Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Jawa i kilka problemów - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Inne jednoślady PRLu (/forumdisplay.php?fid=174)
+--- Dział: Inne - Problemy techniczne (/forumdisplay.php?fid=194)
+--- Wątek: Jawa i kilka problemów (/showthread.php?tid=1130)



Jawa i kilka problemów - Pitu - 06-07-2011 10:18:22

Cześć jak wiecie zakupiłem Jawke i mam z nią kilka problemów . Do rzeczy gdy ją chce odpalić na pych to łapie na chwile i gaśnie (przypuszczam że gaźnik do wyregulowania) i jeszcze chciałbym się was zapytać do czego idą kabelki od iskrownika koloru biało-brązowego i czerwono-czarnego oraz od cewki kabelek niebieski . Wiecie narazie zaczynam moją przygode z mechaniką motorowerową ^^ ale troche się orientuje w tych sprawach Big Grin


RE: Jawa i kilka problemów - olo1200 - 06-07-2011 11:56:38

Z kabelkami to jest różnie, ja miałem czerwony i zielony, nie wiedziałem jak podłączyć to próbowałem aż w końcu podłączyłem, a to że gaśnie to może łapać lewe powietrze, albo filtr powietrza mu przytkaj bo też tak miałem i jak przytkałem filtr to chodzi pięknie!


RE: Jawa i kilka problemów - Pitu - 06-07-2011 12:43:28

Wiecie ona ma tak jakby problem z wejściem na obroty Sad


RE: Jawa i kilka problemów - Tomasso94 - 06-07-2011 13:29:15

Układ filtra powietrza szczelny?Big Grin Obudowa filtra oklejona taśmą? Filtr czysty?


RE: Jawa i kilka problemów - olo1200 - 06-07-2011 13:35:45

właśnie mi Romek nie wchodził na obroty bo za dużo powietrza łapał, dalem puszkę a w niej szmaty i problem znikł! Napewno ma twoja Jawka za dużo powietrza


RE: Jawa i kilka problemów - Pitu - 06-07-2011 14:05:10

Tomek sprawdze bo narazie Jawencja u cioci w garażu stoi a pogoda byle jaka Sad


RE: Jawa i kilka problemów - Pitu - 08-07-2011 10:00:04

No kopniak mam nawet nowy orginał wujek miał w garażu pozostaje pogrzebać przy filtrze powietrza , wyregulować gaźnik oraz wlać nowy olej . Ciekawe czy odpali ^^


RE: Jawa i kilka problemów - Pitu - 21-07-2011 10:55:20

Nie chce pisać następnego tematu więc napisze tu . Doszłem do tego by czas zacząć remont Jawki Big Grin i tak się stało wszystko rozebrane poza silnikiem , kołami , błotnikami oraz amortyzatorami ale tym zajme się potem , a teraz działam powolutku w pracach remontowych kupiłem nowy filtr powietrza i odrazu wyczyściłem obudowe . Ale nie tylko to zrobiłem wyczyściłem również gaźnik i kranik , kranik był wśrodku cały zanieczyszczony , a w gaźniku jakiś prawdziwy mechanik :F włożył pływak na odwrów Big Grin po tym zabiegu wypolerowałem i teraz wyglądają owiele lepiej . Prace remontowe trwają brakuje mi jeszcze kilka rzeczy takich jak przednia lampa z osprzętem , linka prędkościomierza , linka oraz dźwignia przedniego hamulca , tył lampy , orginalnego siedzenia i śruby od schowka z plastkową nakrętką . Jawa wymaga polakierowania na kolory czerwony - nadwozie , srebny - błotniki oraz ramy na kolor czarny do tego zrobienia elektryki na nowo , koła przedniego do wycentrowania i zrobienia sprzprychy remont planuje skończyć w ferie . Narazie prace powolutku się posuwają do przodu Smile


RE: Jawa i kilka problemów - rafinem - 03-04-2013 22:55:01

(06-07-2011 10:18:22)Pitu napisał(a):  Cześć jak wiecie zakupiłem Jawke i mam z nią kilka problemów . Do rzeczy gdy ją chce odpalić na pych to łapie na chwile i gaśnie (przypuszczam że gaźnik do wyregulowania) i jeszcze chciałbym się was zapytać do czego idą kabelki od iskrownika koloru biało-brązowego i czerwono-czarnego oraz od cewki kabelek niebieski . Wiecie narazie zaczynam moją przygode z mechaniką motorowerową ^^ ale troche się orientuje w tych sprawach Big Grin
ja miałem tak samo i w świecy zmniejszyłem przerwę i pali od kopa albo ty masz za małą przerwę to wtedy zrób wiekszą


RE: Jawa i kilka problemów - kondzio310 - 03-04-2013 22:59:02

jak twojej wojowanie z gaxnikiem i układem dolotowym nie pomogło, to ustaw zapłon a jak to nie pomoże to cewka w/n możę być, albo zapłonowa już po woli daje du=y


RE: Jawa i kilka problemów - MrF4k - 03-04-2013 23:25:11

brawo lecą warny archeolodzy