Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Ogar przestał trzymać obroty - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Ogar przestał trzymać obroty (/showthread.php?tid=6326)

Strony: 1 2


RE: Ogar przestał trzymać obroty - Tomasso94 - 26-07-2012 23:33:20

Pierścienie (oba, na nawet trzy, zależy co ma) od razu raczej nie mają szans paść do tego stopnia że silnik nie będzie chodził źle w tym stopniu. Najpierw moc by strasznie spadła, potem dopiero takie cuda.


RE: Ogar przestał trzymać obroty - Billsom - 26-07-2012 23:35:54

No przecież nie cały rowek zakleiłem... tam było ukruszone trochę więcej niż powinno i właśnie to zakleiłem
Filtr powietrza był nowy niedawno zakładany ale możliwe że gdzieś ta gumowa rura jest nieszczelna.
Śrubka w gaźniku jest Tongue Jutro sprawdzę Wasze pomysły. Dzięki za pomoc Smile


RE: Ogar przestał trzymać obroty - MrF4k - 27-07-2012 00:06:23

uszczelka na dolocie gaźnik króciec


RE: Ogar przestał trzymać obroty - Feiro - 27-07-2012 00:56:22

Włóż jeszcze na wszelki wypadek inną świecę. Pamiętam gdy ja nie miałem akurat świecy do lejdi sprawnej a akurat naprawiałem jakąś kosiarkę(chyba sąsiadowi) to wkręciłem nową świecę od takiej kosiarki. Fajkę musiałem uciąć o jakieś 1/4 długości(oczywiście potem poszła do wymiany), ale bzyna chodziła na niej jak przecinak Big Grin


RE: Ogar przestał trzymać obroty - Billsom - 28-07-2012 22:13:31

A więc tak, sprawdziłem większość pomysłów i przeciekała mi uszczelka koło gaźnika, wymieniłem ją.
Próbuje odpalać i nawet się nie odezwał ;( sprawdziłem czy jest iskra i ciągle ten sam problem jest
ale straszliwie mała i przeskakuje bokiem ( ogar jeździł normalnie na niej ) przy okazji zobaczyłem że
iskrzy na przerywaczu więc sprawdzałem na kilku kondensatorach ( które powinny być dobre ) i nadal to samo.
Oprócz tego przestawiałem zapłon i za nic nie mogłem go ustawić. Odkryłem że przy dokręceniu stojana/u (nie wiem Tongue)
przerwa się zmienia ponieważ stojan potrafi się nie tylko obracać ale poruszać ukośnie przód-tył :/
Co mógłbym na to wszystko poradzić? Już mi siły zaczyna brakować jak się wszystko pieprzyć zaczyna...


RE: Ogar przestał trzymać obroty - pijak_pospoilty - 28-07-2012 22:49:08

musisz platyny wymienić skoro ci iskrząSmile a co to może być to nie mam już pojęcia Sad na samym początku myslałęm że to kondesator ,ale skoro wymieniłeś na sprawny ...


RE: Ogar przestał trzymać obroty - Billsom - 28-07-2012 23:07:07

Nie jestem pewny czy te kondensatory były sprawne, możliwe że jednak nie.
Ale mimo wszystko chyba przydało by się je wymienić. Cały czas mam wielki
problem z tym zapłonem i stojanem Sad


RE: Ogar przestał trzymać obroty - pijak_pospoilty - 28-07-2012 23:35:20

nie masz jakiegoś kumpla który ma też ogara ? by ci pożyczył to byś wszystko wiedział Smile


RE: Ogar przestał trzymać obroty - Billsom - 31-07-2012 15:59:29

Okazało się że kondensatory były złe. Kupiłem nowy od malucha i wszystko pięknie lata.
Dzięki za pomoc. Można już zamknąć Smile