Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Kolanko z simsona - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Usprawnienia (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: Kolanko z simsona (/showthread.php?tid=13608)



Kolanko z simsona - Kanilox - 20-04-2013 03:06:24

Siema, kolanko w moim wydechu jest już w nie najlepszym stanie, ma wgięcie przez co zmniejsza przepustowość i robi miejsce do gromadzenia się nagaru, i sobie pomyślałem że zamiast kolanka z motorynki dać kolanko simsona enduro które wydaje mi się polepszyło by prace silnika, tylko czy wejdzie mi nakrętka z wydechu 3 biegowego na ten wydech. W ogóle o ile one jest grubsze. Czy jest sens dawania tego kolanka?


RE: Kolanko z simsona - LukaszzT1 - 20-04-2013 08:51:58

Jesli masz cylinder od 3 biega to mozesz smiało zakłdadać,a nakretke daj od simka bo pasuje,i dasz sobie zabezpieczenie aby sie nie odkrecała Smile http://www.youtube.com/watch?v=eTTVyHWkKiE tutaj masz jak to wygląda,sam miałem zakładać ale zrobiłem spawaka


RE: Kolanko z simsona - Kanilox - 20-04-2013 13:23:42

U mnie nie pasuje z simsona i nie pasuje też z 3 biegowego, o milimetr za duże, jeśli by się nie mieściło to wolał bym przetoczyć tą nakrętkę. Ale jest inny problem, bo chciałbym mieć swój oryginalny tłumik a kolanko simsona nie jest takie długie chyba to tyłu i nie wiem czy by dosięgło.


RE: Kolanko z simsona - MrF4k - 20-04-2013 19:33:00

Nakrętka powinna normalnie pasować masz coś nie tak z gwintem na cylku albo masz cylek z 2biegowego silnika,jak kolanko bedzie za krótkie to bardziej tłumik przysuniesz


RE: Kolanko z simsona - Kanilox - 20-04-2013 23:58:44

(20-04-2013 19:33:00)MrF4k napisał(a):  Nakrętka powinna normalnie pasować masz coś nie tak z gwintem na cylku albo masz cylek z 2biegowego silnika,jak kolanko bedzie za krótkie to bardziej tłumik przysuniesz

No to u mnie ktoś chyba kiedyś nagwintował bo ani z 2 ani 3 biegowego nie pasuje. Nie mam jak posunąć tłumika bo jest przykręcony więc trzeba było by te ucho uciąć i przyspawać w innym miejscu co napewno zniszczy chrom.

http://polskajazda.pl/db/images_thumb_857704_526_396_adaptive.jpg
http://szybkooferty.pl/uploads/photos/full/824/sprzedam_simson_enduro_1_824334.jpg
Na tych zdjęciach widać że kolanko simsona jest bardzo krótkie.


RE: Kolanko z simsona - MrF4k - 21-04-2013 09:54:06

(20-04-2013 23:58:44)kanilox napisał(a):  
(20-04-2013 19:33:00)MrF4k napisał(a):  Nakrętka powinna normalnie pasować masz coś nie tak z gwintem na cylku albo masz cylek z 2biegowego silnika,jak kolanko bedzie za krótkie to bardziej tłumik przysuniesz

No to u mnie ktoś chyba kiedyś nagwintował bo ani z 2 ani 3 biegowego nie pasuje. Nie mam jak posunąć tłumika bo jest przykręcony więc trzeba było by te ucho uciąć i przyspawać w innym miejscu co napewno zniszczy chrom.

http://polskajazda.pl/db/images_thumb_857704_526_396_adaptive.jpg
http://szybkooferty.pl/uploads/photos/full/824/sprzedam_simson_enduro_1_824334.jpg
Na tych zdjęciach widać że kolanko simsona jest bardzo krótkie.
Kto ci każe oryginalne ucho przerabiać chwila roboty i idzie mocowanie normalnie dorobić Smile co d nakretki to jak masz przerobioną tam o 1mm tak jak mówiłeś wcześniej to kolanko i ci bedzie pasować


