Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Ścina kliny - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Inne jednoślady PRLu (/forumdisplay.php?fid=174)
+--- Dział: Inne - Problemy techniczne (/forumdisplay.php?fid=194)
+--- Wątek: Ścina kliny (/showthread.php?tid=14544)



Ścina kliny - Bladebreaker - 16-05-2013 22:26:11

1.Witam, mój S51 ściął dzisiaj ze 4 kliny, były dobrze założone, co jest przyczyną ?

2. Nie chce robić 2 tematu więc zapytam tutaj, również chodzi o S51 odpala ale tylko na pycha. Jak to naprawić ?


Pozdrawiam.


RE: Ścina kliny - romeciarz.1 - 16-05-2013 22:36:40

1. Jak dobrze dobierzesz podkładkę do nakrętki wału to nie będzie problemu. 2. Wyregulowanie porządne zapłonu i przerwy na świecy powinno pomóc.


RE: Ścina kliny - tracer4520 - 17-05-2013 00:31:21

Też mialem problem z klinem. Musisz wziąć kawałek jakieś rurki i delikatnie dobić magneto młotkiem. U mnie pomogło Wink


RE: Ścina kliny - bykuu - 17-05-2013 02:11:15

1. Na początek to Ty powiedz, czy miejsce na wale, gdzie wkłada się klin nie jest już wyrobione. (wiem że to miejsce ma swoją nazwę, ale nie mogę sobie teraz przypomnieć jaką)
Jeśli jest, to raczej ciężko będzie coś wymyślić żeby go nie ścinało.

2. Regulacja zapłonu, gaźnika, przerwy świecy. - tak jak tu wyżej wspomniał kolega.
Poszukaj na odpowiednim forum tematu gdzie było opisane dokładne ustawienie zapłonu, chyba że masz książkę simsonowską... : )
Świecę jak kopniesz dwa razy Ci zalewa czy jest sucha?


RE: Ścina kliny - Bladebreaker - 17-05-2013 07:55:56

Ze świecą jest różniej raz jest mokra raz sucha. Miejsce na wale nie jest wyrobione. Z tym klinem spróbuje zrobić to co mówią koledzy. Dziś wszystko popróbuje i dam znać czy pomogło Smile