Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Zasiedzenie - czyli co i jak? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Dokumenty (/forumdisplay.php?fid=101)
+--- Wątek: Zasiedzenie - czyli co i jak? (/showthread.php?tid=12109)



Zasiedzenie - czyli co i jak? - bajbukaj - 04-03-2013 01:11:30

Krążąc po internecie znalazłem kiedyś jakąś wzmiankę o zasiedzeniu. Teraz chciałbym przytoczyć już trochę przeze mnie zapomniany temat. Otóż:

W 2011r. kupiłem Komara 2350, bez papierów jedynie z tablicą rejestracyjną. Do tej pory szukałem ram (2 razy ktoś się ze mną umawiał a później sprzedawał komuś innemu, oraz samych dokumentów do przebitki (te same sytuacje). W końcu przypomniałem sobie o zasiedzeniu. Podobno zasiedzenie trwa 3 lata ale po 2 można się bodajże odwołać. Szło się do sądu z jakimś oświadczeniem, tam sędzia to zatwierdzał i wydawał jakieś pismo do WK, wtedy szło się na przegląd i do WK i po robocie. Tylko teraz:

1. Czy trzeba jakichkolwiek dowodów nabycia?
2. Jak to dokładniej wygląda, jakich trzeba oświadczeń itp.
3. Czy rzeczywiście można się odwołać itp.

Proszę o ogólny opis tego wszystkiego, o jakieś rady, szablony takich odwołań itp. Chcę się do tego poważnie zabrać więc w tym temacie chciałbym skupić wszelkie wiadomości na ten temat, nawet jeżeli taki temat już był.


RE: Zasiedzenie - czyli co i jak? - skuter007 - 04-03-2013 01:36:11

Czytałem że trzeba jakiś dowód nabycia, ale kiedyś rozmawiałem z gościem ze złomu, to on może wystawić fakturę na złom (Komara), ale dalej już nie pamiętam co i jak. Jeżeli chcesz jakieś pewne info to spytaj Semmao, on jest w tym ogarniętyWink


RE: Zasiedzenie - czyli co i jak? - Hubinho - 04-03-2013 20:00:46

Daj flaszkę komuś na złomie, on da Ci papierek, że sprzedał komarka z nr. ramy takim i nr. silnika takim. Później do sądu, że chcesz stać się właścicelem. A potem to już normalna rejestracja.


RE: Zasiedzenie - czyli co i jak? - Semmao - 05-03-2013 21:40:17

Sprawa nabycia prawa własności nie jest taka prosta jakby się mogło wydawać. Po pierwsze - od kogo kupiłeś ten motorower i czy masz z nim jakąkolwiek umowę spisaną?

Po drugie - wiesz z jakiego źródła jest ta maszyna? Kto był jego właścicielem, gdzie był zarejestrowany?

Sprawdzałeś czy nr ramy nie widnieje jako kradziony?


RE: Zasiedzenie - czyli co i jak? - bajbukaj - 06-03-2013 00:11:17

Gość nie chciał spisywać umowy, a ja naiwny się wtedy zgodziłem, pierwszy motorower, nie kojarzyłem dosłownie nic więc i dałem się nabrać. Kontakt może i by był ale koleś kompletnie nie chce.

Podobno właścicielem był jakiś młody chłopak, a wcześniej nie wiadomo.

Jak to sprawdzić?


RE: Zasiedzenie - czyli co i jak? - Semmao - 06-03-2013 00:25:10

Masz nr rejestracyjny i nr ramy. Idź do WK i zapytaj czy jest wyrejestrowany czy nie. Powinni Ci powiedzieć, bo to w sumie najważniejsze w tej chwili. Danych gościa Ci nie podadzą. Ewentualnie może nazwisko samo jak wybłagasz.

Ale pytaj czy powiedzą tylko czy jest wyrejestrowany czy nie. Smile a jak wyrejestrowany to w którym roku.


RE: Zasiedzenie - czyli co i jak? - bajbukaj - 06-03-2013 20:43:54

Załatwię to przy okazji, bo będę musiał iść po prawko AM Big Grin