Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet Chart 211 Błażeja - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Romet Chart 211 Błażeja (/showthread.php?tid=4386)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


RE: Romet Chart 211 Błażeja - Michallres - 24-08-2012 11:42:06

(23-08-2012 21:06:28)Błażej napisał(a):  sprawa wyjaśniona. Po zobaczeniu negatywów właściciel sam do mnie zadzwonił i gadaliśmy 18 minut.
Jutro paczka powinna dojść z tego co mówił. Zobaczymy jutro Big Grin

No i dobrze, z nimi trzeba krótko.
Sam dużo nerwów straciłem przez ten sklep, ale mają dużo części do charta i jetem zmuszony tam kupować :/


RE: Romet Chart 211 Błażeja - Irek - 24-08-2012 11:47:03

Ale jest motyw jak im porządnie szpile wsadzić. Jakby zamówić coś u nich za pobraniem a jakoś bardzo by na tych częściach nie zależało to po prostu nie odebrać paczki. Gnoje nie zarobią to i sie nauczą szanować pieniądze i ludzki czas

I tak Błażej cierpliwy jesteś , jakby do mnie zadzwonił dostałoby mu sie od najgorszych i bym powiedział że teraz to jego paczke w d*pie mam i jej nie odbiore :F


RE: Romet Chart 211 Błażeja - kadetmen - 24-08-2012 11:58:45

Ja paczkę też dostałem od nich po 2 tygodniach , a kontakt to na prawdę mają tam marny i jeszcze zamiast wału od 023 dali mi od 019 , ale to mi nie przeszkadza bo i tak idzie na sprzedaż Big Grin


RE: Romet Chart 211 Błażeja - Błażej - 24-08-2012 13:23:39

Kontakt telefoniczny zerowy, ale właściciel przyjął to z pokorą i wiedział doskonale o tym. Przyznał, że opuścili się nieco z tym i zaniedbali pracownicy troszkę firmę przez wakacje. Każdy chce trochę luzu, ale wiadomo z umiarem Wink
Tak czy siak będzie wszystko OK


RE: Romet Chart 211 Błażeja - Błażej - 24-08-2012 23:41:23

No i wszystko jest na dobrej drodze, że jutro skończę charta. Trochę mnie wkurzył znajomy tokarz.
Część górna gaźnika, która przykrywa przepustnicę w 14MC ma wciśniętą w siebie tulejkę gwintowaną, w którą wkręca się śrubkę naciągu linki. Dałem mu to żeby mi wtoczył nowe a on w najlepsze pojechał nad morze. Wróci w niedzielę czy poniedziałek, a chart będzie stał nieodpalony w pizdu. Bo część leży sobie w jego gratach. Trudno, najwyżej wrzucę Wam fotkę jeszcze nieodpalonego charta

Unieważniam właśnie negatywne komentarze motonetowi

Irek, znasz mnie. Jestem cierpliwy i grzeczny Wink oraz spokojny a nie mściwy i chamski. Tak nie zrobię nigdy. To nie w moim charakterze Wink


RE: Romet Chart 211 Błażeja - Błażej - 26-08-2012 17:16:58

Chart już w 98% procentach ukończony
zostało założyć dekielek do gaźnika i naciągnąć linkę oraz co najlepsze odpalić Wink

te dwa dni, w których kończyłem go obyły się bez niespodzianek. Wszystko o dziwo szło łatwo i nic nie musiałem prawie poprawiać Big Grin Oczywiście przedni hamulec trzeba było na wieloklinie przestawić, nagwintować troszkę dalej tylny pręt żeby zwiększyć regulację. No i najgorsze założyć łańcuch... Fabrycznie nowa zębatka przednia, którą (głupio zrobiłem) dałem do ocynku. Zwiększyła trochę swoją grubość zębów i niestety, łańcuch nie chciał na niej pracować. Dobrze, że miałem w domu jeszcze jedną nówkę. Z racji tego, że zębatka tylna ma więcej zębów niż polska chartowska, łańcuch jest na samym początku regulacji naciągu. Jest super 110 ogniw YBN JAPAN Tongue

