Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Jawka zdechła.HELP - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Inne jednoślady PRLu (/forumdisplay.php?fid=174)
+--- Dział: Inne - Problemy techniczne (/forumdisplay.php?fid=194)
+--- Wątek: Jawka zdechła.HELP (/showthread.php?tid=1157)

Strony: 1 2


Jawka zdechła.HELP - riley2pl - 08-07-2011 22:22:53

Witam mam problem z moją jawką.Jechałem z pasażerem tak poprostu ok 50km/h i nagle jawka straciła moc i wkońcu zatrzymała się i zgasła.Z kopa chcę odpalić a tu kopniak nie chce ruszyć nawet jakbym stanął na niego,to mówię wezmę na zapych no to 2 bieg sprzęgło i pcham.Puszczam sprzęgło a tu koło hamuje po asfalcie nawet jak wskoczę na kanapę.Jak wcisnę sprzęgło było normalnie i na luzie a na biegu coś nie tak.Po chwili to coś się odcięło i odpaliła na zapych ale tak strasznie słaba była że 30km/h nie przekroczyłem.Zatrzymałem się myślałem że coś świecy dolega.Zdjąlem ją i przyłożyłem do cylindra i nie ma iskry,wziąłem inną to samo,kolejną też nic a jak każdą z nich zakręcilem to odpalał na zapych.O co tu chodzi.Wszystkiemu towarzyszy dziwny dźwięk jakby zapłon odcinał czy coś podobnego poprostu przestawał ciągnąć.Jawka jeździła wyśmienicie dzień wcześniej robiłem trasę 50km bez postoju i żadnego problemu.

Nigdy jeszcze się z tym nie spotkalem więc pytam


RE: Jawka zdechła.HELP - MrF4k - 09-07-2011 11:17:56

ja sie na jawoskich silnikach nie znam wogóle ale jedno co mi przychodzi do głowy to zebyś zapłon ustawił od nowa Smile


RE: Jawka zdechła.HELP - krzysiu562 - 09-07-2011 11:46:47

może być że zapłon jest do ustawienia


RE: Jawka zdechła.HELP - riley2pl - 10-07-2011 23:11:36

zapłon ustawiłem idealnie i dalej to samo końcowka tłoka jest porysowana zauważyłem a pierścienie są cale i niezapieczone ale jak odpale to łychać jakby trzeszczały cholernie bo motor drze się jak stara ku....


RE: Jawka zdechła.HELP - MrF4k - 10-07-2011 23:22:17

możliwe ze cylinder jest wytarty bo zdycha ale nie jestem pewien Smile


RE: Jawka zdechła.HELP - riley2pl - 11-07-2011 23:09:59

Człowieku ja się pytam co jest przyczyną tego i oczekuje konkretnej odpowiedzi a nie takie pier....enie o Szopenie.Motor chodził normalnie.Tłumik nie odpadł a gaźnik sam sie nie przestawia.Aha i pisze się ,,sobie" a nie ,,se"

Dziękuję


RE: Jawka zdechła.HELP - tramwajarz - 14-07-2011 15:31:00

ale wy jesteście mądzrzy ze ja ...co mam tłumik do jazdy,jeśli talej nie mozesz ruszać kopką i silnik stoi to najprawdopodobniej nastąpiło zatarcie cylindra,wlej tam troszka oleju niech sie rozchodzi i spróbuj odpalic jak nie to nowy tłok mi cylek


RE: Jawka zdechła.HELP - riley2pl - 15-07-2011 02:58:54

Odpala ale z trudnością,nie utzrymuje wolnych obrotów,jest słaby i strasznie trzeszczy coś po odpaleniu tak jakby ktoś tłukł młotkiem o blachę z prędkościa 1000 uderzeń na minutę.Cylinder jest gładki jak pupa niemowlaka bez rysek.


RE: Jawka zdechła.HELP - Paweł - 15-07-2011 10:26:41

Skoro stajesz na starterze a on ani drgnie, to polksiezyc siada/siadl. Jak Ci dzwoni w cylku to najprawdopodobniej pierscionki. Wolne obroty- sprobuj przeczyscic gaznik / dysze.


RE: Jawka zdechła.HELP - zbydrze - 15-07-2011 10:50:07

Jeśli to nie cylinder/tłok, to prawdopodobniej padło któreś łożysko/tulejka. sprawdź korbowód...


RE: Jawka zdechła.HELP - Leszek - 15-07-2011 15:05:47

wiem to skrajność, mój strasznie charczał to mi się łożysko na wale rozypało Big Grin chyba bez rozpoławiania się nie obędzie, chociaż nie znam się na jawoskich silnikach


RE: Jawka zdechła.HELP - zbydrze - 17-07-2011 18:11:51

Na pewno, bo łożysko jest dużo gigantyczniejsze od simmera, więc nie wyjdzie.
Akurat mam swój rozpołowiony, to wiem...


RE: Jawka zdechła.HELP - riley2pl - 17-07-2011 21:17:08

Gaźnik jest czysty a nakopkę nie mogłem nadusić tylko raz.Jak ostygła to normalnie.


RE: Jawka zdechła.HELP - zbydrze - 18-07-2011 01:35:56

Na pewno zatarło ci się któreś łożysko w okolicach wału, jak ostygło, to się ruszyło, ale jest juz tak zniszczone, ze silnik nie ma mocy...

Musisz go rozebrać.


RE: Jawka zdechła.HELP - riley2pl - 21-07-2011 15:27:14

Oj znawcy znawcy wymieniłem tłok z pierścieniami i jeździ jak nowa.Tylko mam pytanie teraz będzie sie trzymał cylinder na 3 szpilkach?