Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Mój pierwszy Ogar 200 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Mój pierwszy Ogar 200 (/showthread.php?tid=10637)



RE: Mój pierwszy Ogar 200 - Quake96 - 02-07-2014 00:59:14

Mało tego, znam go od podstaw Smile

W okolicach sierpnia zaczynam robić drugi silnik Tongue


RE: Mój pierwszy Ogar 200 - Quake96 - 02-07-2014 02:25:57

Dobra, mam chwilkę, więc napiszę co i jak z tym silnikiem Tongue

Męczyłem się z nim prawie tydzień... Dzień w dzień ta sama śpiewka - Przy składaniu skrzynia się blokowała (w sumie to wałek zdawczy) i nijak nie szło tego naprawić. Wszystkie opcje się wyczerpały, więc pojechałem po drugą parę karterów. Te okazały się w świetnym stanie *,* . Mają tylko dwa uszczerbki na przylgni kapy sprzęgła. Widać, że ktoś kiedyś próbował domowymi sposobami wyciągnąć zębatkę z wału. Poza tym wszystko pięknie i ładnie. Nawet ta "przegroda" między zębatką a zapłonem jest praktycznie nienaruszona Tongue Ogólnie z pięć dni roboty poszło w zasadzie na marne, choć nie... Nauczyłem się składać ten silnik na pamięć Big Grin 223 wcale nie jest takie straszne Smile Obecny silnik to w sumie już jakby "nowy" silnik, bo ze starego niewiele zostało.

Lista wymienionych/zastąpionych części:

- wymieniony wał
- skrzynia biegów złożona "od nowa" z dostępnych trybów/wałków itd.
- praktycznie nowy cylinder z tłokiem i pierścieniami
- nowe łożyska
- nowe simmeringi
- nowy łańcuszek sprzęgłowy
- nowe uszczelki
- nowe popychacze sprzęgła
- no i oczywiście wymienione kartery

Do tego nawet wyczyściłem głowicę z nagaru. A co, jak szaleć to szaleć krejzi Ogólnie silniczek pali z pierwszego i chodzi jak pszczółeczka. Do roboty na dziś zostało mi uszczelnić kolanko (przylgnia jest krzywa i sama nowa uszczelka nie wystarczy), zalać świeży olej i podłączyć kabel od świateł Smile Potem ewentualnie jeszcze podregulować obroty i można ruszać w trasę! Czas cieszyć się "nowym" silnikiem Tongue


Na sierpień przewiduję składanie kolejnego 223. Tym razem dla Zombiego Tongue Mam prawie cały silnik w częściach, chcę kupić do tego nowe uszczelki łożyska i simmery, a potem złożyć na tyle ile się da Smile


RE: Mój pierwszy Ogar 200 - Quake96 - 03-07-2014 08:01:34

Wraz z pierwszymi promieniami słońca ulice wypełniły się dźwiękiem wydechu Ogara i zapachem przepalonej mieszanki hmm



Korzystając z okazji, postanowiłem też pobawić się nieco obróbką. Oryginalne wersje też mam, więc jakby ktoś chciał je zobaczyć, to mogę je później wrzucić Wink Dodam też, że wszystkie zdjęcia zrobione zostały telefonem z aparatem 3,2mpx bez autofocusa loo Które ze zdjęć jest waszym zdaniem najlepsze? Huh


RE: Mój pierwszy Ogar 200 - Pompuś - 03-07-2014 13:57:04

Pierwsze Big Grin
Drugie nie wyszło, bo widać tylko słońce
trzecie ujdzie no i reszta też, ale pierwsze chyba najlepsze Big Grin


RE: Mój pierwszy Ogar 200 - Quake96 - 03-07-2014 16:55:27

Drugie to nawet celowo przyciemniłem Tongue Ogólnie mi najbardziej podoba się pierwsze i trzecie Big Grin Któreś poleci na Rometa Miesiąca ^^


RE: Mój pierwszy Ogar 200 - Dawid.xD - 03-07-2014 17:07:16

Wg. mnie 3 najładniejsze Big Grin Dobrze że już uporałeś się z silnikiem Wink

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka


RE: Mój pierwszy Ogar 200 - Quake96 - 05-07-2014 03:35:06



Uwielbiam nocne przejażdżki! Smile Jest pusto, nie ma korków i ogólnie jest tak jakoś "inaczej". Tej nocy zawitałem w Osielsku. Wracając, w pewnym momencie Ogar zrobił buuuuuuu i zaczął gasnąć. Nie, nie będzie tu kolejnego tragicznego zakończenia Big Grin Zajrzałem do baku a tam susza jak na pustyni :F Dobrze, że do domu miałem już bliżej jak dalej Wink

Poza tym dzisiaj (w sumie patrząc na godzinę to wczoraj Tongue ) porobiłem kilka zaprawek na kołach i odmalowałem na nowo ten napis z tyłu siedzenia.


RE: Mój pierwszy Ogar 200 - Przemi998 - 05-07-2014 04:08:02

Piękny ogar widać że dbasz jak tylko możesz Smile Powodzenia i życzę bezawaryjności ;D


RE: Mój pierwszy Ogar 200 - Semmao - 06-07-2014 21:57:38

Eeeee.... Panie, czy Ty masz białe felgi czy mi zdaje? Czy są po prostu tak wypolerowane, że odbijają całe światło wszechświata razem z UV i podczerwienią dlatego jest taki efekt? krejzi


RE: Mój pierwszy Ogar 200 - Przemi998 - 06-07-2014 22:00:03

Tak ma białe felgi Tomku Big Grin


RE: Mój pierwszy Ogar 200 - Quake96 - 07-07-2014 17:50:50

Felgi są białe Big Grin Ten "chrom" był już tak zeżarty, że nic by mu nie pomogło. To już wolałem je pomalować, żeby tej rdzy nie oglądać Tongue


RE: Mój pierwszy Ogar 200 - Kostian - 08-07-2014 11:36:49

Quake mogę użyć zdjęcia ogara jako tapetę Big Grin ?


RE: Mój pierwszy Ogar 200 - Quake96 - 08-07-2014 14:05:24

Nie ma problemu Wink


RE: Mój pierwszy Ogar 200 - Quake96 - 21-07-2014 05:40:20

Czas na mały update! Smile

Od ostatniego posta trochę się zmieniło. W zasadzie są to same szczegóły, typu zakup drugiego lusterka, wymiana linki sprzęgła itd. Wczoraj byłem w plenerze i nakręciłem mały filmik. Nie jest to co prawda produkcja na skalę Hollywood, ale jak na pierwsze kroki w tego typu nagrywaniu to nie jest źle Wink

Kłejkowy Romet Ogar 200 - Prezentacja

Do tego kilka fotek:





Pozdrawiam Cool


RE: Mój pierwszy Ogar 200 - MrF4k - 21-07-2014 23:10:37

Pięknie go doprowadziłeś Smile