Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Prąd stały w charcie ? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: Prąd stały w charcie ? (/showthread.php?tid=10339)



Prąd stały w charcie ? - Doom - 04-01-2013 22:21:54

Witam.

Zastanawiam się czy nie lepiej by było puścić do oświetlenia / klaksonu/ etc prąd stały ? Nie byłoby to bezpieczniejsze dla żarówek ? Puszczenie wszystkiego za mostkiem - ewentualnie jakimś dużym kondensatorem to nie problem.


RE: Prąd stały w charcie ? - barcelxxl - 04-01-2013 22:49:52

Jeśli masz prąd zmienny to nic się nie dzieje. Klakson byś musiał wymienić bo jest różnica pomiędzy klaksonem na prąd stały a zmienny.
Dużo roboty i myślenia nie polecam.


RE: Prąd stały w charcie ? - Przemek - 04-01-2013 23:34:13

W Charcie na prąd zmienny jest tylko przednia lampa. W życiu nie widziałem tematu na jakimkolwiek forum ,ze komus Chart żarówki pali.


RE: Prąd stały w charcie ? - Doom - 04-01-2013 23:35:56

Jeśli rzeczywiście tak jest to spoko, podłącze przednią lampę za mostek i tyle Smile


RE: Prąd stały w charcie ? - gabriel0 - 04-01-2013 23:37:35

Mi jeszcze nie spalił żadnej żarówki. Wg mnie oryginał to oryginał. Choć by nie wiem jak się sypał z tego powodu to tak ma być bo to oryginał. Możesz tak zrobić ale w tedy to już chyba wcale nie będziesz miał ładowania (bo takie słabe jest)


RE: Prąd stały w charcie ? - Doom - 05-01-2013 00:10:04

wydaje mi się że to nic nie zmieni - prądnica i tak zasila lampę więc i tak musi dać prąd. To że prąd do lampy będzie iść przez mostek nie powinno dużo zmienić. Poza tym po wyprostowaniu będzie więcej Volt powinno jaśniej i stabilniej świecić Smile


RE: Prąd stały w charcie ? - Przemek - 05-01-2013 00:19:53

Powiem Ci ,ze osobiście nie zauważyłem duzej roznicy miedzy świeceniem na wolnych obrotach a swieceniem podczas jazdy. Myśle ,ze nie ma co grzebać.


RE: Prąd stały w charcie ? - Doom - 05-01-2013 00:32:22

Skoro tak to ok Smile