Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet Ogar 205 Wydział odmawia wydania zaświadczenia - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Pytania (/forumdisplay.php?fid=102)
+--- Wątek: Romet Ogar 205 Wydział odmawia wydania zaświadczenia (/showthread.php?tid=49982)

Strony: 1 2 3


RE: Romet Ogar 205 Wydział odmawia wydania zaświadczenia - gregorian2008 - 06-03-2020 15:03:56

zbyli Cie i tyle. Jesli był zarejestrowany, ma numer rejestracyjny numer ramy to musi figurować gdzieś po prostu sie im nie chce szukać i tyle, odwołałbym sie od tej decyzji ze jakim cudem cos jest a oni nie maja


RE: Romet Ogar 205 Wydział odmawia wydania zaświadczenia - janczas205 - 06-03-2020 15:56:33

(06-03-2020 15:03:56)gregorian2008 napisał(a):  zbyli Cie i tyle. Jesli był zarejestrowany, ma numer rejestracyjny numer ramy to musi figurować gdzieś po prostu sie im nie chce szukać i tyle, odwołałbym sie od tej decyzji ze jakim cudem cos jest a oni nie maja

Powiem ci tak nie mam siły ani chęci sie z nimi szarpać za te papiery,za dużo na nich nerwów i czasu straciłem,księga sie z danym z tego urzędu gminy się rozpłynęła...


RE: Romet Ogar 205 Wydział odmawia wydania zaświadczenia - Maniek_M - 06-03-2020 18:56:12

Nie poddawaj się.
Napisanie odwołania nic Cię nie kosztuje. Pisz odwołanie.
LwG


RE: Romet Ogar 205 Wydział odmawia wydania zaświadczenia - janczas205 - 09-03-2020 23:57:32

Niestety oni nie wydadzą tego zaświadczenia bo jak stwierdził kierownik on nie wie czy on był rejestrowany czy nie i nkt bez księgi nie wyda zaświadczenia,a księga z urzędu gminy Kiernozia podobno została zutylizowana


RE: Romet Ogar 205 Wydział odmawia wydania zaświadczenia - Mati - 26-03-2020 23:30:27

(06-03-2020 13:08:00)janczas205 napisał(a):  Witam dzisiaj przed chilą dostałem odpowiedz z wydziału komunikacji
cytuję;
Starosta łowicki w odpowiedzi na wniosek z dnia 14,02,220 informuje ,ze pojazd marki Romet Ogar 205 o numerze rejestracyjnym Pca 5386 Vin 00xxxxnie figuruje w systemie Pojazd oraz w dokumentacji papierowej.Z tego tytułu wydział komunikacji nie jest w stanie wydać żadnego zaświadczenia.
Ostatnia droga do rejestracji tego pojazdu wyczerpana muszę zacząć się rozglądać za rama z dokumentem
Czyli rzeczywiście go nie mają zapewne z tego względu, że już tyle lat wyrejestrowany. Innej opcji ja już tu nie widzę. Nawet wprowadzenie go na nowo poprzez "kolejną" pierwszą rejestrację nie wchodzi w grę, bo poza umową nic nie masz. Zresztą od 2013 roku nawet brak homologacji to przekreśla. Jedyna droga, przede wszystkim w pełni legalna, to rejestracja jako pojazd zabytkowy, ponieważ:
1) takowy pojazd można zarejestrować ponownie;
2) zamiast ostatniego dowodu rejestracyjnego wystarczające jest oświadczenie o jego braku.


RE: Romet Ogar 205 Wydział odmawia wydania zaświadczenia - Dawdzio - 27-03-2020 11:34:12

A czy w przypadku rejestracji jako nowy nie powinien być wpisany rok produkcji? Czytałem jakiś czas temu, że trzeba tego dopilnować, bo tak się powinno robić, ale mało kto o tym wie. Temat dotyczył chyba rejestracji pojazdów sprowadzonych z krajów, w których nie rejestruje się ich (np. przyczepy, motorowery), ale niestety nie mam jak podać źródła.


