Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Gdzie sprawdzę historię simsona? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Ustawy (/forumdisplay.php?fid=100)
+--- Wątek: Gdzie sprawdzę historię simsona? (/showthread.php?tid=13910)



Gdzie sprawdzę historię simsona? - Wojtek3362 - 29-04-2013 10:21:34

Witam, udało mi się wyciągnąć simsona schwalbe ze złomu i niestety nie ma on papierów.
1. Gdzię mogę sprawdzić czy został on wyrejestrowany?
2. Jak to jest z rejestracją motoru wyrejestrowanego? Czy muszę kupować nową ramę z papierami?
3. Czy do rejestracji muszę mieć dowód zakupu ze złomu? I jako co? Złom?


RE: Gdzie sprawdzę historię simsona? - Romet ogar 023 - 29-04-2013 11:32:06

Ja jak chciałem zarejestrować jawke bez papierów to w wydziale komunikacji odprawili mnie z kwitkiem jak powiedziałem że znam tylko numer ramy. Kazali mi znaleźć numer rejesteracyjny z tabliczki i dopiero wtedy zainteresowali się moją sprawą.


RE: Gdzie sprawdzę historię simsona? - Semmao - 29-04-2013 14:10:11

(29-04-2013 10:21:34)Wojtek3362 napisał(a):  Witam, udało mi się wyciągnąć simsona schwalbe ze złomu i niestety nie ma on papierów.
1. Gdzię mogę sprawdzić czy został on wyrejestrowany?
2. Jak to jest z rejestracją motoru wyrejestrowanego? Czy muszę kupować nową ramę z papierami?
3. Czy do rejestracji muszę mieć dowód zakupu ze złomu? I jako co? Złom?

1. Nie znając nr rej. lub nazwiska na kogo ostatnio był zarejestrowany nie sprawdzą Ci nic. Z nazwiskiem też może być problem, najlepiej po nr rej.
2. Nie musisz, ale możesz. Jak chcesz zostawić takiego jaki jest to tylko na zabytek, unikat itp.
3. Tak, dowód zakupu ze złomu jest potrzebny, tylko jak złom chciałby Ci wystawić to do kwoty którą zapłaciłeś za Simka doliczą 23% VAT. Jeżeli tego nie zrobisz, za 3 lata sprawa sądowa o zasiedzenie ruchomości. Jak sąd przyzna to droga wolna do rejestracji jak wyżej opisałem.


RE: Gdzie sprawdzę historię simsona? - Wojtek3362 - 29-04-2013 23:10:17

(29-04-2013 14:10:11)Semmao napisał(a):  
(29-04-2013 10:21:34)Wojtek3362 napisał(a):  Witam, udało mi się wyciągnąć simsona schwalbe ze złomu i niestety nie ma on papierów.
1. Gdzię mogę sprawdzić czy został on wyrejestrowany?
2. Jak to jest z rejestracją motoru wyrejestrowanego? Czy muszę kupować nową ramę z papierami?
3. Czy do rejestracji muszę mieć dowód zakupu ze złomu? I jako co? Złom?

1. Nie znając nr rej. lub nazwiska na kogo ostatnio był zarejestrowany nie sprawdzą Ci nic. Z nazwiskiem też może być problem, najlepiej po nr rej.
2. Nie musisz, ale możesz. Jak chcesz zostawić takiego jaki jest to tylko na zabytek, unikat itp.
3. Tak, dowód zakupu ze złomu jest potrzebny, tylko jak złom chciałby Ci wystawić to do kwoty którą zapłaciłeś za Simka doliczą 23% VAT. Jeżeli tego nie zrobisz, za 3 lata sprawa sądowa o zasiedzenie ruchomości. Jak sąd przyzna to droga wolna do rejestracji jak wyżej opisałem.

A po numerze ramy nie da rady? I czy oni jakoś sprawdzają czy pojazd został wyrejestrowany?


RE: Gdzie sprawdzę historię simsona? - Romet ogar 023 - 29-04-2013 23:16:23

Po numerze ramy może i by znaleźli ale komu w wydziale komunikacji chciało by się szukać. Oni tam mogą znaleźč wszystko tylko im się nie chce.


RE: Gdzie sprawdzę historię simsona? - grzesiek.r - 02-05-2013 23:48:43

Po numerze ramy mogą namierzyć pojazd jeżeli był rejestrowany po roku 1999 kiedy wszedł system elektronicznej ewidencji. Wcześniejsza ewidencja opierała się tylko na numerach rejestracyjnych, tak były prowadzone książki ewidencyjne. Jednak nie mają obowiązku nic Ci powiezieć dopuki nie przedstawisz im dokumentu własności na dany pojazd, takie informacje tylko dla właściciela pojazdu.


RE: Gdzie sprawdzę historię simsona? - Johny - 02-05-2013 23:54:40

Ja jak bylem zapytać o mojego sporta i jego rejestracje, bo mam tablice, dowiedziałem się ze jest zarejestrowany na zmarłego człowieka. i jeszcze kobieta zaczęła dociekać skąd go mam itp. Trzeba było uciekać Tongue


RE: Gdzie sprawdzę historię simsona? - grzesiek.r - 03-05-2013 11:18:56

A skąd wiedzieli, że właściciel nie żyje?? Nie mają takich informacji.


RE: Gdzie sprawdzę historię simsona? - Semmao - 03-05-2013 12:22:01

(03-05-2013 11:18:56)grzesiek.r napisał(a):  A skąd wiedzieli, że właściciel nie żyje?? Nie mają takich informacji.

Może go znała? Smile


RE: Gdzie sprawdzę historię simsona? - heli126 - 13-06-2013 11:42:34

Na pewno nie uda się uzyskać - przynajmniej legalnie - żadnych danych osobowych właściciela pojazdu podając nr ramy, itp. Tutaj działa ustawa o ochronie danych osobowych.


RE: Gdzie sprawdzę historię simsona? - Semmao - 13-06-2013 12:27:24

(13-06-2013 11:42:34)heli126 napisał(a):  Na pewno nie uda się uzyskać - przynajmniej legalnie - żadnych danych osobowych właściciela pojazdu podając nr ramy, itp. Tutaj działa ustawa o ochronie danych osobowych.

Jak już się zagłębiasz w ustawy to powiem Ci, że nie jest to prawdą co piszesz. Istnieje droga urzędowa i specjalny wniosek o wydanie danych z ewidencji, Wszak jest to bardzo restrykcyjna, ale legalna droga. Potrzeba naprawdę bardzo dobrej argumentacji, aby takie dane otrzymać.


RE: Gdzie sprawdzę historię simsona? - heli126 - 13-06-2013 12:48:05

Chodziło mi o to, że nie da się wejść do urzędu, podejść do okienka i poprosić o sprawdzenie kto jest właścicielem danego pojazdu, itp.
Na pewno w ten sposób się nie uda.
Tak, jak piszesz, trzeba użyć solidnej podstawy argumentacyjnej i zapoznać się z trybem uzyskiwania takich informacji.