Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Problem w Simsonie S51 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Inne jednoślady PRLu (/forumdisplay.php?fid=174)
+--- Dział: Inne - Problemy techniczne (/forumdisplay.php?fid=194)
+--- Wątek: Problem w Simsonie S51 (/showthread.php?tid=14425)



Problem w Simsonie S51 - Romeciarz351 - 12-05-2013 18:18:11

W Simsonie S51 dzieje się takie coś dziwnego, że opowiem to, więc jeździł Simson normalnie przez 1 km a po tej jeździe zaczęło się coś dziwnego dziać, najpierw zaczął gasnąć, teraz odpali na 5 sekund i gaśnie później już nie odpali, jak się wykręci świecę to cała czarna i zalana a on chodził tylko przez 5 sekund, więc nie wiem czego dotyczy problem.Gaźnik jest po regulacji, tak samo jak i zapłon, filtr powietrza nowy, kranik czyszczony, nowa fajka i kabel W/N.
Właśnie coś czuję, że na tym forum są tacy mechanicy że pochwalić możnaTongue, więc chyba odejdę z tego forum bo nie dość że zadaję chyba proste pytania, to wy tylko potraficie komentować czyjeś komarki a ja wciąż czekam na odpowiedźExclamationExclamationExclamation


RE: Problem w Simsonie S51 - Romeciarz351 - 12-05-2013 19:19:25

mamy takich mechaników tutaj na forum, że nawet na takie proste pytanie nie potrafią odpowiedzieć


RE: Problem w Simsonie S51 - fosa - 12-05-2013 19:26:13

ja sie na simsonach nie znam bo nie mam simsona ale skoro gadasz że wszystko sprawdzałeś to znaczy że g*wno sprawdzałeś i gdzieś jest coś walnięte z twojego opisu wynika że masz mały poziom paliwa w gaźniku a za duży na iglicy możliwe też że zapłon jest źle ustawiony skoro świeca czarna to nie przepala dobrze i to jest wszystko na ten temat Tongue


RE: Problem w Simsonie S51 - patrykkol997 - 12-05-2013 19:58:13

jak zalewa to albo nie przepala albo za dużo paliwa dostaje, więc:
-sprawdzić dolot powietrza do gaźnika
-przeczyścić i wyregulować gaźnik
-sprawdzić i wyregulować zapłon
-wymienić świecę
-sprawdzić kabel w/n i cewke butelkową


RE: Problem w Simsonie S51 - Sr-ka - 12-05-2013 20:42:41

Według mnie źle wyregulowany gaźnik, kolor świecy powinien być kawy z mlekiem Wink Do tego ustaw przerwę na świecy 0.4 . Wyreguluj zapłon Wink


RE: Problem w Simsonie S51 - Romeciarz351 - 14-05-2013 14:03:32

A teraz jest kolejny problem w Simsonie, otóż po przeczyszczeniu gaźnika wszystkie problemu znikły, Simson szedł jak oszalały w 5 sekund 47 km/h, ale po przejechaniu 1,5 km zgasł na drodze, próbowałem odpalić, odpalił ale tylko wtedy gdy dam full manetkę i wtedy na wolnych chodzi i obroty skaczą, ale nie powyżej 2500 rpm, więc nie wiem co się dzieje?
Pomóżcie mi bo mój kolega kupił go za trochę kasy i to jeszcze po remoncie, a teraz takie rzeczy się dzieją, co u mnie w komarze nie ma takich problemów, a był o wiele,wiele tańszy.

PS:Nieraz pomagam mu przy Simsonie, dlatego używam takich wyrazów, jakby był to mój ale nie, bo ja mam KomaraSmile