RE: Kolanko z simsona - Kanilox - 13-06-2013 21:56:18

W końcu kupiłem to kolanko simsona, bardzo ciężlo było je zamontować i nie polecam tego nikomu bez specjalistycznych narzędzi. Nakrętkę cylindra trzeba było wytoczyć na odpowiedni wymiar, kolanko wygiąć i dostawać rurkę/przejściówkę na tłumik, wywiercić nowe otwory w uchwycie tłumika. Dodało to mocy na wysokich obrotach i zwiększyło maksymalne obroty do tego zmieniło dźwięk na głośniejszy, bardziej metaliczny przez brak nagaru w kolanku.


RE: Kolanko z simsona - LukaszzT1 - 13-06-2013 22:06:15

Jakie głupoty piszesz,ja kupiłem do T1 kolanko od sima i pasowało bez toczenia zadnych nakretek,poczatkowo miałem na zwykłej nakretce od rometa a teraz mam na nakretce od sima i nie miałem takich problemów,a z tym ze tłumik jest blizej to prawda bo kolanko jest krótkie bo w simsonach sa długie tłumiki.


RE: Kolanko z simsona - Kanilox - 13-06-2013 22:10:25

(13-06-2013 22:06:15)LukaszzT1 napisał(a):  Jakie głupoty piszesz,ja kupiłem do T1 kolanko od sima i pasowało bez toczenia zadnych nakretek,poczatkowo miałem na zwykłej nakretce od rometa a teraz mam na nakretce od sima i nie miałem takich problemów,a z tym ze tłumik jest blizej to prawda bo kolanko jest krótkie bo w simsonach sa długie tłumiki.

Tyle że ja robiłem to pod mniejszą nakrętkę na cylindrze i pod oryginalny tłumik.


RE: Kolanko z simsona - LukaszzT1 - 13-06-2013 22:11:51

ja tez mam oryginalny tłumik,a mniejsza nakretke masz na mysli taką od cylindra z silnika 023?


RE: Kolanko z simsona - MrF4k - 13-06-2013 22:11:53

(13-06-2013 22:10:25)kanilox napisał(a):  
(13-06-2013 22:06:15)LukaszzT1 napisał(a):  Jakie głupoty piszesz,ja kupiłem do T1 kolanko od sima i pasowało bez toczenia zadnych nakretek,poczatkowo miałem na zwykłej nakretce od rometa a teraz mam na nakretce od sima i nie miałem takich problemów,a z tym ze tłumik jest blizej to prawda bo kolanko jest krótkie bo w simsonach sa długie tłumiki.

Tyle że ja robiłem to pod mniejszą nakrętkę na cylindrze i pod oryginalny tłumik.

Łukasz też ma pod oryginalny tłumik i pasuje, po drugie sprawa była poruszana na forum ze pasuje takie kolanko bez przeróbek ale do 3biegowego cylka, nic nie trzeba dotaczać Smile


RE: Kolanko z simsona - Kanilox - 13-06-2013 22:24:41

Ale u mnie jest jakiś dziwny gwint na cylindrze, nie pasuje nakrętka z 3 ani z 2 i mam teraz przerobioną z 3 przez co było ją trzeba roztoczyć.

Oryginalne kolanko jest nie porównywalnie cieńsze i wchodzi do tłumika na styk, a te dużo większe nie ma szans się tam wpakować, dlatego trzeba było zrobić przejściówkę, no ale nie wiem jak to jest w t-1.

Wiem że było poruszane, dlatego kupiłem te kolanko z myślą bezproblemowego montażu, największym problemem był bardzo mały kont wygięcia w górę kolanka co całkowicie uniemożliwiało montaż oryginalnego tłumika. Pewnie jak bym miał orygianlny tłumik simsona do tego nie było by takich problemów, ale stella jest za krótka na taki tłumik.