Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Jak sprawdzić kompresje w komarze? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: Jak sprawdzić kompresje w komarze? (/showthread.php?tid=11963)

Strony: 1 2


RE: Jak sprawdzić kompresje w komarze? - zigu98 - 27-02-2013 18:39:25

Linka gazu jest przyczepiona do przepustnicy, więc łatwo ją znajdziesz, ściągając pokrywkę gaźnika. I tak będzie przepustnica. To jest taki walec metalowy, więc łatwo go poznać. Starałem się opisać najprościej jak mogłem Wink


RE: Jak sprawdzić kompresje w komarze? - Kozi3214 - 27-02-2013 18:57:01

No właśnie nie ma żadnej tulejki, tylko kawałek jakiegoś plastiku jest tylko w manetce od biegów w gazie nic nie ma. A ta manetka jak odbija to ma jeszcze taką jakby sferę luzu, że mogę ja bardziej odkręcić (jakieś 1cm linki na oko, może trochę więcej) i jak sobie tak kręcę to nic się nie dzieje. Czyli tak jaśniej jak odkręcam manetkę na full (nie daje gazu na full tylko na odwrót) i chcę dodać gazu to jakoś pierwszy cm albo nawet z 1,5cm linki nie czuję żadnego oporu jakby nie było wogóle linki dopiero jak tyle przeciągnę tej linki to czuję, że ciągnę linkę. Powinno tak być czy nie Big Grin?


RE: Jak sprawdzić kompresje w komarze? - romeciarz.1 - 27-02-2013 19:38:59

To nie masz oryginalnej manetki. Powinieneś coś takiego mieć. Jak nie to próbuj przy przepustnicy. Ale jak już to próbuj cały czas przy gaźniku powinno pomóc. Wink


RE: Jak sprawdzić kompresje w komarze? - zigu98 - 27-02-2013 19:48:57

Może linka jest za długa, i wypadła z przepustnicy?
Musisz to sprawdzić, odkręcając nakrętkę gaźnika, tam gdzie wchodzi linka.


RE: Jak sprawdzić kompresje w komarze? - Kozi3214 - 27-02-2013 23:45:28

Manetki mam nieoryginalne, bo była zerwana linka i sąsiad mówił, że linka od gazu jest tutaj od WSK. Wziąłem starom, zerwaną do sklepu i nawet się nie pytałem tylko pokazałem, że taką i pasowała. A te manetki to są takie czarne z napisem romet, a z tego co wiem to w komarkach były białe. A regulacja na przepustnicy na czym polega?? Trzeba odkręcać tą nakrętkę luzować co jest przy gaźniku czy ona ma być dokręcona na maxa, bo u mnie tak jest Big Grin?


RE: Jak sprawdzić kompresje w komarze? - romeciarz.1 - 28-02-2013 00:54:53

Obroty regulujesz śrubką z prawej strony gaźnika, dokręcając ją zmniejszasz obroty, rób na wyczucie. Druga sprawa to możesz regulować przepustnicę ta nakrętką co wchodzi linka gazu.


RE: Jak sprawdzić kompresje w komarze? - Kozi3214 - 28-02-2013 00:58:25

Jak się dokręca śrubę od obrotów to się zwiększa chyba obroty, a nie zmniejsza z tego co czytałem Big Grin A co do gazu to dzięki za pomoc Big Grin


RE: Jak sprawdzić kompresje w komarze? - romeciarz.1 - 28-02-2013 01:07:59

Dobrze napisałem. Zmniejsza się obroty dokręcając śrubke.Wink


RE: Jak sprawdzić kompresje w komarze? - Kozi3214 - 28-02-2013 01:40:00

Może ktoś potwierdzić to co napisał romeciarz Big Grin? Nie mówię, że źle twierdzisz, bo dopiero zaczynam, ale z tego co slyszałem to jest tak jak ja mówie i wolę być pewny Big Grin


RE: Jak sprawdzić kompresje w komarze? - mlody191 - 02-03-2013 12:01:49

Najlepiej sam sprawdź jak jest czy się zwiekszają czy zmniejszają Wink