Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Problem ze sprzęgłem Ogar 205 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: Problem ze sprzęgłem Ogar 205 (/showthread.php?tid=21311)

Strony: 1 2 3 4


RE: Problem ze sprzęgłem Ogar 205 - szubik16145 - 03-01-2014 00:29:56

do pełna? Ciut będzie ciągnęło, i przy okazji zabrudzisz sobie kapę . Big Grin


RE: Problem ze sprzęgłem Ogar 205 - Damian4570 - 03-01-2014 01:12:26

(01-01-2014 14:05:55)godzix napisał(a):  Ok, odkręciłem tą dolną śrubę 14, i patrze oleju nic nie wylatuje ;O, co teraz odkrecac całość, czy tylko dolać olej?

Wiesz dlaczego olej nie chciał lecieć? Dlatego, że zrobiłeś podstawowy błąd (z tego co zrozumiałem nalałeś "pod korek"), a samo odkręcenie spustu (śruba na klucz 14) nie wystarczy, bo jest efekt "zassania", żeby ładnie wyleciało to musiałbyś korek wlewu odkręcić również (jeśli chcesz wylać całość) - oczywiście całości nigdy nie da się wylać z tego silnika, zawsze jakieś pozostałości zostaną (ok. 40-50 ml)


RE: Problem ze sprzęgłem Ogar 205 - godzix - 03-01-2014 17:06:01

Damian ty nie rozumiesz, dlaczego nie chciał olej zlecieć. Odkręciłem pierwszy raz tą śrubę, jeszcze przed nalaniem wogóle mojego oleju, i nie skapła nawet kropelka, a ostatnio nalałem więcej, bo chciałem aby szybciej to się zaoliwiło, a dzisiaj spuszczę do tej optymalnej miarki Big Grin.


RE: Problem ze sprzęgłem Ogar 205 - mularczyk129 - 03-01-2014 23:56:10

(03-01-2014 01:12:26)Damian4570 napisał(a):  
(01-01-2014 14:05:55)godzix napisał(a):  Ok, odkręciłem tą dolną śrubę 14, i patrze oleju nic nie wylatuje ;O, co teraz odkrecac całość, czy tylko dolać olej?

Wiesz dlaczego olej nie chciał lecieć? Dlatego, że zrobiłeś podstawowy błąd (z tego co zrozumiałem nalałeś "pod korek"), a samo odkręcenie spustu (śruba na klucz 14) nie wystarczy, bo jest efekt "zassania", żeby ładnie wyleciało to musiałbyś korek wlewu odkręcić również (jeśli chcesz wylać całość) - oczywiście całości nigdy nie da się wylać z tego silnika, zawsze jakieś pozostałości zostaną (ok. 40-50 ml)

nawet jak odkręcisz samą śrubę od spustu oleju to ci cały wykapie bo i tak powietrza dostanie (tu się napewno próżnia nie zrobi żeby nie leciał olej ) Facepalm2


RE: Problem ze sprzęgłem Ogar 205 - godzix - 04-01-2014 00:46:53

Jeszcze jutro bardziej odkrece tą śrubę regulacyjną, i jak nie przyniesie to efektów, to wymienie tarcze, a jak to też nie da efektów to wymieniam olej na jakiś inny.


RE: Problem ze sprzęgłem Ogar 205 - godzix - 04-01-2014 17:48:09

Ok właśnie wróciłem od mechanika, wiecie co było tego przyczyną? Po pierwsze w środku wszystko ze rdzy, do tego tarcze zachaczaly o koszyczek, po trzecie stare tarcze byly wyszczerbione i popekane, po czwarte olej jaki kupiłem jak i wszystkie Hipole, nie mogą być wlewane bo sklejają te tarczę. Do tego nietrzymająca sprężyna w automacie, kiedyś kupie nowy. I na koniec ten olej co kupiłem jest do samochodów, a w sklepie powiedziałem Hipol do motoroweru/Ogara 205. Koniec, temat można zamknąć, bo to ciągnięcie z czasem minie, bo olej i tarcze się trochę zużyją, i to pomoże Smile
Dzięki chłopaki za pomoc i wysiłek, zapraszam was teraz na mój "Mini-remont" mojego Ogarka, oraz na następny jeszcze nie utworzony temat, jakim jest "Czyszczenie i malowanie Ogara". Jeszcze raz dzięki! Pomogę wam kiedyś może też, jak coś już będe kumał Big Grin. Temat do zamknięcia! Narka ;D