Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Czego on jeszcze chce? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Czego on jeszcze chce? (/showthread.php?tid=8401)

Strony: 1 2


RE: Czego on jeszcze chce? - romet1989 - 28-10-2012 10:42:23

A kondensator padł zobacz czy na platynkach nie iskrzy albo klin na wale ścięty


RE: Czego on jeszcze chce? - ttx2525 - 28-10-2012 10:59:07

Śrubkę od powietrza wykręć 4 obroty i próbuj odpalać bez gazu. A świeca sucha czy mokra ? Albo wkręć śrubkę do końca i próbuj odpalać na początek bez gazu potem z gazem. Nie mogłem też zapalić bo miałem gaźnik źle ustawiony i śrubkę musiałem mieć wkręconą do końca.


RE: Czego on jeszcze chce? - gabriel0 - 28-10-2012 11:53:06

Słuchaj. Może nie masz kompresji. Zmniejsz przerwę na świecy, bo pod ciśnieniem może nie być iskry.


RE: Czego on jeszcze chce? - emil200 - 28-10-2012 12:30:17

Tak jak mówi Gabriel świeca pod kompresją traci iskrę ,lub masz za dużą przewę zrób 0,2-0,3 książkowo jest 0,4-0,5 chyba , ustaw i daj wynikiTongue


RE: Czego on jeszcze chce? - Tomasso94 - 28-10-2012 12:45:14

Co wy tu za bajki piszecie...


Po pierwsze zmniejsz przerwę lub wymień swiecę na inną.

Po drugie, jeśli tłok jest czarny, to pierścienie są do bani, przykładanie palca i mierzenie kompresji bez przyrządów mija się z celem.

Gdzieś wyczytałem żeby wykręcił śrubę powietrza o 4 obroty - wątpie czy by na tym ruszył silnik z wzorową kompresją, a co dopiero taki któremu pierścienie przepuszczają. Wykręć max 2 obroty, jak coś się zacznie dziać to wkręcaj aby zabrać mu jeszcze więcej powietrza.

Znów słyszę że iskra "ginie pod kompresją". Znaleźliście już jakieś fizyczne potwierdzenie że cisnienie działa na przeskok prądu? Jeśli nie, nie gadajcie głupot.