Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Akcja "Bezpieczny warsztat". - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Hydepark (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: Akcja "Bezpieczny warsztat". (/showthread.php?tid=13775)

Strony: 1 2


Akcja "Bezpieczny warsztat". - Romet ogar 023 - 25-04-2013 12:11:54

Wita.
Każdy z was pewnie nie jeden raz skaleczył się przy naprawie swojego pojazdu. I co w tedy ? Albo ignorujemy rane i pracujemy dalej nieświadomi co może nas przez to spotkać, lub opatrujemy skaleczenie i przerywamy prace na kilka minut. Lecz aby opatrzyć rane w warsztacie powinna być apteczka pierwszej pomocy. I teraz uwaga w 90% domowych warsztatów nie ma zestawu pierwszej pomocy. Wiecie czym to grozi ? Mój kolega mało co nie stracił palca przez zakażenie rany zrobionej śrubokrętem którym ktoś wcześniej otwierał herbicydy. Koszt wyposażenia takiej apteczki to jakieś 20zł więc nie drogo. W jej skład powinno wchodzić :
- woda utleniona
- kilka plastrów różnych rozmiarów
- bandaż
- gaźik jałowy
- rękawiczki lateksowe
- oraz inne żeczy wedle uznania
Widzicie więc że to nie wiele a może uratować wam zdrowie.
Do akcji "Bezpieczny warsztat" można się przyłączyć poprzez wstawienie zdjęcia swojego warsztatowego zestawu pierwszej pomocy pod tym postem. To nic nie kosztuje a może zmobilizuje innych do działania i dbania o o bezpieczeństwo w miejscu pracy.
Pozdrawiam i zapraszam do udziału.


RE: Akcja "Bezpieczny warsztat". - miki1999 - 25-04-2013 12:28:20

Cytat:Do akcji "Bezpieczny warsztat" można się przyłączyć poprzez wstawienie zdjęcia swojego warsztatowego zestawu pierwszej pomocy pod tym postem.

facepalm


RE: Akcja "Bezpieczny warsztat". - Romet ogar 023 - 25-04-2013 15:02:58

" miki1999 " jak chodzi Ci o to że zapomniałem dać zdjęcie swojej apteczki to proszę :
http://wstaw.org/w/1RJX/
http://wstaw.org/w/1RJW/


RE: Akcja "Bezpieczny warsztat". - Taśma - 25-04-2013 15:16:35

"JP", ależ Ty groźny loo


RE: Akcja "Bezpieczny warsztat". - Romet ogar 023 - 25-04-2013 15:20:48

Kiedyś wszystkie moje rzeczy miały napis "JP", nawet na simsonie markerem napisałem wielkie JP i przy kontroli nie było zbyt miło.


RE: Akcja "Bezpieczny warsztat". - stqc - 25-04-2013 15:23:23

Strach myśleć co ty możesz mieć np. w pokoju Big Grin
Ja tam apteczki nie potrzebuje bo mam w domu mamę pielęgnirkę Tongue


RE: Akcja "Bezpieczny warsztat". - Romet ogar 023 - 25-04-2013 15:33:48

no mama pielęgniarka na 100% lepsza od apteczki.
W pokoju nic specjalnego bo święta zaraz to posprzątane i mam zakaz na wchodzenie do niego ale w garażu (a w nim prawie jak w pokoju tylko bez dywanu) pełno weekendowych fantów (pałki rury wózek z tesco był) do zabawy i stare pamiątki jak np czyjaś brama z sylwestra.


RE: Akcja "Bezpieczny warsztat". - Norbi96 - 25-04-2013 15:42:15

JP - Jestem Polakiem best

W garażu nie mam apteczki (chociaż gdzieś kiedyś widziałem apteczkę ale nie wiem gdzie ona jest) po prostu idę do domu, zakładam plaster jak się leje krew a jak nie to tylko się wyciera i dalej się robi Smile


RE: Akcja "Bezpieczny warsztat". - Romet ogar 023 - 25-04-2013 15:47:33

No z tym wycieraniem to troche kijowo bo nigdy nie wiesz czy to co dotknąłeś nie ma na sobie jakiejś syfnej choroby co ci się żuci na organizm. Nam mówili żeby umyć to wodą z mydłem i wodą utlenioną przemyć na wszelki wypadek.


RE: Akcja "Bezpieczny warsztat". - Błażej - 25-04-2013 16:20:32

Jakbym miał takie problemy jak skaleczony palec przy robieniu przy pojeździe to bym się cieszył jak gimbus po skończonym egzaminie Wink

Ogółem takich "zadrapań" to nie liczy się nawet bo by nie starczyło stron żeby to zapisać


RE: Akcja "Bezpieczny warsztat". - Norbi96 - 25-04-2013 16:22:35

(25-04-2013 15:47:33)Romet ogar 023 napisał(a):  No z tym wycieraniem to troche kijowo bo nigdy nie wiesz czy to co dotknąłeś nie ma na sobie jakiejś syfnej choroby co ci się żuci na organizm. Nam mówili żeby umyć to wodą z mydłem i wodą utlenioną przemyć na wszelki wypadek.

Ale wycieram w domu czystą chusteczką / szmatką / innym badziewiem Smile


RE: Akcja "Bezpieczny warsztat". - Romet ogar 023 - 25-04-2013 16:26:47

Nam rozdawali takie chusteczki nasączone alkoholem po 10 na łebka i mówili że to najlepsze do wycierania.


RE: Akcja "Bezpieczny warsztat". - Norbi96 - 25-04-2013 16:38:49

(25-04-2013 16:26:47)Romet ogar 023 napisał(a):  Nam rozdawali takie chusteczki nasączone alkoholem po 10 na łebka i mówili że to najlepsze do wycierania.

Jak pijesz w garażu to sam sobie nasącz, na jedno wyjdzie Big Grin

Nie ma co przeżywać każdego małego skaleczenia, bez przesady.


RE: Akcja "Bezpieczny warsztat". - ttx2525 - 25-04-2013 16:40:57

Jak rozwale palca czy coś to idę dopiero zakleić jak krew nie przestaje lecieć, tak to nawet nie zwracam uwagi i żyje :F


RE: Akcja "Bezpieczny warsztat". - Romet ogar 023 - 25-04-2013 16:48:55

A ktoś już tu namieszał. Chodz im o to że jak Ci krew zacznie ostro lecieć to wtedy powinieneś to oczyścić i zalepić plastrem. A takie duperele jak otarcia itp. można olać.