Chart najpóźniej w środę (mam nadzieję) zostanie odpalony !!!! (nawiasem mówiąc nie mogę się doczekać)

Silnik na plombie na kapie sprzęgła
Cylinder świeżo po szlifie na tłoku i pierścieniach ZMD. Pasowanie 0.04 mm. Czeka go szybkie i przyjemne docieranie Big Grin 500 km Smile co to jest. Dawniej jak mi się chciało to tłukłem tyle w tydzień charcikiem swoim pierwszym, ale ten to jeździł od lasu po ekspresówki. V-max 70 było Big Grin cylinder 4- kanałowy. Spalanie nawet przyzwoite na tamte czasy bo 4 litry Wink

Fotki takie w piwnicy 211 Wink)))))








Chart już w 98% procentach ukończony
zostało założyć dekielek do gaźnika i naciągnąć linkę oraz co najlepsze odpalić Wink

te dwa dni, w których kończyłem go obyły się bez niespodzianek. Wszystko o dziwo szło łatwo i nic nie musiałem prawie poprawiać Big Grin Oczywiście przedni hamulec trzeba było na wieloklinie przestawić, nagwintować troszkę dalej tylny pręt żeby zwiększyć regulację. No i najgorsze założyć łańcuch... Fabrycznie nowa zębatka przednia, którą (głupio zrobiłem) dałem do ocynku. Zwiększyła trochę swoją grubość zębów i niestety, łańcuch nie chciał na niej pracować. Dobrze, że miałem w domu jeszcze jedną nówkę. Z racji tego, że zębatka tylna ma więcej zębów niż polska chartowska, łańcuch jest na samym początku regulacji naciągu. Jest super 110 ogniw YBN JAPAN Tongue

Chart najpóźniej w środę (mam nadzieję) zostanie odpalony !!!! (nawiasem mówiąc nie mogę się doczekać)

Silnik na plombie na kapie sprzęgła
Cylinder świeżo po szlifie na tłoku i pierścieniach ZMD. Pasowanie 0.04 mm. Czeka go szybkie i przyjemne docieranie Big Grin 500 km Smile co to jest. Dawniej jak mi się chciało to tłukłem tyle w tydzień charcikiem swoim pierwszym, ale ten to jeździł od lasu po ekspresówki. V-max 70 było Big Grin cylinder 4- kanałowy. Spalanie nawet przyzwoite na tamte czasy bo 4 litry Wink

Fotki takie w piwnicy 211 Wink)))))









RE: Romet Chart 211 Błażeja - Przemi998 - 26-08-2012 17:46:52

No bardzo ładny charcik !!! Big Grin Gratuluje
Bedziesz go sprzedawał ?? Big Grin


RE: Romet Chart 211 Błażeja - Błażej - 26-08-2012 18:07:01

Tak Wink .


RE: Romet Chart 211 Błażeja - Marvin2010 - 26-08-2012 18:53:26

Piękny Big Grin
Może się w mnim zakochać. xd


RE: Romet Chart 211 Błażeja - fanfso - 26-08-2012 20:35:18

Szkoda że go sprzedajesz ;-)


RE: Romet Chart 211 Błażeja - skuter007 - 26-08-2012 20:38:05

Charcik bardzo ładnie się prezentuje, teraz tylko czekać na odpalenie. Btw. skąd kupujesz naklejki?


RE: Romet Chart 211 Błażeja - Simon - 26-08-2012 20:51:32

Pewnie od dubosi czy jakos tak z allegro


RE: Romet Chart 211 Błażeja - MichalSR50 - 26-08-2012 21:39:30

Pięknie wyglada nawet w piwnicy, a co dopiero przy ładnej sesji na swieżym powietrzu. A dlaczego ma białe błotniki? 211 takie miały oryginalnie?


RE: Romet Chart 211 Błażeja - Błażej - 26-08-2012 21:59:06

nie wiem czemu. Bo tak Wink
naklejki miałem od kogoś dawniej z kirca w 2010 je kupiłem


RE: Romet Chart 211 Błażeja - chart21050 - 27-08-2012 10:41:20

Ładny. Jak nówka.