RE: Romet Ogar 205 Wydział odmawia wydania zaświadczenia - Mati - 27-03-2020 14:37:37

(27-03-2020 11:34:12)Dawdzio napisał(a):  A czy w przypadku rejestracji jako nowy nie powinien być wpisany rok produkcji? Czytałem jakiś czas temu, że trzeba tego dopilnować, bo tak się powinno robić, ale mało kto o tym wie. Temat dotyczył chyba rejestracji pojazdów sprowadzonych z krajów, w których nie rejestruje się ich (np. przyczepy, motorowery), ale niestety nie mam jak podać źródła.
Rok produkcji i tak przy każdej rejestracji musi być. Z tym co ja się zetknąłem to z pojazdami sprowadzonymi jest problem gdy nie ma roku produkcji w dokumentach ani na pojeździe i to może być to o czym mówisz. W każdym razie Ogary mają rok produkcji zawarty w numerze ramy. Ja przeprowadzałem pierwszą rejestrację Ogara 205 (rok produkcji 1989) w 2008 roku i dało się to zrobić, zwłaszcza że wtedy obowiązywały przepisy o zwolnieniu z homologacji dla 1 szt. rocznie itd., ale posiadałem fakturę zakupu z GS-u i całą ciągłość własności, czego nie ma autor niniejszego tematu. Od 2013 roku wymagane są już twardo homologacje, dopuszczenia jednostkowe itd. Nawet nie wiem czy w latach 80-tych dla motorowerów wymagana była homologacja, bo my takowej w 1989 roku nie dostaliśmy przy zakupie nowego, a też u nikogo takiego dokumentu nie widziałem.


RE: Romet Ogar 205 Wydział odmawia wydania zaświadczenia - Dawdzio - 27-03-2020 15:41:15

Źle to ująłem. Chodziło mi o wpisanie roku produkcji jako daty pierwszej rejestracji. Wtedy ponoć wpisuje się 01.01.<rok produkcji>.


RE: Romet Ogar 205 Wydział odmawia wydania zaświadczenia - Mati - 27-03-2020 16:44:21

Tak, jest coś takiego dla pojazdów sprowadzonych z zza granicy, dla których nie jest możliwym ustalenie daty pierwszej rejestracji za granicą. Mówi o tym §11 ust. 2 pkt. 2 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 27 września 2003 r. w sprawie szczegółowych czynności organów w sprawach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu oraz wzorów dokumentów w tych sprawach z dn. 27 września 2003 r. (Dz.U. 2003 nr 192 poz. 1878 z późn. zm.):
Cytat:2. Dane i informacje z bazy danych drukuje się odpowiednio w poszczególnych rubrykach dowodu rejestracyjnego i pozwolenia czasowego, stosując następujące zasady:
Dane i informacje, o których mowa w ust. 1a–1c zamieszcza się odpowiednio w poszczególnych rubrykach pozwolenia czasowego albo dowodu rejestracyjnego, stosując następujące zasady:
1) w rubryce przy kodzie A– wpisuje się numer rejestracyjny pojazdu;
2) w rubryce przy kodzie B – wpisuje się datę pierwszej rejestracji pojazdu; w przypadku pojazdu sprowadzonego zza granicy i rejestrowanego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej po raz pierwszy jest to dzień pierwszej rejestracji pojazdu za granicą; jeżeli w dokumentach załączonych do wniosku o rejestrację pojazdu brak jest informacji o dacie pierwszej rejestracji pojazdu, to w tej rubryce wpisuje się datę 1 stycznia roku produkcji pojazdu;

Czyli dotyczy to pojazdów tylko sprowadzonych. Poza tym rok produkcji może odbiegać od daty pierwszej rejestracji. Sam we wspomnianym wyżej moim Ogarze mam w dowodzie rok produkcji 1989, a datę pierwszej rejestracji 2008, czyli zgodnie z rzeczywistością Wink