12

No - to z nowości - lakier był ładny, póki roweru odkurzyć nie chciałem Wink Przy odkurzaniu zaczęły złazić całe płaty a pod spodem przepiękna rdza...

Z plusów - nie 1942 a 1938 rok Wink

Aktualnie rozebrany czeka na piaskowanie i lakierowanie (9005 RAL + klar), dalej trafi do magików od bryczek konnych do namalowania szparunków.

Co się kupić udało:
1. siedzenie od roweru Ukraina (albo zbliżonego - w każdym razie pi razy drzwi takie jak oryginał),
2. Hamulec stemplowy przedni
3. dynamo + lampa z epoki, ale niestety nie oryginalne


Zdjęcia po rozmontowaniu:










RE: Rower NSU Opel r. 1942 - Semmao - 01-07-2013 22:20:15

Wow! Niesamowite! Nie dość, że nie PRL, to jeszcze przedwojenna sztuka! Pogratulować! Smile Nie mogę się doczekać dalszych postępów, szczególnie szparunków od bryczkarzy. Smile POWODZENIA!


RE: Rower NSU Opel r. 1942 - mikizpl - 01-07-2013 22:23:03

No majster hohoh! Bądź co bądź, przedwojenny sprzęcior!


RE: Rower NSU Opel r. 1942 - Rammbo - 02-07-2013 09:08:11

Jak sprawdzić z którego roku jest takowy rower? Jest napisane na nr ramy? Wiem kto ma NSU w ładnym stanie nawetWink


RE: Rower NSU Opel r. 1942 - oggie - 02-07-2013 10:52:56

Tutaj masz - rozkminiasz przyrównując numer do tego co w schemacie. NSU miały numery ram bite kolejno, co znaczy dokładnie tyle, że konkretne numery pojawiały się w konkretnym roku.

http://www.fahrrad.nsu24.de/html/nsu-rahmennummern.html


RE: Rower NSU Opel r. 1942 - Rammbo - 02-07-2013 13:54:02

Dzięki wielkie, jak będę miał okazję to sprawdzę i wam napiszę