Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Zgubiony dowód rejestracyjny - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Dokumenty (/forumdisplay.php?fid=101)
+--- Wątek: Zgubiony dowód rejestracyjny (/showthread.php?tid=11252)

Strony: 1 2


Zgubiony dowód rejestracyjny - stqc - 04-02-2013 21:37:40

Siema byłu właściciel zgubił dowód rejestracyjny i jako że obiecał że mi załatwi to załatwił jakieś zaświadczenie że dany pojazd jest w ich kartotece o nr rejestracyjnym SUD xxxx. Było to dnia 10 styczniaq 2013r i tu mam do was pytanie czy na tę zaświadczenie zarejestruje mojego Charta a jeżeli tak to ile mam czasu bo mi coś mówił tata że miesiąc ale powiedział że prawo się zmienia to i może przedłużyli czas


RE: Zgubiony dowód rejestracyjny - Irek - 04-02-2013 22:07:26

Poprzedni właściciel musi wypełnić podanie o zagubieniu dowodu PRZED sprzedażą pojazdu, zapłacić za wydanie dowodu , najlepiej odebrać twardy dowód i dopiero powinien sprzedać. Wszystko musi zrobić OSOBIŚCIE. Jeśli sie nie pofatyguje to masz motor bez papierów którego nie zarejestrujesz . Ewentualnie może dać Ci pełnomocnictwo (druk do pobrania w WK) ale niech lepiej zrobi to poprzedni właściciel, gorzej jak umowe podbiłeś już w skarbówce i przepisałeś polise , wtedy już nic nie zrobisz tylko będziesz bulił OC za motor który nie ma papierów i nie zarejestruje sie go


RE: Zgubiony dowód rejestracyjny - stqc - 04-02-2013 22:11:00

Jeszcze w skarbówce nic nie podbijałem bedę w WK to się dopytam ich jeszcze raz mam małe znajomości to się może coś uda zrobić :F
A jaki jest kosz Irku tego co wyżej napisałeś


RE: Zgubiony dowód rejestracyjny - Irek - 04-02-2013 22:12:57

70 zł na dowód musisz dać poprzedniemu właścicielowi

Znajomości NIC nie dadzą bo wszystko sie w papierach ma zgadzać a odbiór dowodu musi być pokwitowany przez właściciela/pełnomocnika. Ja znajomości mam spore a jak auto rejestrowałem na ojca i musiałem jechać do niego do pracy po upoważnienie żeby to zrobić a potem ta sama historia przy odbiorze twardego dowodu


RE: Zgubiony dowód rejestracyjny - stqc - 04-02-2013 22:16:31

Czyli lepiej kupic drugą ramę z papierami ?


RE: Zgubiony dowód rejestracyjny - Irek - 04-02-2013 22:23:01

Jak masz w kiepskim stanie to nie babrałbym sie w tych papierach. No byle poprzedni właściciel nie zgłosił zmiany właściciela u ubezpieczyciela bo będziesz płacił, wtedy trzeba by i tak dowód skombinować i rame złomować.
Dlatego zawsze powtarzam, jak motor nie ma dowodu lub przerwana ciągłość umów to nie ma papierów .


RE: Zgubiony dowód rejestracyjny - stqc - 04-02-2013 22:25:05

(04-02-2013 22:23:01)Irek napisał(a):  Jak masz w kiepskim stanie to nie babrałbym sie w tych papierach. No byle poprzedni właściciel nie zgłosił zmiany właściciela u ubezpieczyciela bo będziesz płacił, wtedy trzeba by i tak dowód skombinować i rame złomować.

Czyli że lepiej kupić drugą ramę do charta ? z papierami kompletnymi
A jak będe płacił to jakie są tego koszta ?


RE: Zgubiony dowód rejestracyjny - Irek - 04-02-2013 22:26:47

No jakie, będziesz płacił polise OC za motor który w sumie nie istnieje .

Jak masz krzywą to kupuj drugą i tyle


RE: Zgubiony dowód rejestracyjny - stqc - 04-02-2013 22:44:31

A kto może posiadać ramę z kompletną dokumentacją do Charta na forum ktoś ma może wiesz?
Boję się trochę przekładki że z instalacją sie nie połapię w charcie


RE: Zgubiony dowód rejestracyjny - stqc - 05-02-2013 17:14:47

A mogę zrobić tak że kupię dokumenty od jakiegoś innego Rometa i naniosę numery na ramę do Charta czy to się nie uda ?


RE: Zgubiony dowód rejestracyjny - nie_mientki - 05-02-2013 17:20:07

Nie kombinuj nic!
Zaświadczenie wystarczy do przerejestrowania. Ja na podobne zaświadczenie zarejestrowałem T1 i nie było absolutnie żadnego problemu. Napisałem jedynie oświadczenie, że nie otrzymałem dowodu i tablicy od poprzedniego właściciela. I tyle.


RE: Zgubiony dowód rejestracyjny - stqc - 05-02-2013 17:27:04

A ja mam tablicę :F czyli są szanse ?


RE: Zgubiony dowód rejestracyjny - nie_mientki - 05-02-2013 17:33:39

W zastępstwie dowodu pokazujesz zaświadczenie z urzędu.


RE: Zgubiony dowód rejestracyjny - stqc - 05-02-2013 18:07:52

Czyli jeszcze nic nie straconego mogę ci pokazać skana z zaświadczenia i ocenisz czy da rade na tego podstawie zarejestrować Wink


RE: Zgubiony dowód rejestracyjny - nie_mientki - 05-02-2013 18:56:39

Nic mi nie musisz przesyłać, wiem co mówię i z czym pojazd zarejestrowałem. Ma to być mniej więcej zaświadczenie że pojazd istnieje w ewidencji. To wszystko. Będzie dobrze, a jak nie to wpadaj do Puław rejestrować. Może tu są mniejsze wymaganiaBig Grin