Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Malowanie proszkowe vs malowanie pistoletem ( akryl) - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: Malowanie proszkowe vs malowanie pistoletem ( akryl) (/showthread.php?tid=11559)



Malowanie proszkowe vs malowanie pistoletem ( akryl) - chart21050 - 14-02-2013 23:16:45

Witam chciałbym żeby się wypowiedział ktoś doświadczony, porównał mi oba sposoby malowania, ich wady zalety. Głównie chodzi mi o trwałość, wygląd powłoki lakierniczej, cenę , I sposób przygotowania. I rozstrzygnięcie które jest lepsze.


RE: Malowanie proszkowe vs malowanie pistoletem ( akryl) - riley2pl - 14-02-2013 23:29:11

Sposób przygotowania to najlepiej piaskowanie.Osobiście mam jawę zrobioną całą proszkowu nawet koła z których po 3,5 roku nie zrobił się żaden odprysk ani rysa a wiadomo jak to koła:piach,smar itp.Proszek jest trwały jak ch..era.Moze walić młotem a nie odpryśnie,chyba że ktoś do dupy położył.Akryl wiadomo.Ładnie błyszczy ale po kilku latach czeka ponowne malowanie.Za malowanie proszkiem cały motorek zabulisz z 200zł


RE: Malowanie proszkowe vs malowanie pistoletem ( akryl) - Błażej - 14-02-2013 23:30:32

Stary... proszę Cię... poszukaj na forum bo palce zniszczyłem jak pisałem to.
Wszystko jest opisane, nawet dyskusje są...


RE: Malowanie proszkowe vs malowanie pistoletem ( akryl) - fanfso - 17-02-2013 20:49:16

Najlepsze proszkowo, masz gwarantowane 0 odprysków lakieru przez długi czas Wink


RE: Malowanie proszkowe vs malowanie pistoletem ( akryl) - chart21050 - 17-02-2013 20:56:21

Wiem że lepsze. Dlatego Chart będzie malowany proszkowo.


RE: Malowanie proszkowe vs malowanie pistoletem ( akryl) - Jaczek - 25-08-2015 15:44:52

Najlepszym typem malowania jest malowanie proszkowe. Najlepsze jest dlatego, ze jest najtrwalsze, nie ma żadnych odprysków i jakiś innych skaz. Ja zawsze wykonuje malowanie proszkowe w sprawdzonym zakładzie Victus. Jest to solidny i tani zakład, który wykonuje usługi galwaniczne- ślusarskie ( malowanie proszkowe, cynkowanie, chromowanie itp.). malowanie proszkowe Victus