Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Jawa Stella mechanizm rozruchowy - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Inne jednoślady PRLu (/forumdisplay.php?fid=174)
+--- Dział: Inne - Problemy techniczne (/forumdisplay.php?fid=194)
+--- Wątek: Jawa Stella mechanizm rozruchowy (/showthread.php?tid=14316)



Jawa Stella mechanizm rozruchowy - Zibi1994 - 09-05-2013 22:59:50

Witam , jakiś tydzień temu kupiłem okazyjnie za 50 zł Motorynke Jawe Stelle z silnikiem automat , czytałem że to rzadki sprzęt więc myśle że zakup dobry , jednak jest jeden problem bo nigdy takiego silnika na oczy nie widziałem a coś jest nie tak ze sprzęgłem bo gdy starterem próbuję go odpalić to w ogóle tłok się nie rusza , rozebrałem te sprzęgło i troche szczęki są zdarte ale nie tak żeby w ogóle nie łapały , nie wiem być może czegoś tam brakuje żeby szczęki rozruchowe się otwarły przy kopnięciu starterem. Jeżeli miał ktoś styczność z owym silnikiem i wie na jakiej zasadzie działa ten mechanizm rozruchowy to bardzo bym prosił o pomoc Smile


RE: Jawa Stella mechanizm rozruchowy - patrykkol997 - 09-05-2013 23:23:42

Jawa Stella z automatyczną przekładnią? Daj jakieś foty bo nigdy o czymś takim nie słyszałem, ale skoro Jawa w automacie to pewnie chodzi ci o Babettę.


RE: Jawa Stella mechanizm rozruchowy - Kanilox - 10-05-2013 00:18:24

(09-05-2013 23:23:42)patrykkol997 napisał(a):  Jawa Stella z automatyczną przekładnią? Daj jakieś foty bo nigdy o czymś takim nie słyszałem, ale skoro Jawa w automacie to pewnie chodzi ci o Babettę.

No jak żeś nie słyszał, jawa stella z czarnym silnikiem poziomym...


A co do stelli to myślę że dobrą opcją było by kupienie 223 i wmontowanie bo zaczepy pasują a 225 sprzedać na części bo jest tego mało i na pewno ludzie szukają.


RE: Jawa Stella mechanizm rozruchowy - MrF4k - 10-05-2013 10:02:03

Ja miałem taką Jawe Stelle :0 Też miałem ten problem , rozebrałem sprzęgło i i złożyłem zalałem silnik olejem i było już wszystko ok , gdzieś zapieczone było czy coś


RE: Jawa Stella mechanizm rozruchowy - Semmao - 10-05-2013 10:25:29

Widział ktoś jawę 50tkę z silnikiem innym niż poziomy? Big Grin


RE: Jawa Stella mechanizm rozruchowy - Zibi1994 - 10-05-2013 23:08:59

Odwołuję pytanie , skręciłem wszystko i udało się ją odpalić Big Grin silniczek pyka tylko linka od gazu urwana i starter do wymiany bo jest pęknięty i przeskakuje , jak ją umyję i doprowadze do stanu używalności to wrzuce wam fotki Smile