Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Nie prawda że chinol to g*wno - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Hydepark (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: Nie prawda że chinol to g*wno (/showthread.php?tid=10443)

Strony: 1 2


Nie prawda że chinol to g*wno - chart21050 - 08-01-2013 20:03:14

Znalazłem na yt filmiki niejakiego Ponurego i to co robił ze swoim zumico gr500 W opisie do filmu macie linki do reszty filmików. Fakt trochę mu silnik siadał ale rama jest jak nowa. Po włożeniu tam silnika z cagivy rama wytrzymuje duże obciążenie. Także chciałem rozwiać wątpliwości co do zakupu takiego motoroweru
tu macie link http://www.youtube.com/watch?v=wGHwFHv1Kac


RE: Nie prawda że chinol to g*wno - Przemek - 08-01-2013 20:16:42

Nie dość ,ze chinol to jeszcze wygląda jak pół tyłka zza krzaka. Ciekawe ile przejechał na tym "dużym obciążeniu". Daje mu max 2000 km a po nich bedzie dzwonil po kogoś żeby go pozbierał z chodnika i zawiózł do domu.


RE: Nie prawda że chinol to g*wno - Artur - 08-01-2013 21:03:25

Jak to pani od ubezpieczeń określiła, "te chińczyki to takie zabawki dla dużych chłopców". Big Grin


RE: Nie prawda że chinol to g*wno - Szymonek - 08-01-2013 21:09:56

(08-01-2013 20:16:42)Przemek napisał(a):  Nie dość ,ze chinol to jeszcze wygląda jak pół tyłka zza krzaka. Ciekawe ile przejechał na tym "dużym obciążeniu". Daje mu max 2000 km a po nich bedzie dzwonil po kogoś żeby go pozbierał z chodnika i zawiózł do domu.

Przemek dobrze mówi że to wygląda jak pół tyłka za krzaka Big Grin


RE: Nie prawda że chinol to g*wno - chart21050 - 08-01-2013 21:14:29

(08-01-2013 21:03:25)Artur napisał(a):  Jak to pani od ubezpieczeń określiła, "te chińczyki to takie zabawki dla dużych chłopców". Big Grin

HEHEHEHE rozwalił mnie ten tekst.


RE: Nie prawda że chinol to g*wno - kw112 - 08-01-2013 21:19:05

Chińczyki są nieobliczalne, potrafią swojego kochającego pana zawieść, nie zdarza się to w przypadku Rometa, Romet nie zawodzi, on od czasu do czasu potrzebuje popieszczenia, w Romecie przynajmniej ci kierownica nie odjedzie.
Nie bierz tego gówna.


RE: Nie prawda że chinol to g*wno - wnusiu94 - 08-01-2013 21:20:51

Chińczyk zawsze pozostanie chińczykiem i nie oszukujmy się, nic tego nie zmieni. Znajomy ma chiński skuter z Tesco i ... dalej chyba Wam nie muszę opowiadać. Jechać, jedzie, ale w ciągu bodajże 4 lat robi już 2 remont silnika. Nie wspominając już o rowerach. Mało to razy wjeżdżając pod górkę swoim polskim, 24'letnim rowerem za 50zł brałem "super-mega wypasione i nie wiadomo co jeszcze" chińczyki z przerzutkami, które swoim wyglądem sugerowały, że kosztowały grubo ponad 500zł. Każdy chiński (a już w szczególności tani) sprzęt po opuszczeniu fabryki powinien udać się na przetop. Może jeszcze coś z tego by było.


RE: Nie prawda że chinol to g*wno - chart21050 - 08-01-2013 21:24:25

No co do tych ram to prawda. Raz chińczyk dostanie więcej ryżu i będzie rama dobra. Raz mniej i ci półka z lagami odjedzie

Jednak Romet to Romet. Ale chińczykiem też można pojeździć.


RE: Nie prawda że chinol to g*wno - Artur - 08-01-2013 21:42:16

Wiesz - różnica jest taka, że rdza na Romecie po prostu będzie brzydko wyglądać, a chińczyka złamie na pół. Wink O tym, ile który za 10 lat wart będzie to nie wspomnę... Big Grin


RE: Nie prawda że chinol to g*wno - chart21050 - 08-01-2013 21:44:29

Chinczyki które mają 5 lat stoją po 800-1000 zł więc spadek ceny jest ogromny


RE: Nie prawda że chinol to g*wno - Artur - 08-01-2013 21:49:24

Jak ktoś potrzebuje czegoś do wykończenia, to i to kupi...
Tyle że wiesz - dwudziestoletnie Charty są droższe. Big Grin O cenach chociażby Sztywniaków nie wspomnę, bo to rozbój w biały dzień.
Poza tym, spójrzmy chociażby na chińskie rowery - po miesiącu zamiast chromu masz rdzę, natomiast zasyfioną kierownicę w Romecie to tylko raz widziałem... Wiadomo, też rdzewieją, ale nie po miesiącu. Wink


RE: Nie prawda że chinol to g*wno - Sr-ka - 08-01-2013 22:10:07

Dajcie sobie siana z tymi gównami -.- Te silniki są jednorazowe ;D Ostatnio wymienialiśmy rozrusznik z kumplem w jego cross'ie, wyjąłem rozrusznik łańcuszek ładnie się zsuną z zębatki i wszystko git, szło po naszej myśli ale później otworzyliśmy lewą pokrywę gdzie znajdowało się magneto i zapłon oraz łańcuszek rozrusznika Big Grin Co było najlepsze ? To że łańcuszek spadł tak że nie mogliśmy go nałożyć na główną zębatkę Big Grin Teraz trzeba kupić ściągacz do magneta i lekko je ściągnąć bo inaczej to kaplica. I nie wiem też jak z klinem bo jego brat ściągnął magneto to nie wyleciał klin tylko cienka blaszka :F


RE: Nie prawda że chinol to g*wno - koi7 - 08-01-2013 22:13:42

Chinol to Chinol ja im nie ufam i nigdy się do nich nie przekonam ., .


RE: Nie prawda że chinol to g*wno - danio44 - 08-01-2013 22:24:24

Miałem Zipa Salmo po przeróbkach silnik palił 6l/100km przy lekkiej jeździe rwanie miało owszem ale te plastiki to gówno łamie się . Rama to jedna zwykła guma strach jeździć hamulec bębnowy zniszczony
po 400 km. Jedyne co było dobre w nim to hamulec tarczowy Tongue


RE: Nie prawda że chinol to g*wno - Irek - 08-01-2013 22:27:00

Ja Rometa K-125 katowałem jak sie dało i wytrzymywał. Takie rzeczy jak nim robiłem to jestem gotów sie założyć że nawet WSK by tego nie wytrzymała, o rometach nie mówie. Po jednym takim ostrym wypadzie (w planie palenie gumy, przejazd mega dziurawym odcinkiem i kilka skoków) to z komara czy ogara nie było by co zbierać . Błażej widział jak ten motor po tyłku dostawał .