Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Inny] Rower z silnikiem - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: [Inny] Rower z silnikiem (/showthread.php?tid=23109)

Strony: 1 2 3


RE: Rower z silnikiem - Jakchwal205 - 25-02-2014 21:51:15

siema patrzcie co znalazłem na innym forum czyli jeżeli zrobił bym coś takiego to spełnia wszystkie parametry jakie są tu wypisane


Wyrok Sądu Najwyższego - Izba Karna z dnia 4 lutego 1993 r. III > KRN 254/92" Bezpieczeństwo w komunikacji/ napisał(a):
pojazd mechaniczny/ rower i inne pojazdy niemechaniczne Precedensy. Sprawy administracyjne Tytuł: Bezpieczeństwo w komunikacji/ pojazd mechaniczny/ rower i inne pojazdy niemechaniczne Wyrok: Wyrok SN z dnia 25 października 2007 r., sygn. III KK 270/07 Treść: Obowiązująca ustawa karna, jak i ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2003 r., Nr 58, poz. 515) nie definiują określenia „pojazd mechaniczny”, jakkolwiek ta druga w art. 2 jednoznacznie odróżnia pojęcie: „pojazdu silnikowego” od „roweru”, stanowiąc, iż tym pierwszym jest „pojazd wyposażony w silnik, z wyjątkiem motoroweru i pojazdu szynowego”, zaś tym drugim „pojazd jednośladowy lub wielośladowy poruszany siłą mięśni osoby jadącej tym pojazdem”. Za pojazdy mechaniczne należy uznać pojazdy zaopatrzone w poruszający je silnik (pojazdy samochodowe, maszyny rolnicze, motocykle, lokomotywy kolejowe, samoloty, helikoptery, statki wodne i inne), jak również pojazdy szynowe zasilane z trakcji elektrycznej (tramwaje, trolejbusy). Jeżeli chodzi o inne – niemechaniczne – pojazdy, to będą nimi w szczególności zaprzęgi konne, rowery, a także statki żaglowe, szybowce. Ponadto nie są pojazdami mechanicznymi rowery zaopatrzone w silnik pomocniczy o pojemności skokowej nieprzekraczającej 50 cm3, które zachowują wszystkie normalne cechy charakterystyczne budowy, umożliwiające ich zwykłą eksploatację jako rowerów. Żródło: Prokuratura i Prawo, dodatek Orzecznictwo SN, SA, NSA i TK nr 5/2008, poz. 2


RE: Rower z silnikiem - sstasiek - 27-02-2014 21:41:59

U mnie na wsi dzieciaki mają zrobionego mini czoperka z silnikiem od piły nawet to jedzie a więc silnik od pily by się nadał. Silnik na przednią oś a na tył pedały


RE: Rower z silnikiem - Jakchwal205 - 02-04-2014 13:12:00

siema dawno tego nie ruszałem ale ruszam :F więc tak zacząłem prace nad rowerem kupiłem na złomie wigry za 10zł i mam silnik 023 w częściach dzisiaj bedę go składał musze jeszcze dospawać mocowania do ramy nie wiecie jak założyć zęmbatke od komara do koła wigry jak ją zamocować ??


RE: Rower z silnikiem - nie_mientki - 02-04-2014 13:20:23

http://tablica.pl/oferta/romet-komar-delta-skladak-CID5-ID5ttJR.html#e3d3aec9b6

I skończysz z taką wydumką :/


RE: Rower z silnikiem - kokosek - 02-04-2014 13:29:58

No to ja czekam Smile


RE: Rower z silnikiem - charper - 02-04-2014 15:16:21




RE: Rower z silnikiem - Jakchwal205 - 05-04-2014 14:31:49

dzięk czyli nie opłaca mi się tego robić ?
(02-04-2014 15:16:21)charper napisał(a):  



RE: Rower z silnikiem - DominiX - 05-04-2014 14:36:53

Opłaca się opłaca! :F


RE: Rower z silnikiem - Jakchwal205 - 05-04-2014 15:37:17

to zrobie Big Grin


RE: Rower z silnikiem - Motorowerzystka - 13-04-2014 15:18:55

Cytat:Tytuł:
Bezpieczeństwo w komunikacji/ pojazd mechaniczny/ rower i inne pojazdy niemechaniczne
Wyrok:
Wyrok SN z dnia 25 października 2007 r., sygn. III KK 270/07
Treść:
Obowiązująca ustawa karna, jak i ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2003 r., Nr 58, poz. 515) nie definiują określenia „pojazd mechaniczny”, jakkolwiek ta druga w art. 2 jednoznacznie odróżnia pojęcie: „pojazdu silnikowego” od „roweru”, stanowiąc, iż tym pierwszym jest „pojazd wyposażony w silnik, z wyjątkiem motoroweru i pojazdu szynowego”, zaś tym drugim „pojazd jednośladowy lub wielośladowy poruszany siłą mięśni osoby jadącej tym pojazdem”. Za pojazdy mechaniczne należy uznać pojazdy zaopatrzone w poruszający je silnik (pojazdy samochodowe, maszyny rolnicze, motocykle, lokomotywy kolejowe, samoloty, helikoptery, statki wodne i inne), jak również pojazdy szynowe zasilane z trakcji elektrycznej (tramwaje, trolejbusy). Jeżeli chodzi o inne – niemechaniczne – pojazdy, to będą nimi w szczególności zaprzęgi konne, rowery, a także statki żaglowe, szybowce.Ponadto nie są pojazdami mechanicznymi rowery zaopatrzone w silnik pomocniczy o pojemności skokowej nieprzekraczającej 50 cm3, które zachowują wszystkie normalne cechy charakterystyczne budowy, umożliwiające ich zwykłą eksploatację jako rowerów.
Żródło:
Prokuratura i Prawo, dodatek Orzecznictwo SN, SA, NSA i TK nr 5/2008, poz. 2

A ja to sobie wydrukuję i będę wozić ze sobą. I jednak wracam do swojego projektu, bo Komara mam, ale co z tego jak bez dokumentów i po asfalcie nim nie pojeżdżęDodgy A takim rowerem to wszędzie, no może oprócz miastaTongue
I zacytuję jeszcze to:
Cytat:Przepisy z roku 2011 są n o w e l i z a c j ą Prawa o Ruchu Drogowym.
Oznacza to że są jedynie uzupełnieniem lub rozszerzeniem lub zmianą tego o czym wspominają
Jeśli czegoś w nich bezpośrednio nie wymieniono to nie znaczy że należy "na siłę" doklejać choćby rower z silnikiem - do motorowerów.
Nowelizacja wspomina o definicji motoroweru ponieważ zmieniono prędkość dopuszczalną dla tej kategorii.
W definicji roweru - uzupełniono ją o rower z silnikiem elektrycznym
W TEMATACH NIE PORUSZONYCH W NOWELIZACJI Z 2011 MAJĄ ZASTOSOWANIE DOTYCHCZASOWO OBOWIĄZUJĄCE PRZEPISY
które w temacie: rower z silnikiem pomocniczym uznają za rower każdy pojazd który (krótko ujmując) ma działający napęd pedałowy. Innych uwarunkowań NIE MA.

Powyższa informacja jest wykładnią stosowaną przez Wydziały Komunikacji i WRD Policji.