Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
jak zdjąć zębatkę z koła tylnego w wigraczu? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Rowery - Pozostałe pytania (/forumdisplay.php?fid=210)
+--- Wątek: jak zdjąć zębatkę z koła tylnego w wigraczu? (/showthread.php?tid=12940)



jak zdjąć zębatkę z koła tylnego w wigraczu? - krzychu999 - 28-03-2013 21:10:35

tak jak w temacie proszę o pomoc!!!


RE: jak zdjąć zębatkę z koła tylnego w wigraczu? - Romet Ogar 205. - 28-03-2013 21:20:17

Odkręcasz te śruby co przykręcona jest zębatka i ona schodzi jak nie bardzo chce zejść palcami to zbij ją młotkiem ale delikatnie z każdej strony.
I masz zdjętą Wink


RE: jak zdjąć zębatkę z koła tylnego w wigraczu? - Przemi998 - 28-03-2013 21:23:03

następnie patrząc od najmniejszej zębatki zobaczysz w środku obręcz z dwoma dziurkami. To jest taka nakrętka, więc jak chcesz ją odkręcić, musisz w jedną z tych dziurek włożyć śrubokręt i lekko postukać. Prawdopodobnie jest tam lewy gwint.Tylko uważaj, bo w środku są śruty, więc podczas ściągania zębatek miej pod kołem jakąś gazetę, żeby ich nie zgubić.


RE: jak zdjąć zębatkę z koła tylnego w wigraczu? - krzychu999 - 28-03-2013 21:28:12

(28-03-2013 21:23:03)Przemi998 napisał(a):  następnie patrząc od najmniejszej zębatki zobaczysz w środku obręcz z dwoma dziurkami. To jest taka nakrętka, więc jak chcesz ją odkręcić, musisz w jedną z tych dziurek włożyć śrubokręt i lekko postukać. Prawdopodobnie jest tam lewy gwint.Tylko uważaj, bo w środku są śruty, więc podczas ściągania zębatek miej pod kołem jakąś gazetę, żeby ich nie zgubić.

szczerze mówiąc nie bardzo się orientuję jakbyś mógł to jakoś dokładniej wytłumacz


RE: jak zdjąć zębatkę z koła tylnego w wigraczu? - Rudy102 - 28-03-2013 21:50:42

Zdejmujesz koło patrzysz jak to jest przymocowane odkręcasz odpowiednie elementy i zdejmujesz. facepalm


RE: jak zdjąć zębatkę z koła tylnego w wigraczu? - wnusiu94 - 29-03-2013 00:53:49

(28-03-2013 21:50:42)Rudy102 napisał(a):  Zdejmujesz koło patrzysz jak to jest przymocowane odkręcasz odpowiednie elementy i zdejmujesz. facepalm

No dokładnie, nie wiem za bardzo co tu więcej tłumaczyć, ale spróbuję.

Zdejmujesz koło. Następnie odkręcasz chromowany element mocowany od koła do ramy. W starszych modelach na zębatce był jeszcze pierścień, który trzeba zbić młotkiem i płaskim śrubokrętem. Następnie odkręcasz stożek jednocześnie trzymając ośkę aby się nie kręciła. Jak nie chce puścić stosujesz WD-40. Zębatki nie zbijamy młotkiem, ponieważ nie ma takiej potrzeby.

Ponieważ w tłumaczeniu czegokolwiek zawsze byłem słaby i prawdopodobnie z powyższego opisu nic nie zrozumiałeś zamieszczam pomocny link.
http://mslonik.pl/rowery/technika/146-rozbieramy-torpedo-kontre


RE: jak zdjąć zębatkę z koła tylnego w wigraczu? - Vladimir - 29-03-2013 01:24:47

Przeczytaj raz, nie rozumiesz? Przeczytaj ponownie. I tak dopóki nie zrozumiesz.