Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Jawa niechce odpalać i przerywa - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Inne jednoślady PRLu (/forumdisplay.php?fid=174)
+--- Dział: Inne - Problemy techniczne (/forumdisplay.php?fid=194)
+--- Wątek: Jawa niechce odpalać i przerywa (/showthread.php?tid=14923)



Jawa niechce odpalać i przerywa - detektyw9800 - 28-05-2013 17:55:29

Mam problem z moją jawą. Wcale nie odpala od kopa. Cięzko odpala od pycha tylko jak dobrze pod pompuje to zapali. Jak jest zimna to przerywa i gaśnie a jak się rozgrzeje to już jest git. Normalnie wkeca się na obroty i jeżdz. Jednak jak ją zgasze to niema już mowy o zapaleniu z powrotem. Co to może być?


RE: Jawa niechce odpalać i przerywa - Taśma - 28-05-2013 17:56:03

Zmień świecę


RE: Jawa niechce odpalać i przerywa - Latos - 28-05-2013 18:43:28

Zapłon, gaźnik, świeca, kondensator
Gaźnik - dla ogólnego polepszenia mieszanki.
Zapłon - dla większej iskry
Świeca - zimna nie chodzi dobrze
Kondensator - po rozgrzaniu i zgaszeniu nie chce odpalić


RE: Jawa niechce odpalać i przerywa - detektyw9800 - 30-05-2013 00:03:10

Cały silnik wymienię najlepiej.


RE: Jawa niechce odpalać i przerywa - pawel_2540 - 30-05-2013 00:07:18

facepalm To po co było pisać ten temat jak i tak zmieniasz silnik?


RE: Jawa niechce odpalać i przerywa - jawa20p - 05-08-2013 18:26:25

siemka. mam problema mianowicie: w sobote kupiłem jawke w bdg. aby ją przetransportować potrzebowałem akusa a nie miałem więc wziąłem 4 paluszki szeregowo odpaliła i jechała gdyby łańcuch nie pęk w połowie drogi było by git ale musiałem ją zostawić u znajomego bo zaczęło padać. następnego dnia dowiaduje się że przed moim przyjazdem wymienił łańcuch odpalił ją i jeździła. okazało się że baterie się rozładowały więc wziął na krótko 12V odpaliła mu itd. ale tera nie odpala czy to jest wina tylko cewki zapłonowej czy coś jeszcze mogło pizgnąć. cewka jak sprawdzałem omomierzem ma przejście prądu we wszelkich kombinacjach. tak moim zdaniem nie powinno być ale ja na elektronice się nie znam. akusa już zamówiłem dzięki allegro. kupiłem żelowy bo lepszy. prosiłbym o odpowiedzi bo ja jutro wyjeżdżam i wracam 12.08.2013 mam nadzieje że cewki w silniku nie walnęły... dzięki z góry


RE: Jawa niechce odpalać i przerywa - kamil97 - 05-08-2013 20:13:59

(05-08-2013 18:26:25)jawa20p napisał(a):  siemka. mam problema mianowicie: w sobote kupiłem jawke w bdg. aby ją przetransportować potrzebowałem akusa a nie miałem więc wziąłem 4 paluszki szeregowo odpaliła i jechała gdyby łańcuch nie pęk w połowie drogi było by git ale musiałem ją zostawić u znajomego bo zaczęło padać. następnego dnia dowiaduje się że przed moim przyjazdem wymienił łańcuch odpalił ją i jeździła. okazało się że baterie się rozładowały więc wziął na krótko 12V odpaliła mu itd. ale tera nie odpala czy to jest wina tylko cewki zapłonowej czy coś jeszcze mogło pizgnąć. cewka jak sprawdzałem omomierzem ma przejście prądu we wszelkich kombinacjach. tak moim zdaniem nie powinno być ale ja na elektronice się nie znam. akusa już zamówiłem dzięki allegro. kupiłem żelowy bo lepszy. prosiłbym o odpowiedzi bo ja jutro wyjeżdżam i wracam 12.08.2013 mam nadzieje że cewki w silniku nie walnęły... dzięki z góry
Od kiedy to jawka ma zasilanie z aku lub z baterii?facepalm Masz zapłon elektroniczny?
A tak w ogóle to załusz osobny temat.