Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Przerejestrowanie motoroweru - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Dokumenty (/forumdisplay.php?fid=101)
+--- Wątek: Przerejestrowanie motoroweru (/showthread.php?tid=11012)

Strony: 1 2 3


Przerejestrowanie motoroweru - sebon30 - 27-01-2013 21:29:03

Witam, mam zamiar może i w tym tygodniu przerejestrować mojego kadeta.
Stoi on jeszcze na zielonych tablicach także musiałem zrobić przegląd. Już go zrobiłem. Czy podczas przerejestrowania muszę mieć ważne OC?

Jaki jest koszt przerejestrowania z tablicą rejestracyjną tymi dowodami i nalepkami (po prostu całość)?


RE: Przerejestrowanie motoroweru - mateusz110396729@wp.pl - 27-01-2013 21:30:07

nie nie musisz ale moge sie mylic


RE: Przerejestrowanie motoroweru - Przemek - 27-01-2013 21:30:10

Było już kilkanaście takich tematów ale dobra... Oc musi być ważne. Koszt przerejestrowania to 111,50 zł.


RE: Przerejestrowanie motoroweru - sebon30 - 27-01-2013 21:42:58

A będą mnie pytali w urzędzie o OC? Nie można liczyć na "słabą pamięć" urzędnika?


RE: Przerejestrowanie motoroweru - nie_mientki - 27-01-2013 21:57:00

Musi mieć OC i już. Słaba pamięć odpada, równie dobrze można liczyć że przerejestrujesz coś bez umowy nic nie płacąc.


RE: Przerejestrowanie motoroweru - sebon30 - 27-01-2013 22:03:14

hmm.. a ubezpieczenie już mam nie ważne. Skończyło się 31 grudnia 2012 roku. Jak ja mam to ubezpieczenie zrobić?? Można jakoś jechać do ubezpieczyciela żeby nie wpisywał numeru rejestracyjnego i zaraz po przerejestrowaniu wpisać ten numer co mi dadzą? Czyli pokazać opłacone ubezpieczenie z numerem ramy tylko bez nr rej?


RE: Przerejestrowanie motoroweru - nie_mientki - 27-01-2013 22:09:42

Wykupujesz polisę na stary numer-dostajesz papierek.
Idziesz do okienka pokazując umowę, przegląd, stary dowód i tablice. I papierek o OC.
Po sukcesie przy okienku i otrzymaniu nowych numerów idziesz do tego samego agenta i spisujecie aneks do umowy. Na okoliczność zmiany numerów. I to wszystko.


RE: Przerejestrowanie motoroweru - romecik1998 - 27-01-2013 22:49:49

OC musi być ważne a przerejstrowanie mnie akurat wyniosło 118 złSmile


RE: Przerejestrowanie motoroweru - kondzio310 - 27-01-2013 23:04:11

W większości ubezpieczalni, nie sprzedają ubezpieczenia innej osobie jak jest w dowodzie, jedynie we warcie mi dali.

Brat kiedyś Civica rejestrował to za nic nie zapłacił, bo była przypiełta wpłata od wzbogacenia chyba, i za rejestracje, dowód na lepke nic nie zapłącił Big Grin.

ALe przeciesz ty nie pokazujesz OC w WK, znaczy zawsze jak byliśmy samochód zarejestrować czy coś to OC nie miało nic wspólnego.


RE: Przerejestrowanie motoroweru - Błażej - 27-01-2013 23:25:28

Kurde, na każdym forum pisałem to już kilkanaście razy

OC musi być, ale czasem idzie się dogadać, że bez OC zarejestrują, ale twardego dowodu nie wydadzą bez OC
musi być przegląd. Nie musi być tablic bo można napisać druczek o zaginięciu ich.

Koszt przeglądu to 50 zł
Kosz rejestracji jeżeli inny powiat i wymieniamy tablicę (powiat lub zielona tablica) to 121.5


RE: Przerejestrowanie motoroweru - nie_mientki - 27-01-2013 23:32:28

Bo zasadniczo do rejestracji OC nie jest wymagane, ale o ile dobrze pamiętam ustawa nakazuje okazanie dokumentu w dniu zgłoszenia do rejestracji. Tak więc większość urzędów ułatwia sobie pracę i każe okazać OC od razu. To ma sens, bo nie stoisz dwa razy w kolejce. Tylko musisz wcześniej zająć się polisą.
Jeśli nie to zgłoszą to do Funduszu Gwarancyjnego i jak przyjdzie zapłacić(a przyjdzie niechybnie), to będzie płacz i zgrzytanie zębów.


RE: Przerejestrowanie motoroweru - Błażej - 27-01-2013 23:42:30

tak, o kilka dni spóźnienia to mogą narobić komuś wiele Big Grin Big Grin


RE: Przerejestrowanie motoroweru - Artur - 27-01-2013 23:50:45

Cytat ze strony urzędu:

Cytat:Wymagane dokumenty

Wypełniony wniosek oraz:

- oryginał dowodu własności pojazdu (mogą to być m.in.: umowa sprzedaży, zamiany, darowizny, umowa o dożywocie, faktura VAT, prawomocne orzeczenie sądu rozstrzygające o prawie własności),
- dotychczasowy dowód rejestracyjny,
- karta pojazdu,jeżeli była wydana,
- tablice rejestracyjne,
- dowód tożsamości - w przypadku osób fizycznych, a także zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżli osoba prowadzi taką działalność,
- aktualny odpis z KRS i zaświdczenie o nadanym nr REGON - w przypadku podmiotów rejestrowanych w Krajowym Rejestrze Sądowym,
- pełnomocnictwo - w przypadku działania przez przedstawiciela dla osoby załatwiającej sprawę (za wyjątkiem reprezentowania osoby prawnej przez swoje uprawnione organy lub prokurenta),
- dokument potwierdzający zawarcie umowy ubezpieczenia obowiązkowego OC lub dowód opłacenia składki za to ubezpieczenie (dopuszcza się przedstawienie dokumentu wystawionego na dotychczasowego właściciela pojazdu),
- dowód uiszczenia opłaty komunikacyjnej i ewidencyjnej.



RE: Przerejestrowanie motoroweru - nie_mientki - 27-01-2013 23:51:33

http://ipolisa.pl/3-000-zl-kary-za-brak-OC-w-2012-roku,artykul,599

Ku przestrodze. 600zł to najniższy wymiar kary.


RE: Przerejestrowanie motoroweru - laczek552 - 27-01-2013 23:54:44

Jak mój tato przerejestrowywał mojego ogara to musiał mieć OC