Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Ogar 205 nie pali - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Ogar 205 nie pali (/showthread.php?tid=14411)



Ogar 205 nie pali - boxer - 12-05-2013 14:16:43

Witam.

Wiem, że wiele było podobnych tematów, ale żaden mi nie pomógł.
OGAR jest po kapitalnym remoncie, na nowych częściach przejechałem jakieś 50km.dotąd wszystko było wspaniale palił za pierwszym, i miał mocSmile

Pare dni temu wymieniałem uszczelniacz dźwigni sprzęgła, gdy go złożyłem nalałem prawdopodobnie trochę za dużo oleju, bo nie mogę odkręcić tej śrubki przelewowej, jest mocno zakręcona i zjechana.
Potem trochę pojeździłem (wszystko było zupełnie normalnie), postawiłem go, przychodzę 2 godziny później, a tam plama oleju z kapy magnetaHuh Odpaliłem go jak zawsze za pierwszym, pochodził z 3 sek. i koniecSad W żaden sposób już nie chce zapalić. Odkręcałem kape magneta ale nie było tam prawie w ogóle oleju.Huh

Sprawdziłem chyba wszystko: kilka świec iskra raz była raz nie, zapłon ustawiony dobrze 3mm i przerywacz 0,4mm, sprawdzałem inną cewkę nowy kondensator, przerywacza nie, ale jest nowiutki jeszcze z remontu (styki jak nowe), gaźnik wyczyszczony,klin cały,kable są zaizolowane,kompresja świetna, świeca mokra więc paliwo dochodzi teraz już mam mocną ciągłą iskrę,
ale tylko gdy wyczyszczę świece, gdy ją wyjmę z głowicy i sprawdzam to nie ma iskry Czy to może być wina oleju, dostał się gdzieś do silnika i klei świece, świece mam nową.


RE: Ogar 205 nie pali - PiTuS - 06-06-2013 23:09:28

Moim zdaniem jest to krzywy wał ..