Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet by PawelS - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Nasze rowery Romet - Użytkowe i turystyczne (/forumdisplay.php?fid=208)
+--- Wątek: Romet by PawelS (/showthread.php?tid=1062)



Romet by PawelS - PawelS - 27-06-2011 11:20:14

Witam Was Big Grin Chciałbym przedstawić krótką historie moich rowerków. Pierwszy jaki otrzymałem był Jubilat, na którym uczyłem się budowy rowerów itp. Dokładnie opiszę go później bo jest jeszcze w remoncie. Tym jednak razem chce przedstawić Rometa Wigry 3(?). Rowerek ten dostałem od dziadka 2 tygodnie temu. Wigry mają wybite numery seryjne wskazujące na rok produkcji 1983. Przeleżały one 20 lat na działce, co miało swój skutek w licznie występującej rdzy.
Dotychczas wymieniłem w nim:
-dętki
-lakier
-tylne światło
Dodatkowo dołożyłem:
-rometowskie przednie światło
-rometowskie dynamo
-skrzyneczkę na klucz pod siodełko

Niestety tylko jedna naklejka się zachowała, reszta jak widać na zdjęciu była przetarta a i lakier pod nimi nie był w dobrym stanie. Do wymiany został mi jeszcze łańcuch bo ten wydaje mi się nie jest oryginalny ( za krótki i koło ledwo się trzyma). Narazie mam tylko dwa zdjęcia ponieważ wczoraj dopiero rowerek złożyłem. Pozdrawiam i mam nadzieje że spodobają wam się efekty Big Grin

Przed:


Po:



RE: Romet by PawelS - CZ@RO - 27-06-2011 18:15:49

Pogratulować pięknego składaczka.


RE: Romet by PawelS - lukasz247___ - 28-06-2011 10:17:47

Fajny składaczek Wink widać że renowacja udanaTongue


RE: Romet by PawelS - Pitu - 29-06-2011 13:08:30

Piękny Big Grin Czekam na zdjątko Jubilacika


RE: Romet by PawelS - FranceCola - 30-06-2011 00:29:13

Mam takiego samego i mój Jubilat czeka w szopie na remont. Do zrobienia jest sporo, ale spróbuje mu dać II życie .^^


RE: Romet by PawelS - Don Anperis - 22-07-2011 13:51:18

Śliczny. Zazdroszczę siodełka Wink. Czym dopieściłeś błotniki?


RE: Romet by PawelS - PawelS - 24-07-2011 13:11:04

@Don Anperis
Mój sposób: troszkę proszku do prania wsypać do miseczki, nalać tyle wody żeby powstała gęsta papka, nałożyć na gąbkę od tej strony szorstkiej i delikatnie czyścić powierzchnie. Rdza ładnie schodzi a błotniki odzyskują blask Wink

A teraz chce przedstawić mój kolejny rower. Szukając części do Wigrów trafiłem na złomowisko, tam pomiędzy rupieciami dostrzegłem napis "Wagant". Zakochałem się i nie mogłem sobie odmówić kupienia tego legendarnego Rometa z 1982 roku. Posiadał on tylko kilka części, na szczęście te najważniejsze pasowały z Jubilata.
Nie chcę się tak rozpisywać bo można by było napisać książkę, ale powiem jeszcze, że to było moje największe Rometowskie wyzwanie. Wygrałem z notorycznym brakiem części, problemami z zardzewiałymi, powyginanymi elementami i brakiem funduszy. Efekty? Oceńcie sami Wink






Dane techniczne:
Romet Wagant, rama numer: 82-456420
-przerzutka tylna i manetka "Favorit"
-hamulce szczękowe, tył Romet, przednie Weinmann 750 (przerobione)
-korba, siodełko, kierownica, lampka Romet
-koła 27x1,1/4 (dokupiłem opony i dętki bo nie było)
-błotniki, pedały, klamki, nieoryginalne ale starałem się żeby były jak najbardziej do nich podobne
-kolor niebieski, bo taką miałem wizje Angel

P.S brakuje jeszcze 2 śrubek w tylnej szczęce, a w poniedziałek postaram się nim pierwszy raz przejechać Big Grin Pozdrawiam!


RE: Romet by PawelS - Tomasso94 - 24-07-2011 13:38:59

Ładny Big Grin Tylko to siodełko tak troszkę spękane


RE: Romet by PawelS - papi99 - 25-07-2011 11:22:14

Fajny składaczek


RE: Romet by PawelS - Don Anperis - 26-07-2011 16:22:25

Ładny. Widać sporo włożonej w niego pracy. Wagant to legenda. Próbuj doprowadzić go do stanu jak najbardziej bliskiemu oryginałowi.

A patent z proszkiem wypróbuję Shy