Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Chart czy chiński motorower - czy będzie dobry? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: Chart czy chiński motorower - czy będzie dobry? (/showthread.php?tid=35329)

Strony: 1 2 3 4


RE: Chart czy chiński motorower - czy będzie dobry? - Wiesniak - 08-06-2015 20:28:42

A jednak da się znaleźć trzeba tylko umieć szukać Shy . Ale największym moim strachem jest właśnie awaryjność i trudności w naprawie.


RE: Chart czy chiński motorower - czy będzie dobry? - Latos - 08-06-2015 21:28:24

Aj tam, nowe to jest, i poza tym o wiele lepsza jakość niż te pierwsze chińczyki Smile spokojnie zrobisz 20 tys. km bez raczej żadnych awarii


RE: Chart czy chiński motorower - czy będzie dobry? - DominiX - 08-06-2015 22:34:34

Większe trudności wg mnie w razie czego masz podczas naprawy charta, bo do chińczyka idziesz pierwszy lepszy motoryzacyjny i masz części, a do charta allegro itd.


Odp: Chart czy chiński motorower - czy będzie dobry? - KeiSangi - 08-06-2015 22:38:41

Ale taki ja to żeby do byle czego kupić graty muszę w necie kupować.
W mieście nigdzie nie ma.


RE: Chart czy chiński motorower - czy będzie dobry? - Wiesniak - 09-06-2015 15:33:57

A o awaryjności simsona ktoś coś powie?


RE: Chart czy chiński motorower - czy będzie dobry? - Odrestaurator - 09-06-2015 15:53:11

(09-06-2015 15:33:57)Wiesniak napisał(a):  A o awaryjności simsona ktoś coś powie?

Pisałem dałem 1000zł i tylko leję paliwo i jeżdżę. Po prostu trzeba dbać, a odwdzięczy się bezawaryjną jazdą i jak i inne mopliki. Ogółem dużo tego jeszcze jeździ. Nie bez powodu trzymają cenę.


RE: Chart czy chiński motorower - czy będzie dobry? - Wiesniak - 10-06-2015 16:41:25

No to teraz zadecyduję tylko cena i dostawa.


Odp: Chart czy chiński motorower - czy będzie dobry? - KeiSangi - 10-06-2015 16:49:09

DOSTAWA? Dostawa jest bez sensu.
Ładujesz motor na przyczepkę, albo tak jak ja do bagażnika.


RE: Chart czy chiński motorower - czy będzie dobry? - enduro - 10-06-2015 21:36:40

mam pare simsonów ,no i charta, Simson jest wygodniejszy,szczególnie zaletą jego jest mięciutki przód i bezawaryjność,biegi leciutko wchodzą.charta mam już też pare miesięcy,silnik chodzi dobrze,ale ma twardszy przód, no i tylko 3 biegi.Ja na twoim miejscu brałbym simsona Wink


RE: Chart czy chiński motorower - czy będzie dobry? - Kanilox - 11-06-2015 00:47:08

(10-06-2015 21:36:40)enduro napisał(a):  mam pare simsonów ,no i charta, Simson jest wygodniejszy,szczególnie zaletą jego jest mięciutki przód i bezawaryjność,biegi leciutko wchodzą.charta mam już też pare miesięcy,silnik chodzi dobrze,ale ma twardszy przód, no i tylko 3 biegi.Ja na twoim miejscu brałbym simsona Wink
Też miałem Simsony i Charty i z tą twardością przodu bym się nie do końca zgodził.
Jeden chart miał znacznie twardszy przód od simsona a drugi ten którym jeżdżę ma miększy niż Simson.
Nie wiem od czego to zależy.
Dla mnie Chart wygodniejszy, szczególnie na nierównościach większe koła dają efekt.


RE: Chart czy chiński motorower - czy będzie dobry? - Quake96 - 11-06-2015 01:06:29

Toć nie trzeba być inżynierem żeby wiedzieć, że twardość zawieszenia zależna jest od gęstości oleju :F


RE: Chart czy chiński motorower - czy będzie dobry? - Kanilox - 11-06-2015 01:22:15

(11-06-2015 01:06:29)Quake96 napisał(a):  Toć nie trzeba być inżynierem żeby wiedzieć, że twardość zawieszenia zależna jest od gęstości oleju :F
W sumie może racja, ja mam w swoim 5W albo W5 nie wiem, a w tamtym charcie (teraz ma go ananas) może był wlany jakiś olej przekładniowy i dlatego znacznie twardsze.


RE: Chart czy chiński motorower - czy będzie dobry? - stanley - 18-09-2015 15:30:55

Ja od 2 tygodni mam charta 210 z 1989 roku 21 350 km przebiegu. cały oryginał, pali od razu ( mam problem tylko z wolnymi obrotami na goracym ) ale generalnie jestem bardzo zadowolony z niego.
Dałem 700 zł - tak tak tylko tyle z papierami od pierwszego właściciela.
Wyjątkowo wygodny i w sumie fajny. fakt że 4 biegi w simku robi róznicę ale do jazdy w jedną osobę chart daje radę na 3 biegach też dobrze.
Dla mnie chińczyk odpada, widziałem jak mają położone spawy na ramie - strach wsiadać aby nie pękły w czasie jazdy.
Dla mnie albo simek albo chart.
Jak masz budżet ok. 1200-1400 zł to wybierz taki jaki będzie w najlepszym stanie i najlepiej od jednego góra dwóch-trzech właścieli bez wiejskich przeróbek. Będzie szansa, że ktoś o niego dbał i robił naprawy na oryginałach.
Musi palić i jezdzić bez broblemów przy jeżdzie próbnej.
Ja uzalezniałbym wybór od najlepszego stanu technicznego motorka jaki Ci sie uda namierzyć za tę kasę.
Przyjrzałem się chartowi i jestem pozytywnie zaskoczony jakoscią choć pamiętam czasy kiedy simek to był szczyt marzeń motorowerzysty w Polsce Wink - SB 51 elektronik 4 Smile


RE: Chart czy chiński motorower - czy będzie dobry? - PawełBike - 18-09-2015 16:47:05

nie mialem charta, ale wymieniłem routera ws 50 na simsona. Jeżeli zapłon jest 100% sprawny, gaźnik umiesz przeczyścić raz na jakiś czas i ma kompresje dobrą to niezależnie od pogody, pory itp nawet jak gdzieś go zaleje wodą to i tak tym pojedziesz. Wygląd to ma, może trochę małe (186 i siedze przeważnie na środku) mocy też nie brak, a 20km to nie problem. Nie pakuj się w chinole bo jedyne co mają w sobie to "Łał! Wygląda prawie jak prawdziwy motocykl"


Odp: Chart czy chiński motorower - czy będzie dobry? - Latos - 18-09-2015 16:53:49

Ostatni post jeszcze sprzed wakacji, lekki odkop