Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Jawa 50 + silnik od Simka? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Inne jednoślady PRLu (/forumdisplay.php?fid=174)
+--- Dział: Inne - Problemy techniczne (/forumdisplay.php?fid=194)
+--- Wątek: Jawa 50 + silnik od Simka? (/showthread.php?tid=14540)



Jawa 50 + silnik od Simka? - Grzeslaw - 16-05-2013 21:15:41

Siemano wszystkim. Mam taka sprawę. Chodzi o silnik simka i rama jawki. Czy otwory na śruby będą pasowały do siebie? Jeżeli nie to czy da rade coś zrobić. Miałem dwa silniczki oryginalnej do mojej Jawuchy i razem z ojcem naprawiliśmy je. Wszystko pasiło tylko, że jeden mi podpindolili jak pojechałem do miasta oddalonego od mojej miejscowości. Nie wiem jakim cudem nikt nie zauważył, że ktoś rozkręca mi moto pakuje w wora i ucieka. Potem zawsze zostawiałem u kogoś na podwórzu i było ok. A w drugim silniczku przed pięcioma godzinami padł wał. Nowego raczej nie będę zakupywał, bo teraz wszystko chińskie i szkoda na to kasy.
Tak, tak wiem głupie pytanie Big Grin


RE: Jawa 50 + silnik od Simka? - Sr-ka - 16-05-2013 21:36:12

Raczej do jawki nie podjedzie od Simsona silnik bez przeróbek. Musiałbyś przerobić mocowania Smile


RE: Jawa 50 + silnik od Simka? - Grzeslaw - 16-05-2013 21:51:01

Ktoś przerabiał swoją jawkę? Mógłby się tutaj pochwalić jak to zrobił i czy jednak warto.


RE: Jawa 50 + silnik od Simka? - Macklemor - 16-05-2013 22:16:38

Jakim cudem niby to ma wejść ? Jak położysz silnik jawy i simsona obok siebie to zobaczysz że simsonowski silnik jest tak odmienny że pokniesz się może w kaczan i naprawisz oryginalny silnik.


RE: Jawa 50 + silnik od Simka? - chart21050 - 16-05-2013 22:26:11

Nie wejdzie ci tam silnik simsona, musisz szukać coś z cylindrem poziomym.


RE: Jawa 50 + silnik od Simka? - Semmao - 16-05-2013 22:37:22

Rama do Jawy typ 20/23 czy do Ogara 200? Bo 'jawka' to gów** mówi...

W każdym razie silniki Sima nie są z cycem poziomym jak Jawki. Bez przeróbki i mocowań i ramy nie da rady.


RE: Jawa 50 + silnik od Simka? - Grzeslaw - 17-05-2013 16:59:11

Tak, Jawa 50 z ramą typu 20/23. Wiem już teraz, że nie wejdzie i dlatego się pytam czy ktoś już przerabiał ramę i mógłby kilka słów o tym powiedzieć.
Naprawa oryginalnego silniczka. Hmm. Gdyby on chociaż mniej palił, bo w porównaniu do silnika Charta(który ma podobne osiągi) to ten silniczek to smok, a wiadomo, że teraz benzyna idzie w górę beż opamiętania. Naprawić bym naprawił ale teraz czas mnie mocno ogranicza i niestety nie ma kiedy dlatego chcę coś takiego wykonać.


RE: Jawa 50 + silnik od Simka? - tramwajarz - 17-05-2013 20:18:10

Wstaw sobie gaźnik 16n1 i ci będzie mniej palił i lepiej odpalał

Jak inny silnik to te ala ogar 900,znajomy właśnie wstawia to do kaczki