Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet Chart by damix98 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Romet Chart by damix98 (/showthread.php?tid=12815)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


RE: Romet Chart by damix98 - Stasiek - 11-09-2013 21:09:29

Stqc Nie zgodzę się z tobą Np .U kolegi chart 2105 Było tak że jechał na 3 ,Potem ledwo na 2 . Nie chciał na jedynce już pod koniec a potem nie palił wgl :F . Winą okazało się to że w przełączniku coś nie łączyło, Po Podłączeniu na krótko normalnie odpalił ... Więc albo cewka albo sprawdz jeszcze to co mówię ,Ten przełącznik .


RE: Romet Chart by damix98 - damix98 - 11-09-2013 21:41:31

Palić to on pali z pierwszego, to myśle że jak by coś w cylindrze było to by tak łatwo nie palił.
Bo kiedyś jak mi pękły pierścienie to z kopniaka nie chciał zapalić a z popychu to strasznie długo było trzeba go pchać żeby odpalił


RE: Romet Chart by damix98 - Romet drajwerV2 - 11-09-2013 21:56:59

To nie czujesz kopiąc czy jest mniejsza kompresja?


RE: Romet Chart by damix98 - skalpel155 - 17-09-2013 22:16:59

To z tego co czytam kolega ma problem taki jak ja ostatnio. z objawów wychodzi że to samo. Tylko mi to sie zdarzyło jakies 60km od domu (felernego dnia przejechal 110km a pozniej to linka przez 30km, nocleg, telefon do ojca i na przyczepce do domu). Więc kolejno: W drodze powrotnej z kupna (78km) jakies 8 km od domu zacza tracic moc, az wkoncu zgasl. Próba odpalenia i po chwili gasnie jak sie gazu doda (hol i do domu) na zwirowce probowalem odpalic na biegu (jakis 1.5 km) i nic.. na drugi dzien odpalil za pierwszym.. jezdzilem non stop.

(ok500km po zdarzeniu) :
w koncu felerny dzien wyjazdu w ta dluga trase, moto sie grzalo dziwnie-cylek cieply, skrzynia zimna. (sprawdzane w czasie przerwy w jezdzie) pod koniec podrozy znowu powtórka-to samo co podczas kupna.. odpala i gasnie az wkoncu kopka sie zablokowala. podejrzenie padlo na cylek ale wyszlo ze wszystko w porządku. Winny byl wał, uległ rozcentrowaniu (zaniedbanie bylego wlasciciela? )

Więc do sedna SPRAWDŹ WAŁ (łożyska na wale i w korbowodzie, czy sie nie zacina) weź go jakoś pod światło (wtedy najlatwiej chyba) i sprawdz czy nie jest krzywy.

Sprawdzić nie zaszkodzi, a zawsze to masz wiecej pewnosci i czujesz sie pewniej nie muszac organizowac transportu Smile
PS:sory za lekture ale jakaś wena mnie poniosła Smile


RE: Romet Chart by damix98 - damix98 - 26-09-2013 20:35:33

Siemka. Rometa dziś sprzedałem.
Charcik poszedł za 750zł, dla czterdziesto letniego pana. Myślę że będzie o niego dbał.

SPRZEDANY



RE: Romet Chart by damix98 - stqc - 26-09-2013 21:00:31

A pfff będziesz żałować Tongue
No to czekam na zdjęcia yamahy :F