Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Ogar 205] Problem z pierwszym biegiem - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: [Ogar 205] Problem z pierwszym biegiem (/showthread.php?tid=23196)

Strony: 1 2 3 4


RE: Problem z pierwszym biegiem - godzix - 01-03-2014 01:02:14

ja mam jakiś hipol taki to paliwa, no i go wlałem kiedyś na 5l, paliwa ale chyba moja mama zrobiła 1:45 Big Grin. i na takiej jeździłem xD więc mam chyba jeszcze 2.5l w bańce i 1.5l w baku więc do baku wleje 65ml, a do banki 125ml i będzie dobrze Big Grin Czyli poprostu jechać 1-2km. zgasić, poczekać aż ostygnie i znów, i tak w kółko tak xD?


RE: Problem z pierwszym biegiem - maziak1970 - 01-03-2014 01:03:33

ale Hipol nie ma tendencji do mieszania tak jak lux Sad musisz przed odpaleniem telepać bakiem.


RE: Problem z pierwszym biegiem - godzix - 01-03-2014 01:22:35

no tak, ale na opakowaniu piszę że ma rozpuszczalniki więc trochę mieszania z głowy Big Grin


RE: Problem z pierwszym biegiem - Matinek - 01-03-2014 01:23:37

Najlepszy olej jezeli chcesz dobrze dotrzec to lux.
Poniewaz lux ma swietne smarowanie ale slabe spalanie natomiast mixol slabo smaruje ale swietnie sie spala.


RE: Problem z pierwszym biegiem - maziak1970 - 01-03-2014 01:29:38

Najlepsze to są pełne syntetyki,a nie pół ... Olej do 2t castrol,motul,husqvarna,stihl,makita.Ja nie ruszam z docieraniem póki mi ojciec nie kupi któregoś z tych olejów,bo jestem pewny,że zajechałem tłok przez ten gó*niany orlenowski olej,bo jeździłem na początku spokojnie cylinder zostawiłem stary tylko tłok i pierscienie nowe to 300km docieranko,a teraz mam nowy cyl tłok i pierścienie to już nie ryzykuje.


RE: Problem z pierwszym biegiem - godzix - 01-03-2014 15:58:50

Witam, biegi wskakują jak miłe, ale jest teraz o dużo większy problem. Mianowicie kiedy go odpale, musze trzymać gaz aby nie zgasł, no i za 4sec zgaśnie odrazu. Na pych tak samo, odpali jade i nagle odrazu gaśnie. Kurde co zrobić. Mam założony filtr paliwa no i dodam że świeca ciągle jest mokra..


RE: Problem z pierwszym biegiem - Damian4570 - 01-03-2014 16:27:14

Za mała dawka paliwa


RE: Problem z pierwszym biegiem - Mysiu - 01-03-2014 17:11:01

Jak nie umiecie docierać to się nie dziwić. Hipol ? Do paliwa ? Serio ?


RE: Problem z pierwszym biegiem - godzix - 01-03-2014 19:06:45

ja dolałem do paliwa Mixol S w proporcjach 1:20 ale wyszło mi o 35ml za dużo na 5l. ;D Biegi zalatwione, terazniejszy problem tez zarzegnany w 90% bo zmieniłem swiece, bo stara iskre dawała na boki ;o, no ale narazie musze zaplon przyspieszyc bo za pozny bo z gaznika strzelilo do tylu ;D


RE: Problem z pierwszym biegiem - bartoszek5k - 02-03-2014 03:16:31

Jak z gaxnika to za wczesny


RE: Problem z pierwszym biegiem - godzix - 02-03-2014 15:35:54

Aha czyli opóźnić jeszcze?


RE: Problem z pierwszym biegiem - bartoszek5k - 02-03-2014 23:19:41

Na to by wychodziło


RE: Problem z pierwszym biegiem - godzix - 03-03-2014 15:58:20

Zapłonu nie opóźniałem bo tylko raz tak kichnał, ale mam problem dalej ;/ Odpale go to potem swieca zalana nawet jak nie pompuje, i z cylindra sie dymi i to tak ostro, iskra dobra, tylko ciągle go zalewa.. Kurde co zrobić, uzbierać kase i kupić nowy gaźnik, czy jechać do mechanika aby go ustawił? Dodam jeszcze że paliwo z gaźnika ucieka od śrub regulacyjnych po prawej, jak i z filtra i z dyszy.


RE: Problem z pierwszym biegiem - Damian4570 - 03-03-2014 17:41:49

Z gaźnika nie może się lać strumieniami to paliwo.

Wniosek: gaźnik do zrobienia


RE: Problem z pierwszym biegiem - godzix - 03-03-2014 20:51:51

Problem naprawiłem, mianowicie wymieniłem świece na F80, na niej iskra by zabiła Big Grin, do tego zmniejszyłem mieszankę, wtedy wlałem o 70ml za dużo oleju Big Grin, więc teraz wlałem 1l paliwa i chodzi jak żyleta. Odpaliłem sobie go przedchwilą po zmnieszaniu tego paliwa, chodził krzywo bo miał w wężyku paliwo z tym olejem, no a potem to przepalił, i takie obroty ma że hoho Big Grin, wkręca się jak diabeł, a moc jeszcze większa ;D. Dzisiaj sprawdzałem z tatą kompresję to jak zatkałem otwór to aż mi palec podniosło ;D. Jeszcze tylko muszę jutro zobaczyć czy zalewa świece, i jak tak to reguluję gaźnik i będzie gitara. Za niedługo otworze nowy temat o malowaniu ogarka, Ogar będzie miał czarną ramę, zawieszenie przednie, błotniki, i do tego czerwony bak i pokrywy schowku. Gdzieś już taki widziałem i mi się taki spodobał. Zawieszenie już pomalowałem, bo zamówiłem sobie używane za 19zł i jest 5x lepsze od mojego starego. Lagi prościutkie, nic nie klepane, a moje to tylko się pożalić Big Grin Dzięki za proponowanie pomysłow, dodam że na F80, bez pompowania paliwa, ogar odpalił na strzała Big Grin